• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Audya 5 lerin 2.el fiyatları baya düştü!!

• Konbuyu başlatan islam01
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 43
  • Görülen : 19K
Cevap: Ketron Audya 5 lerin 2.el fiyatları baya düştü!!

Audya 5 türk müziği için kesinlikle xd9 ve sx3000 gibi performasn vermez. Tunel müzikde beytu set yapıyot dediler o da yalan oldu. Audya 5 kullanan birisi olarak size Audya 5'in bir eksiğini daha söylim. sx3000 de ve xd9 da 4 tane ses birleştirebiliyorsun. Audya 5 de ise 3 tane ses birleştirebiliyorsun. Bana göre bu büyük bir eksiklik.

Audya 5 türk müziği için kesinlikle xd9 ve sx3000 gibi performasn vermez. Tunel müzikde beytu set yapıyot dediler o da yalan oldu. Audya 5 kullanan birisi olarak size Audya 5'in bir eksiğini daha söylim. sx3000 de ve xd9 da 4 tane ses birleştirebiliyorsun. Audya 5 de ise 3 tane ses birleştirebiliyorsun. Bana göre bu büyük bir eksiklik.

hocam verdiğin bilgiler için çok teşekkürler..

bu gün tünel müzikteydim audya 5 için beytu ile yollarını ayırdıklarını 64 mg yerine 200 mg boyutu olan loop set çalışmalarının şu an devam ettiyini muhtemelen bahara dogru bu setin hazır olacagını söylediler işallah bu proje gerçekleşir hayırlısı olsun

Tunel müzik ile çalışan kalmadı piyasada. Coşkun abi vardı o ayrıldı şimdi de beytu ayrıldı. Yeni yapılacak 200 mb seti kim yapıyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:

benim çok istediğim bir klavyedir audya5. hatta 3-4 aya kadar ya s950 yada audya5 almayı planlıyorum, hayırlısı...

arkadaşlar şunu hemen belirteyim eğer korg'u olan ve korg'un menüsüne alışan birisi ketronda kesinlikle yapamaz.Audya 5 i bilmiyorum ama ben bir ara sırf merak yüzünden sx3000 aldım,inanın çıldıracaktım.Alete 1 sene zor sabrettim ve 1 yıl sonra 1.000 TL.zarar ederek aleti sattım.Pa 80 ve Pa800 ün menüsüne alışkın birisi olarak,ketron hiç ama hiç pratik gelmedi bana,en basitinden alette ritm tekerleği yok arkadaşlar,ritmi bir anda istediğiniz değere getirmeniz çok zor,ayrıca korgda pa800 de 400 tane ritmi yüklemeniz sadece bir kaç dakika,ama ketronda öylemi,ritmleri tek tek yüklüyorsunuz,tam anlamıyla çin işkencesi arkadaşlar,ayrıca korgda 3 tane user ses,her an elinizin altında seslere anında müdarahe ederek sesler ilave etmeniz,sesleri çıkartmanız mümkün,ritm yazmak keza çocuk oyuncağı,ritm hızını ayarlamanız çok kolay ve basit,ayrıca istediğiniz sampler sesi yüklemeniz,istediğiniz sesi çıkartmanız çok kolay,oysa ketron kapalı alet,sadece tünel müziğin verdiği seslerle yetinmek zorundasınız.Keza işletim sistemi yüklemek aynı şekilde çin işkencesi,tam 32 adet disket gerekiyor,dakikalarca uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.Tamam pa800 ün sesleri belki Audya 5 in yanında teneke gibi kalır buna katılıyorum,Ayrıca yapı olarakda ketron çok sağlam bir alet ona diyecek yok.piyasadaki müzisyenlerin çok büyük çoğunluğunun korg kullanması hep bu pratiklik yüzündendir.Ketronu Türkiye'de bitiren tünel müziğin politikasıdır arkadaşlar,gerek Xd9 un gerekse sx3000 in yükleme şifrelerini sırf kendileri para kazansınlar diye kimselere vermemişlerdir.Ketron fabrikasıyla görüşerek münüsünün pratik hale getirilmesi için hiç bir çaba göstermemişlerdir.Bu yüzdende alet hak ettiği yere gelememiştir.

vallaha doni hocam hakli looplarla ritim hazirlamak istiyorsan ve birazda ritim yazabiliyorsan audya mükembel kullanimida cok basit ama islam arkadasimda dogrulari söylüyor ins sx3000 olsun xd nin ritimleri olsun gercek anlamda calismiyordu uyanlarda vardi ama tad vermiyor cogu ses konusuna gelince ins yapamiyorsun msp yapiyorsun ondada element olarak koyamiyorsun alt alta bir kac ses olayi en kötü tarafida efekt olayi bir tyros gibi deyildi gerci ben boss gt 10 kullaniyordum oda bir cözüm olmustu ama simdi tyros4 gectim ama pisman oldum alet elimden gidince simdi kiymetini daha cok anladim saglik olsun audya6 cikarsa artik onu aliriz

valla ben audya 5 i sadece youtubeden dinledim bu alet t4 ve 3x i resmen kazır yani en başta polifoni 197 bit ondan çıkacak seslerin kalitesini siz düşünün bence bu aletin sample denen saçmalığa hiç ihtiyacı yok cubase den anlayan biri buna loop yüklese yeter ritm yazmaya da gerek yok 80 gb hd var

Konuyu hortlatmış olayım ki bilgilendirmeleriniz devam etsin ;)

şu an ikinci elini bulamazsınız.ikinci ele düşse iki dakkada gider çünkü yeni set yapıldı malum. samplede atılabiliyor bikaç çekit formatta.ram sorunu yok 80gb harddiske istediğin kadar ritim at. phaser efektide var.üstünde çalışmada var artık. ritim yazanda var. yani artık ikinci elde bulabiliseniz ona şükredin. çoğu kişi tetikte bekliyor ikinci elini bulursa hemen almak için.çünkü sıfırı pahalı biraz.