• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Audya 5 lerin 2.el fiyatları baya düştü!!

• Konbuyu başlatan islam01
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 43
  • Görülen : 19K

islam01

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9 plus4
Merhaba,
Arkadaşlar sahibinden.com da audya 5 lere bakıyordum. 2.elleri 4300 tl 4700 tl ye kadar satan müzik evleri var. Ama yine kimse almıyor. Yazık 8000 tl lik aleti yarı fiyatına veriyorlar alıcı bulamıyorlar. Ketronu bu hala getirenlere yazıklar olsun diyorum başka bişey demiyorum.

Cevap: Ketron Audya 5 lerin 2.el fiyatları baya düştü!!

Batı tarzı çalan arkadaşlar bu ilanı görmemiştir. Yoksa kelepir fiyatlar....

Ben 6 bin tl ye 4 ay önce Audya 5 aldım 1 ay sonra ancak 5 bin tl ye satabildim. Şimdi de 4300 tl ye kadar düşmüş.

İslam kardeşim gerçekten ketrona audyaya yazık oldu,bugün Pc nin başında otururken yapmış olduğum eski kayıtları dinliyordum bende eski bi ketron kullanıcısıyım ketronla yapmış olduğum demoları dinlerken gerçekten duygulandım cihazımı özlediğimin farkına vardım,ama gel gör ki ketron üvey evlat gibi kaldı piyasada ketrona ritm yazan arkadaşlar varmı yokmu bilmiyorum senelerce aynı ritmleri kullandım ve sıkmaya başladı düğünlerde sürüklememeye başladı özellikle romanlar ama bir türk halk müziği veya batı parçası yaparken ketron gerçekten bambaşkaydı,bide ketronlara has ritmlerde bazen aksama sorunu var genelde yapıyor cihazların tümü ve ben çok iyi bu aksamayı hissediyordum,diycem hala dah yazılım sorunları olan cihazlar bunlar tamam tünelde arkasında durmadı cihazın ama hakkı bu değildi,eğer sadece batı işi veya bar işi yapıyor olsam sadece audya alırım ama düğünlerde ne yapsan yavan kalıyor oda dediğim gibi yazan çizen olmadığından ne diyelim hayırlısı olsun bakarsın ileride dahada düşerse fiyatlar o zaman belki azdaha ketron kullanımı yaygınlaşır,saygılar.

Ketron İtalya tüm ağırlığı Audyaya verdiğinden ucuz modelleri fuarda tanıtmalarına karşın çıkaramadı. Çin'de üretilmeyince birde maliyet sorunu var. Hayırlısı....

bu alet piyasa da ki bütün ritmleri alıyormuş diye duydum hatta mp3 leri loop olarak yükleyip ritm yaratılıyormuş diye biliyorum bir ara araştırmıştım 80 gb hardiski varmış ve 197 polifoni ses çözünürlüğü teknik sorunlarını bilemem aletin içindeki bütün ses ve kitler sample olduğunu duydum ram i ne kadar hatırlamıyorum fakat alet sorunsuz olsa da çok pahalı çok az kişinin kullanabileceği bir klavye yede çok fazla yatırım yapmazlar diye düşünüyorum bu alet 3x ve t4 sadece polifoni yönünden bile geçer diye düşünüyorum

Ketron kapalı aletdir. Kullıcıya açık değil. Bütün aletlerin ritimleirini okumaz hepsi yalandır. Kendim audya 5 aldım satanlardanım kullanmayan bilmez. Sample ses atamıyorsun kullanıcıya kapalı. Ritimlerde aksama sorunu var loop ritimlerde ritim takla açıyor. rami 64 mb dir.

Ketron kapalı aletdir. Kullıcıya açık değil. Bütün aletlerin ritimleirini okumaz hepsi yalandır. Kendim audya 5 aldım satanlardanım kullanmayan bilmez. Sample ses atamıyorsun kullanıcıya kapalı. Ritimlerde aksama sorunu var loop ritimlerde ritim takla açıyor. rami 64 mb dir.

Sizin satın alarak yaptığınız tespitleri çoğu kimse biliyor olmalı ki aleti almamış.

yanlış bilgileri düzeltelim...

cihazda sampler özelliği vardır sample atılabilir kullanıcıya açıktır..

ram üzerinde 64 mb takılı gelir + 128 mb sonradan eklenerek 192 mb a çıkarılabilir..

4 yıldır kullanıyorum ritm takılması ,taklası görmedim.gören varsa ;yanlış kesilmiş looplar yüzünden görüyordur...

batı çalanlar için alternatifi olmayan bir cihazdır

Türkiyede desteği yoktur doğru!!ama Ketron İtalya her sene usb updateler ile cihaza sayısız loop ritm çıkarmıştır..Tünel müzik de iyi niyetle çalışmalara başlamış bazı sebeplerden maalesef sonunu getirememiştir..yinede 16 adet davul seti ve onlarca türk sesini hazırlamıştır.. ben bunları sitede paylaştım kısacası şu anda türk müziği sorunuda yoktur...

Kullanıcıya çok açıktır..loop desteği hiç bir cihazda ketrondaki kadar kullanıcıya açık değildir.sample yazılabilir,ses editlenebilir...

cihazın yeteneği kullananın potansiyeli kadardır!!

ben 76 tuş Audyayı 4000 euro ödeyerek Türkiyeye gelen ilk cihazı aldım..hiç bir cihazımıda bir gün satıp zarar edermiyim diye almadım..orglarımız bizim tezgahlarımızdır..verdiğim parayı fazlasıyla hakederek bana ödediğimden çok fazlasını zaten kazandırıyor..günü geldiğinde kaç para ederse satarım yeni modelini alırım...

cihazın bu rakamlara düşmesi almayı düşünen arkadaşlar için gerçekten bir fırsat....

Sizin satın alarak yaptığınız tespitleri çoğu kimse biliyor olmalı ki aleti almamış.

Kimsenin böyle bir şeyi bilrerek almadığını düşünmüyorum..bence asıl sebeb fiyatı ve distrübütörün beceriksizliği..forumda 3 ,5 audya sahibi var başka kimseden duydunuzmu? en azından ben böyle bir sorun yok diyorum..kullanıcı hatası olmasın :)