• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Audya 5 Yeni Demolar Ve Looplar

Cevap: Ketron Audya 5 Yeni Demolar Ve Looplar

üstad pa80 beşkuruş etmeyen Çin malı sürekli bozulan bir alet, yok "pich bender" bozuldu, yok disket yeri bozuldu, yok orası yok burası gitti...
Gerçi sizin gibi org çalmayı bilmeyipte herşey hazır olsun org kendi kendine çalsın isteyenler tabiki pa80'i beğenir....
Benim bildiğim eğer bir müzisyende kulak varsa ve org çalmayı biliyorsa Ketrondan şaşmaz fakat bilmiyorsa, çoğu piyasada çalan kendini müzisyen zanneden arkadaşlar bastıkları akorun ne olduğundan habersiz pa80'ni alır iki midi parça dinler iki başkasının yazdığı ritmleri dinler mest olur kendisi oturup ritm yazamaz o yüzden gider ya pa800 alır yada pa80 satın alır çünkü ona hitap eden org bu...çünkü org alan kişi herşeyi orgtan bekliyor...

Ketron firması malesef sadece profesyonellere hitap ettiği için vede bu piyasada da profesyonel müzisyen bulunmadığı için amatör adam gelir işte senin yaptığın gibi kendini bilmeden konuşur Pa80'ci arkadaşa söylüyorum ha bilmiyoum belkide profesyonelsindir ama profesyonelsen o zaman yazdığın yazıda kasıt var derim....
Benim anlamadığım daha dürüst olsalar MD çalarla işe gitseler o kadar masrafa giripte org almayada gerek yok zaten herkes artık durumun farkında orgun kendi kendine çaldığını biliyorlar onun için gidin bir playback çalar alın yada laptopta iş görür ,karaoke yapın....
Siz org falan çalmayın, orgçuluğun şerefini beşparalık etmeyin, çünkü sizin yüzünüzden benim gibi bu işe emek harcayıp işini profesyonelce yapanlar boşta kalıyor...
Yazıklar olsun onca seneye harcanan emeklere öğrendiğim jazz piyanoya ,iki sene türk müziği konservatuvarında aldığım eğitime, şuanda devam ettiğim İngiltere'de Piyano kompozisyon bölümüne hepsine yazıklar olsun çünkü ben ve benim gibi arkadaşlar boşa emek harcıyoruz....

Pa80'ci arkadaş sen ne anlarsın müzikten anlasaydın yada biraz vicdan sahibi olsaydın bu şekilde konuşmazdın; yazık sana ve senin gibilere...
Emek vermeden yemek yeğenlersiniz Allah topunuzun belasını versin......

Üstad, haklı olduğun noktalar kadar haksız olduğun noktalar da var.Arkadaşın becerisi şu an için bizi ilgilendirmiyor.Canlı çalmayıp da bilgisayar vb. yollarla para kazanmaya çalışanlara ben de kızıyorum.Ancak profesyonal birinin illa KETRON alması diye bir şey söz konusu değil bence.Adam ihtiyaca, kulağa ve bütçeye göre davranabilir.Mesele orgun kötü olması değil.Bu parayı ödeyip de işlenmemiş bir cihazla uğraşmak sıkıntı çıkarıyor.pa800 kullanıyorum, ritm de yazıyorum kendime kadar.Ancak gel gör ki piyasadaki değişik varyasyonlu ritmlere yetişilmiyor.Artık iyi piyanist olmak da yetmiyor.Bilgisayarı ve dolaylı olarak da orgun bilgisayara dayalı özelliklerini iyi bilmek gerek.Adam on numara org çalıyor; ancak orgun ritmleriyle sesleri başka havadan gidiyor.Şimdi bu adam ne kadar iyi piyanist olsa da orgun üzerine eğilmek zorunda.Yeri gelince kendine sample bile hazırlaması gerekecek.Başka birinde de sıradan bir YAMAHA var.Ama adam öyle bir çalıyor ki ben dinlerken mest oluyorum.
pa800 kullanmaktan çok memnunum.AUDYA iyi klavye olsa da şu anki demolar bana umut vermedi.Ritmler çok zayıf, sadece kalmış.Temel davulları koyup bırakmışlar gibi bir hava veriyor.Alta güzel pad, bas ve tarza göre de zil filan kondu mu çok iyi sonuç alınır.Ancak şu an için insanlara umut vermiyor bu makine.

