• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Audya 5 lerin 2.el fiyatları baya düştü!!

• Konbuyu başlatan islam01
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 43
  • Görülen : 19K
Cevap: Ketron Audya 5 lerin 2.el fiyatları baya düştü!!

Ketron İtalya tüm ağırlığı Audyaya verdiğinden ucuz modelleri fuarda tanıtmalarına karşın çıkaramadı. Çin'de üretilmeyince birde maliyet sorunu var. Hayırlısı....

Ketron İtalyanın fuarda tanıttığı yeni bir model (ve ucuz) klavye yok..sadece yeni bir model midjay ve ses modülü tanıttılar..onlarda prototip olarak tanıtıldı..sanırım bu bahar üretime geçecekler...

Merhaba.

PA80 lere bile halen 3.000 TL gibi rakamların istenebildiği bir ülkede 4.000 TL ye AUDYA haa ; Vay anaaam vaaaaaaaay "Ketron"un Türkiye'deki haline!!

1.000 TL ye XD9 , 1.500 TL lere SX3000 ler haaaa ; yazık yaaa.

"Kendi bindiğin dal nasıl kesilir?" sorusuna cevap bu olsa gerek ; işte böyle kesilir!

Malesef "Korg"dan başkası yalan olmuş bu ülkede.Ama insanlar haklı ; hazırı varken neden uğraşsın ki birşeyler üretmeye.İnsanlara da hak vermek lâzım.
Fakat şunu anlamıyorum: cihaz her manada eskidir , eyvallah.Ancak , bir ton para verdiğin cihazı yarı fiyatından da aşağıya nasıl elden çıkartmayı düşünürsün?

Neyse ki benim derdim değil ; müzisyen değilim sonuçta ve de bir çıkarım yok.Dün ben de görmüştüm bu ilânları ; ne güzel işte 4.000 TL ye AUDYA ; süper vallahi.Keşke ben de şu sıralar alsaymışım.Hatta bir - bir buçuk yıl kadar daha da sabredip 3.000 TL gibi rakamlara AUDYA alaymışım.Bilemiyorum artık , belki de daha aşağı fiyatlara. :)

Herkese iyi tatiller , selâmlar...

yanlış bilgileri düzeltelim...

cihazda sampler özelliği vardır sample atılabilir kullanıcıya açıktır..

ram üzerinde 64 mb takılı gelir + 128 mb sonradan eklenerek 192 mb a çıkarılabilir..

4 yıldır kullanıyorum ritm takılması ,taklası görmedim.gören varsa ;yanlış kesilmiş looplar yüzünden görüyordur...

batı çalanlar için alternatifi olmayan bir cihazdır

Türkiyede desteği yoktur doğru!!ama Ketron İtalya her sene usb updateler ile cihaza sayısız loop ritm çıkarmıştır..Tünel müzik de iyi niyetle çalışmalara başlamış bazı sebeplerden maalesef sonunu getirememiştir..yinede 16 adet davul seti ve onlarca türk sesini hazırlamıştır.. ben bunları sitede paylaştım kısacası şu anda türk müziği sorunuda yoktur...

Kullanıcıya çok açıktır..loop desteği hiç bir cihazda ketrondaki kadar kullanıcıya açık değildir.sample yazılabilir,ses editlenebilir...

cihazın yeteneği kullananın potansiyeli kadardır!!

ben 76 tuş Audyayı 4000 euro ödeyerek Türkiyeye gelen ilk cihazı aldım..hiç bir cihazımıda bir gün satıp zarar edermiyim diye almadım..orglarımız bizim tezgahlarımızdır..verdiğim parayı fazlasıyla hakederek bana ödediğimden çok fazlasını zaten kazandırıyor..günü geldiğinde kaç para ederse satarım yeni modelini alırım...

cihazın bu rakamlara düşmesi almayı düşünen arkadaşlar için gerçekten bir fırsat....

