• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

(kapalı)pa 800 aldım almaz olaydım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murat Koç

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
MEDELİ DANTE TR J - YAMAHA A2000
merhaba arkadaşlar

2006 senesinde a1000 le başlamıştı yamaha maceram, or 700 çıkınca ilk alanlardan oldum, daha sonra v2 çıkınca ilk çip taktıranlardan oldum, plas çıkıncada ilk çip taktıranlardandım ve klavyemi 4 senedir severek kullanıyordum. Bazı müzisyen arkadaşlar kanıma girdi ve pa 800 almaya ikna ettiler daha önce hiç korg kullanmamıştım ilk orgum roland e 70 ti. Neyse or 700 v2 plasımı verdim 3 aylık temiz bir pa 800 64 mb bir org aldım hay almaz olaydım, Uykusuz gecelr beni bekliyormuş bilemedim, daha ilk programda anladım yamahanın kıymetini, ben türkü ağırlıklı bar programı yapıyorum, or 700 v2 plus tam bu tarz için biçilmiş kaftanmış. Neyse daha önce forumlarda pa 800 alıp yamahaya dönenleri görmüştüm inanmamıştım şimdi gerçekten hak veriyorum. alet tamam çok güzel ama pratik değil1 3-4 dakkada zor açılıyor 2 istediğin sesi ve ritmi atamıyorsun atmak için profösör olmak gerekiyor, (ha ben yapmaya başladım ama anam ağladı) setleri birleştirmek ölüm, bi sette seler iyi ötekinde ritimler or 700 deki ritimlerin yanından bile geçemiyor. roman misket çiftetelliye lafım yok ama türkü sanat müziği ağırlık ritimler cansız sıkıcı hep aynı ve or 700 deki tadı alamadım. set yüklerken resmen hatim indiriyorum allahım sakın bozulmasın elektrik gitmsin ram yanmasın diye. Anlayacağınız eşşekler gibi pişmanım, en kısa zamanda satıp tekrar or 700 yada a2000 alacağım paramla rezil oldum. en basit mesudiye halay ritmi bile bulunmuyor daha ne diyeyim. Or 700 yada a 2000 le takas etmek isteyen olursa lütfen bana ulaşın saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: pa 800 aldım almazolaydım...

hocam oncelikle ins donersin yamahana.ama bende senin gibi e70 le basladim calmaya ve ardindan or 700 aldim onu 8 ay kullandim ve 1 hafta once sattim.haziran gibi kapali kutu pa800 almayi dusunuyordum kafam karisti :)

SIMDI SUC PA800E DIMI HOCAM PEKI SIZ BILMIYOMUYDUNUZ PA800 2BUCUK DAKIKADA ACILIYO RITIM OKUTMADA SIKINTI VAR BENIM ARKADASIN SALONU VAR PA800 KULLANIYO 4KERE ELEKTIRIKLER GITTI NEdEN REM YANMADI BEN SÖYLÜYİM VİRÜSLÜ DOSYA YÜKLERSENİZ YA CİHAZINIZ ÇÖKER YADA REM YANAR 64MB PA800 72MB DOSYA YÜKLEYENİDE GÖRDÙM SADECE ORG HATA VERDİ FORMAT ATIP DÜZELTÎLDİ LÜTFEN BU TARZ KONULAR AÇIP ALACAK ARKADAŞLARADA MANİ OLMAYIN...

benc 800 cok ıyı ustad yanlış dusunuyosunn sakın satma bence ama satmak ıstersen bende 5 aylık v2plus var uste ne ıstersın degıselım senle

a2000 i satıp pa3x aldım.dünya varmış kardeşim :)

üstadımız zaten klavyeci olmadığını bir önceki ilanında açıklamış.. yamaha or700 ü satarken bağlama çalıyorum sadece ritimlerini kullanıyorum demiş... pa80 or700 kıyaslamasını kabul ederim fakat pa800 gibi bir aleti or700 le kıyaslıyorsanız hata sizdedir.. lütfen pa800 gibi harika bir aleti karalamayınız... alacak arkadaşlarında fikirlerini kötü yönde etkilersiniz.. ''aldım ama kullanamıyorumdemeniz daha bir mantıklı.. saygılar..

merhaba arkadaşlar

2006 senesinde a1000 le başlamıştı yamaha maceram, or 700 çıkınca ilk alanlardan oldum, daha sonra v2 çıkınca ilk çip taktıranlardan oldum, plas çıkıncada ilk çip taktıranlardandım ve klavyemi 4 senedir severek kullanıyordum. Bazı müzisyen arkadaşlar kanıma girdi ve pa 800 almaya ikna ettiler daha önce hiç korg kullanmamıştım ilk orgum roland e 70 ti. Neyse or 700 v2 plasımı verdim 3 aylık temiz bir pa 800 64 mb bir org aldım hay almaz olaydım, Uykusuz gecelr beni bekliyormuş bilemedim, daha ilk programda anladım yamahanın kıymetini, ben türkü ağırlıklı bar programı yapıyorum, or 700 v2 plus tam bu tarz için biçilmiş kaftanmış. Neyse daha önce forumlarda pa 800 alıp yamahaya dönenleri görmüştüm inanmamıştım şimdi gerçekten hak veriyorum. alet tamam çok güzel ama pratik değil1 3-4 dakkada zor açılıyor 2 istediğin sesi ve ritmi atamıyorsun atmak için profösör olmak gerekiyor, (ha ben yapmaya başladım ama anam ağladı) setleri birleştirmek ölüm, bi sette seler iyi ötekinde ritimler or 700 deki ritimlerin yanından bile geçemiyor. roman misket çiftetelliye lafım yok ama türkü sanat müziği ağırlık ritimler cansız sıkıcı hep aynı ve or 700 deki tadı alamadım. set yüklerken resmen hatim indiriyorum allahım sakın bozulmasın elektrik gitmsin ram yanmasın diye. Anlayacağınız eşşekler gibi pişmanım, en kısa zamanda satıp tekrar or 700 yada a2000 alacağım paramla rezil oldum. en basit mesudiye halay ritmi bile bulunmuyor daha ne diyeyim. Or 700 yada a 2000 le takas etmek isteyen olursa lütfen bana ulaşın saygılarımla...

