• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

İşte BK-5 OR nin ilk görüntülerini buldum...

Cevap: İşte BK-5 OR nin ilk görüntülerini buldum...

bence de roland yeni orglarının ebad ve ağırlıklarını artırması gerekir.görüntü dinleyiciyi etkiliyor.zamanında gw8 kullanırken millet bayağı gırgıra almıştı beni.neticede plastik o kadar pahalı bir madde değil.ne var sanki en azından g-600 ebadında yapılsa.boyum 2 mt.ye yakın.orgun arkasına geçtiğimde çok komik görüntü veriyordum.gerçi org çalmayı bırakıp ilk göz ağrım gitara ağırlık verdim.ama rolandı takip ediyorum hala.kimbilir......

mürhen ..sen müzisyenmisin ? takım tutar gibi marka tutulmaz..hangi marka iyi ürün çıkarırsa seninde tarzına uyuyorsa tercih edersin dostum.. anlamadığın için cevap vereyim zuhal müziği eleştiriyorsam cihazı merak ettiğim içindir vede tercih edebileceğim içindir kardeş..

BK-5OR Rolandtr sayfası için

bilgilendirme için teşekkürler...satışa başlandı mı acaba?

Henüz satışta değil, temmuzun ortalarında olacak galiba

Valla arkadaşlar açık konuşmak gerekirse bu aletin sonu da pek parlak gözükmüyor.
Roland, kullanıcıya açık sample yüklenen bir alet yapmadıkça korg ve yamaha ile rekabet edemez diye düşünüyorum. Yamaha ve Korg ile uğraşan çok arkadaş var. Piyasada yüzlerce ses ve ritim var. Roland bu noktaya ne zaman gelecek?
Bu aleti alacak arkadaşlar şimdilik 20 TR ritmi ile yatinecekler.
Ritim yazan ya da set yapan olursa belki biraz daha ilerler ancak Korg ve Yamaha kullanıcıları da aletlerine yenilik katacakları için aradaki fark hiç kapanmaz..
Şu an bana göre piyasanın gözdesi kesinlikle Yamaha (A2000 ve Tyros serileri)

trigovina doğru bir noktaya değinmişsin ama bir a2000'in fiyatı 3800 lira, Tyros'un fiyatı 8000'in üzerinde, 2300 liralık bir alete göre bence gayet iyi. Roland öyle bir alet çıkarsa en az 3500-4000 liradan çıkar buda bütçeyi zorlar, herkes alamaz. Bu yönden düşünürsen mantıklı olur. 20 ritimle değil cihaz usb den ritim okuduğu için, gw8 ritimlerinide okur heralde. Belki Yamaha'nın Korg'un yerini alamaz ama yavaş yavaş o yönde ilerliyor Roland. Pek bir bilgim yok ama zaten programlarda 20 ritimden fazla kullanılmıyordur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

trigovina doğru bir noktaya değinmişsin ama bir a2000'in fiyatı 3800 lira, Tyros'un fiyatı 8000'in üzerinde, 2300 liralık bir alete göre bence gayet iyi. Roland öyle bir alet çıkarsa en az 3500-4000 liradan çıkar buda bütçeyi zorlar, herkes alamaz. Bu yönden düşünürsen mantıklı olur. 20 ritimle değil cihaz usb den ritim okuduğu için, gw8 ritimlerinide okur heralde. Belki Yamaha'nın Korg'un yerini alamaz ama yavaş yavaş o yönde ilerliyor Roland. Pek bir bilgim yok ama zaten programlarda 20 ritimden fazla kullanılmıyordur.

aynen katılıyorum...