Sizin verdiğin seti bizzat denedim audya da xd9 ve sx3000 den convert yapılmış drum kitler ve sesler. Ekstra bir yeni sample veya kitler yok. Audya 5 de kit de mix edit özeliği olmadığı için xd9 ve sx3000 gibi sesleri iyi okumuyor. Sample özelliği var diyorsunuz ama sample olarak ins formatı atamadıkdan sonra ne işime yarayacak? Msp uzantılı sample sesleri atıyorum audyaya bu sefer de sesleri editleyemiyorsun ne anladık o zaman.Coşkun ustad daha iyi bilir. Tünel müziği de arayp sorabilirsin. xd9 ve sx3000 ses ve rtimlerini tam okumuyor sıkıntı yaratıyor. xd9 ve sx3000 gibi ritim ve sesleri full okusa yine satmazdım iadere ederdim bir şekilde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sizin verdiğin seti bizzat denedim audya da xd9 ve sx3000 den convert yapılmış drum kitler ve sesler. Ekstra bir yeni sample veya kitler yok. Audya 5 de kit de mix edit özeliği olmadığı için xd9 ve sx3000 gibi sesleri iyi okumuyor. Sample özelliği var diyorsunuz ama sample olarak ins formatı atamadıkdan sonra ne işime yarayacak? Msp uzantılı sample sesleri atıyorum audyaya bu sefer de sesleri editleyemiyorsun ne anladık o zaman.Coşkun ustad daha iyi bilir. Tünel müziği de arayp sorabilirsin. xd9 ve sx3000 ses ve rtimlerini tam okumuyor sıkıntı yaratıyor. xd9 ve sx3000 gibi ritim ve sesleri full okusa yine satmazdım iadere ederdim bir şekilde.

Düzeltelim...
msp uzantılı sample sesleri her türlü düzenleyebiliyorsunuz...neyi yapamadıysanız sorun söyleyeyim...ins formatının sizin için artısı nedir?

evet kitleri mix yapamıyorsunuz ama biraz uğraşla birebir uyan yada azıcık bir işlemle düzeltebileceğiniz yüzlerce ritm var..ritm yazmayı saymıyorum bile...hiç "audya style compiler" kullanmayı denedinizmi...benim verdiğim ritmlerin bazılarında küçük adresleme hataları vardı üerinde durmadım ama kolayca halledilebilecek bir şey...

evet yeni bir set yok..aslında korg dada yok varsa da 300 milyon.80 in setini 800 e 800 ün setini 2x e çvirip üç beş sesin yerini değiştirip 5 ritm ekleyerek "yeni set" oluyorsa o zaman haklısınız..burada bir sıkıntı var;tünel müzik isteseydi (ki istedi) yeni birkaç set yapıp yeni ritmler yazdırabilirdi..onuda yeni yaptılar Beytu çalışıyor...önce yapsalardı iyiydi ama..

Audya ses kartından dolayı ins format sesleri xd ve sx den daha kaliteli okur...

son bir söz..Audya ile ilgili bir soru sorulacak biri varsa; buyrun burdayım...

sayin arkadaslar eski sd1 plus kullanicisi olarak klavyemi satip audya 5 aldim mukemmel bir alet gercekten audya`yi cozmus biri olarak Necdet Doni hocama cok tesekkur ederim alette bence hersey tam batilar zaten kendini asmis,oryantal ve turkce program icinde doni hocamin konvert ettigi ritimler bence yeterli cokcok memnunum saygilar

türkiyede korgtan başkası hikaye yemez bu millet çünkü piyasadaki müzisyenlerin %80 inden fazlası arabeskçi bir ritm ve bir ses yetiyor adamlara birde pitchbend sağlam oldumu gerisi hikaye sample sesmiş hikaye yani bir aletin kendi üzerinde düzgün ses olmadımı sample sesler bi işe yaramıyor ses sisteminde anca evde çalıp söylemeye yarıyor yani ne demekse bu sample ses ve ne işe yarıyorsa anlamadım bir türlü anca aletlerdeki polifoniyi yiyor sonra inceldimi oktav caırdıyor sesler şuan eski arabeskçilerin yerini piyanist şantörler aldı kimse kusura bakmasın yani piyanist şantör lüğün adı kaldı ama soundu güme gitti...

ucuzladığı iyi oldu benimde almayı düşündüğüm bir alet bence yalnız bu aletleri sıfır alan arkadaşlara yazık oluyor:)

:D arkadaşlar varsa pa800 ile takas etmek isteyen üste 600-700 lira hemen veririm ritm yazarım ben sıkıntı yok..

bence bu firsat kaçmaz süper alet

bence kaçırılmıcak bir fırsat,hafif batı müzğü yapanlar değerlendirsinlerr..kesinlikle tavsiye ederimm