• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

işte rolan bk5 or

Cevap: işte rolan bk5 or

Sizce aletin tipi, ekranın büyüklüğü ve kullanım pratikliği önemli değil mi? Or 700' ün ekranı bile bana küçük geliyor. Roland ise daha küçük ekranlı yapmakta diretiyor. Anlamak mümkün değil. Umarım işlevleri iyi olur.

adamlar klavye yapıyo bide üzerine turkısh yazıyo yani turk ritimlerine önem veriyo demekki kötulemeyip ön yargılı olmadan önce bunuda düsünün ayrıca illa klavye dediğin gemi gibi koskocaman olucak degil roland hem sağlam yapar hem hafiftir tamam dizayn belki eksik kalmış olabilir ama aleti bi düzenli set olduktan sonra dinleyin görün bak soundu...

Bu alet pratik ve çok özelliği var. Okumadan görmeden ön yargılı olmayalım. Bk7m modeli korkunç sattı ve yeni 1.06 osuyla eksikleride giderildi. Roland ağır ağır geliyor. Bu modelde artık g600 a benziyor sözünü duymayacağız. Tonlama değişmiş. Eğer türkiş kit ve seslerde başarı sağlanırsa bu alet yılda 2000 adet satar. Transpozeli ve tempo ayarlamalı mp3 playeri, mp3 den istenilen frekansı silme,davulun her sesine uygulamalı paremetrik eq vs vs. Karşınızda çok gelişmiş bir alet var. Tipini falan boşverin.. Yeterki sesler beğenilsin......Elinizdeki org kaç mezur ritim yazıyor... Bu alet 133 mezur yazıyor.....Davulun her sesine ayrı ayrı paremetrik eq. uygulayan başka org varmı...(bas,midle ve tiz pa3x uyguluyor ama paremetrik değil) Hele mp3 den istenilen mezur işaretlenerek loop şeklinde tekrar ve üzerine canlı perf.çalma özelliği çok şaşırtacak.....Rolandın ayak sesleri......

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu alet pratik ve çok özelliği var. Okumadan görmeden ön yargılı olmayalım. Bk7m modeli korkunç sattı ve yeni 1.06 osuyla eksikleride giderildi. Roland ağır ağır geliyor. Bu modelde artık g600 a benziyor sözünü duymayacağız. Tonlama değişmiş. Eğer türkiş kit ve seslerde başarı sağlanırsabu alet yılda 2000 adet satar. Transpozeli ve tempo ayarlamalı mp3 playeri, mp3 den istenilen frekansı silme,davulun her sesine uygulamalı paremetrik eq vs vs. Karşınızda çok gelişmiş bir alet var. Tipini falan boşverin.. Yeterki sesler beğenilsin......Bazı özellikleri pa3x de bile yok....

abi teşekkürler bilgiler için,şu an bu cihazı bekliyorum,piyasaya sürülür sürülmez ilk deneyenlerden olacağım,eğerki türk sample ses ve ritimler hoşuma giderse hemen alacağım,gw8 exr46 da ki gibi korga göre zayıf yaparsa türk sampleleri rolanda selam bile vermem daha :)
aslında tipi benim hoşuma gitti,küçük va7 olmuş gibi va7 ye benzetiyorum,
beklemedeyiz şimdilik,

mustafa ağbi biz tipinde değiliz roland çok geride kaldı şöyle gümm demeli.Ben e30 10 yıl G600 7-8 sene kullandım :) Bahsettiklerin ve soğund + ses tamamsa özledim be rolandı.

Bence bu aletin türk sesleri iyi batı sesleri zayıf olacak.

Bence bu aletin türk sesleri iyi batı sesleri zayıf olacak.

abi roland adam gibi elektro zurna koyarsa pratiklik olursa tutar :D yoksa tutmaz,korg hep elektrodan zurnadan pratiklikten kazanıyo :D
klarnet,sax sesleri,kemanlar falan gayet güzel benim için en büyük eksiği adam gibi elektro-zurna sesi,türkiyede herşey elektroyla zurnayla oluyo abi :,piyanistler elektro ile zurnayı beğensin batı o kadar önemli değil,nedeni düğüncü dernekçi çok olduğu için böyle yazdım :)

ben bu klavyenın basarılı olacagını dsunuyorrum saundu eskı roland saundu degıl uzerınde benım anladıgım kadarıyla g 70 ınısletım sıstemı vede arayuzu var g 70 ın bırcok ozellıgı vede fazlası var g 70 dekı rıtım compozıter vede stıl make up ozelııklerı bıle bırcok sey yapmak ıcın yeterlı bencee gerıyede sadcee turk kıt vede sesler kalıyorr onuda artık burdakı dıstubutor bır sekıldee halletsın magazalrında sadcee gıtarla ugrasacaklarınaa bırz klavyelere onem versınlerr

gelsin görelim bakemmm.gw8 çıktığı zaman rolandçılar bayağı heyecan yapmıştı.durum ortada.roland ebadı düşüre düşüre sonunda cep orgu yapacak herhalde.işlev ayrı mesele.bence org ciddi görünmeli.yani göze ve kulağa da hitab etmeli.orgu sahneye yatırdığın zaman sahneyi doldurmalı.bari kasayı g-600 gibi yap da içi yeni sistem olsun be mübarek.plastiğin fiat farkından ne olacak.koy kenarlara da hoparlör va7 gibi iş tamamm.avrupa belki boyuta bakmıyor ama bence yurdum insanı önemsiyor benim gibi...

ha bir de zaferin dediği gibi zurna ve eloktro bağlama ii olmazsa gene olmaz.düğüncülerin olmazsa olmazı.ben halen bekliyorum rolandı.şimdilik elektrogitar ve klasik gitarla devam.dediğim gibi göze,kulağa,cebe ve ritimleri çağa uygun kalitede org yaparsa alabilirim.