üstad pa80 beşkuruş etmeyen Çin malı sürekli bozulan bir alet, yok "pich bender" bozuldu, yok disket yeri bozuldu, yok orası yok burası gitti...
Gerçi sizin gibi org çalmayı bilmeyipte herşey hazır olsun org kendi kendine çalsın isteyenler tabiki pa80'i beğenir....
Benim bildiğim eğer bir müzisyende kulak varsa ve org çalmayı biliyorsa Ketrondan şaşmaz fakat bilmiyorsa, çoğu piyasada çalan kendini müzisyen zanneden arkadaşlar bastıkları akorun ne olduğundan habersiz pa80'ni alır iki midi parça dinler iki başkasının yazdığı ritmleri dinler mest olur kendisi oturup ritm yazamaz o yüzden gider ya pa800 alır yada pa80 satın alır çünkü ona hitap eden org bu...çünkü org alan kişi herşeyi orgtan bekliyor...

Ketron firması malesef sadece profesyonellere hitap ettiği için vede bu piyasada da profesyonel müzisyen bulunmadığı için amatör adam gelir işte senin yaptığın gibi kendini bilmeden konuşur Pa80'ci arkadaşa söylüyorum ha bilmiyoum belkide profesyonelsindir ama profesyonelsen o zaman yazdığın yazıda kasıt var derim....
Benim anlamadığım daha dürüst olsalar MD çalarla işe gitseler o kadar masrafa giripte org almayada gerek yok zaten herkes artık durumun farkında orgun kendi kendine çaldığını biliyorlar onun için gidin bir playback çalar alın yada laptopta iş görür ,karaoke yapın....
Siz org falan çalmayın, orgçuluğun şerefini beşparalık etmeyin, çünkü sizin yüzünüzden benim gibi bu işe emek harcayıp işini profesyonelce yapanlar boşta kalıyor...
Yazıklar olsun onca seneye harcanan emeklere öğrendiğim jazz piyanoya ,iki sene türk müziği konservatuvarında aldığım eğitime, şuanda devam ettiğim İngiltere'de Piyano kompozisyon bölümüne hepsine yazıklar olsun çünkü ben ve benim gibi arkadaşlar boşa emek harcıyoruz....

Pa80'ci arkadaş sen ne anlarsın müzikten anlasaydın yada biraz vicdan sahibi olsaydın bu şekilde konuşmazdın; yazık sana ve senin gibilere...
Emek vermeden yemek yeğenlersiniz Allah topunuzun belasını versin......

Coşkun arkadaş;
İnsanlara beddua etme çok ayıp.tavrın maalesef çok agresif,sen bir ketron çalışanı olarak aydınlatıcı olmalısın,bilgi vermelisin.. insanlara saldırmak değil...

bir arkadaşın dediği gibi ritm yazmak ses yazmak sadece müzik bilmekle ilgili bir şey değil..cihazı tanımak teknolojisini öğrenmek te gerekiyor en baştada da ingilizce...

kaldıki; amiral geminiz Audya da stereo bile olmayan sadece bir layer olan ve DAVUL SETİ OLARAK KULLANILAMAYAN sadece 64 mb olan ve 3 yıldır 256 ya çıkartılcağı söylenip hiç bir halt yapılmayan "ilkel" sampler ile ne üretilebilir..

ne yani; her ketron alan bir de yanında bilmem kaç bin euroluk atmel ses kartı alacak,ketronun sır gibi sakladığı ins maker programını bulacak,işi gücü bırakacak sampling yapacak, ritm yazacak para kazanacak...öyleyse sen niye ordasın?? tabiiki hazırı alacak ve gerçek işi olan şarkı çalışmaya müzik yapmaya zaman harcayacak...adam müzisyen elektronik veye ses mühendisi değil...

haa...çalar çalamaz o da senin benim sorunum değil..ama sen çok iyi çalıp da iş bulamıyorsan ,bak o senin sorunun...

enerjini forumlarda beddua edip,sızlanmak yerine,elindeki cihazı adam etmeye çalışsan hem aldığın ücretin hakkını ödemiş olur hemde bir "EMO" gibi isim olursun..bunu dışında tünel müziğin arka odasında pc başında kendini yer durursun.....

