• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kaç kişi sağ eldeki serçe parmağı org çalarken kullanıyor?

Cevap: Kaç kişi sağ eldeki serçe parmağı org çalarken kullanıyor?

sağ el serçe parmağını daha çok verimli kullanabilmek için bence klavyenin başına her oturuşta ilk 10 dakıka boyunca tempoyuda hızlandırarak sağ el bütün parmaklarınıda kullanarak farklı kara seslerden çıkıcı ve inici gam çalışması yapmak faydalı lur diye düşünüyorum bunu alışkanlık haline getirmek lazım

piano tarzı çalarken on parmak çalıyorum cihazı ama oyun havasına geldiği zaman işin boyutu değişiyor :) serçe parmağın gücü yetersiz ve kısa geliyor.. çalarken bozulmalara kadar gidiyor bu durum... 4 yıldır aktif olarak çalıyorum ama serçe parmak olayı baya bi hüner gerektiriyor hızlı parçalarda

bende kaç yıldır düğüncüyüm kardeşim valla serçe parmağı nadiren kullanıyorum ...

üstad pa500 ile düğün videon varmı hiç? bu cihazın düğündeki 2-4 parçalarda performansını merak ediyorum

serçe parmak yerinde ve zamanında, pozisyon geçişlerine uygun kullanıldığında önemi ortaya çıkar.

Bununla ilgili parmak egzersizleri var.
Ben mümkün olduğunca kullanılması gereken yerlerde kullanmaya çalışıyorum.

üstad pa500 ile düğün videon varmı hiç? bu cihazın düğündeki 2-4 parçalarda performansını merak ediyorum

kardeşim yok valla ama zaten tesisattan tesisata ses değişir burda paylaştığım demolar daha net alırsan pişman olmazsın güzel setleri var düzenlersin kendine göre ...

ben sağ elin bütün parmaklarını kullanıyorum lakin akor olayım zayıf sol el çok zayıf

Ben yaşçe sizden küçüğüm 4 parmağımı kullanıyordum sağolsun lise müzik öğretmenim piano dersleri vermeye başladı pianoda alıştım kullanmaya çok iyi oluyor...

Aslında sağ elin her parmağının bir pozisyonu var onlara uygun çalabilirsek çalamayacağımız parça kalmaz.Parçayı çalarken yanlış parmak pozisyonu kullanırsak zaten parçanın bütününe uygun çalamayız buda bizi acemi durumuna düşürebilir...