hocam sanırım sizin pa 800 konusunda psikolojinizi bozmuşlar,pa 800 de öyle ram kolay kolay yanmaz,kullanımı zor demişsin,bence kullanamamışsın bunu demelisiniz,

korg serisinde ritim almak ses almak o kadarda zor bi işlem değildir,bunu yapamamışsınız orgun ne suçu var,benim ritim ve ses almam başka setlerden 10 saniyemi alıyor,uzun bi zamanmı,
pa 800 sizin bildiğiniz gibi bi org değil,hemen bozulacak kırılacak yanacak diye korkulacak bi org değildir,
şimdi sizin burada bu tarz konu açmanız çok yanlış,alışamadım kullanamadım kullanımında sıkıntı çekiyorum,bana çok karışık geldi gibi ibareler kullanabilirdin veya bu site neden var,sıkıntı çektiğin yerlerde yardım isteyebilirdin,

bende yamaha or 700 tr aldım 1 hafta kullandım,kullanımı korga alıştığım için biraz zor geldi orga alışamadım sattım,şimdi bende burda yamaha or 700 tr aldım aldığıma eşşekler gibi pişmanım diye konumu açayım,orgun ne suçu var,suç tamamıyla kullanmayı (pa 800'ü) yeni öğrendiğiniz için sizde,yani sizde sorun yok orgtamı sorun,

bu tarz konulardan uzak duralım lütfen,gerek korg gerek ketron gerek yamaha gerekse roland serisi hangisi olursa olsun bu tarz konulardan uzak duralım,,

burada org almayı düşünüp araştıran çok insan var,onları yanlış yönde etkileyebliyor bu konular,

sevgili murat arkadas,once sinirinden dolayi seni anliyorum ama elestirdigin aletin p 800 oldugunu unutma,senin elinde bircok muzisyen arkadasin hayalini susleyen bir alet var.birde ekmek yedigin veya yiyecegin aletide bu kadar elestirmene gerek yok,hata tamamen sizindir.almadan once bir konu acip bize danisabilirdin, istedigin sorulara herkez cevap verirdi,madem hic korg kullanmadin ozaman korgcu arkadaslardan yardim alabilirdin,inan herkez sana bir sekilde yardimci olurda,simdi tek yapacagin sey p-800 satmadan once isteklerini yaz SIKINTILARINI yaz nerelerde hata yaptigini yaz hangi setleri istedigini yaz.....bunlara ragmen tatmin olmuyorsan o zaman sat.aslinda bunu yapmak icin gec kalmissinda ,zararin neresinde donulurse kardir.sevgiyle kal

Yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim hepsi benim için çok değerli. Ben şu anda aleti tamamen çözmüş durumdayım ve aktif olarak kullnıyor durumdayım. Zaten bu mesajı yazma sebebimde kimseyi kırmak yada pa 800 kullanan arkadaşları rencide etmek değildir. Başımdan geçmiş bir hayal kırıklığını anlatmak istedim benim gibi elindeki orgun kıymetini bilmeden para dökerek çok daha süper bir sound yakalamak isteyen arkadaşlara bir örnek olmak açısından bir his paylaşımıydı. Pa 800 kendisine yeten arkadaşlara sözüm yok, ben türkü bar programı yaptığımı belirttim, bu org bana göre değilmiş dedim or 700 de yaptığım programın tadını bir türlü bulamıyorum dedim. Şuna emin olur orgu almadan en az 1-2 ay tüm forumlardaki yazıları okudum arkadaşlarımın orglarını kullanmaya çalıştım ama tabi 3-5 dakika işin içine girince olay benim için değişti. bir kaç tane süper sample ses veya kit için değmezmiş tonlarca para dökmeye ben bunu anlatmaya katılıyorum, bana katılmayan ve kullanamadığımı düşünen arkadaşlara saygı duyuyorum, ben tamamen orgu kullanmaya başladığımda zaten bu kanıya kapıldım, yine söylüyorum düğün ve düğün salonu tarzı için çok mükemmel, ama benim yaptığım program tarzına uymuyor, değiştirmediğim set kullanmadığım türkü ritmi kalmadı, ama or 700 ün kendi içindeki ritimlerin bile tadını alamıyorum. Herkes hakkını helal etsin ben bunu beğenmedim bana uymuyor, ve dikkat ettiyseniz satılığa çıkardım 1850 liralık orgum benim için bulunmaz kaftan 4100 lira vererek aynı tadı alamdıktan sonra hiç gereği yok. sağlıcakla kalın...

64 mb setlerin çoğu aynı galiba ancak rami yükseltip 2x setlerini veya usb setlerini yüklerseniz dünya varmış dersiniz oda 500 600 lira demek hiç gerek yok ben korg i4s le başlamıştım içinde 8 9 tane ritim vardı ama çok mutluydum ne zaman ki daha yüksek modellere geçince yok o ses yok bu ritim aramaktan org çalmayı unuttum en iyisi çalarken tat aldığın orgtur bunu anladım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...