Kolay gelsin...

arkadaşlar öncelikle yaylılar benim pa1x te var loop adıda emre1 2 3 4 5 6 diye seri :) diğer konu her iki tarafta haklı aynı zamanda 2 tarafta haksız ben ketrondan korga neden geçtim? gündem yayımı atıyorum edi zurnayı atıyorum hataya gidince shaby set kullanmam gerekecek zamr loop da3our laft gibi shakol gibi sesler kullanmam gerekecek bunu suriye ücretli yapıyor pa1x te hdd den yüklüyorum oluyor sana ketron vega + trinity v3 yüklüyorum oluyor sana triton cz101 yüklüyorum türkiş valla iyi edi zurna koyuldu onun için ücret ödeyeceğim kempa yay çıkar ona para ödicem loop lazım ona para ödeyeceğim bu durumda kullanıcılar haklı fakat abi seninde haklı oldugun konu var mesela ben ketrona çok emek ettim ketroncuyum yemidir bilmem banlandım hala banlıyım diğer konu arkadaş pa80 den bahsetmiş :)
kaldımı pa80 e70 lerin yanında olaması gerekiyor ki e 70 sound ve sağlamlık olarak pa80 den çok üstün sentetik sesler var ve sample gibi bozmuyor 80 le audyayı kıyaslaman aptallık olmuş :D:D:D:D:D
açıkçası benim gücüm yetmedi diye audya alamadım alsaydım görürdün o zaman set i sampleleri editleri :( ok siz tartışmaya devam edin hazır set var :) al yükle pa80 koy önüne hatta çalmana gerek yok intro işi bitirir ses ve riitm yazan biri olarak beni çok sinirlendirdin ulan ben sabah 5 te eve geldim hiç yatmadan orga akşam altıya kadar set yapayım bu arada orgun piç bendini kırayım emek edeyim sonrada senin gibi hazırcı biri ile beleşe paylaşayım paylaştığım kişide beni enayi yerine koyarak burdan laf yetiştirsin
ister beni banlayın ister banlamayın umrum değil ama yeter insanda azda olsa saygı olur müzisyen adamsınız set yapanlar olmasa napacan? çiftetelliyi kalkıp bossanova ilemi çalacan? biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar peh pa80 miş töbe töbe ya

mf sert sen pa80 den daha bir üste çıkamadığın için tabi pa80 daha iyi olur..benm e 40 da daha iyi bundan :)

Coşkun arkadaş;
İnsanlara beddua etme çok ayıp.tavrın maalesef çok agresif,sen bir ketron çalışanı olarak aydınlatıcı olmalısın,bilgi vermelisin.. insanlara saldırmak değil...

bir arkadaşın dediği gibi ritm yazmak ses yazmak sadece müzik bilmekle ilgili bir şey değil..cihazı tanımak teknolojisini öğrenmek te gerekiyor en baştada da ingilizce...

kaldıki; amiral geminiz Audya da stereo bile olmayan sadece bir layer olan ve DAVUL SETİ OLARAK KULLANILAMAYAN sadece 64 mb olan ve 3 yıldır 256 ya çıkartılcağı söylenip hiç bir halt yapılmayan "ilkel" sampler ile ne üretilebilir..

ne yani; her ketron alan bir de yanında bilmem kaç bin euroluk atmel ses kartı alacak,ketronun sır gibi sakladığı ins maker programını bulacak,işi gücü bırakacak sampling yapacak, ritm yazacak para kazanacak...öyleyse sen niye ordasın?? tabiiki hazırı alacak ve gerçek işi olan şarkı çalışmaya müzik yapmaya zaman harcayacak...adam müzisyen elektronik veye ses mühendisi değil...

haa...çalar çalamaz o da senin benim sorunum değil..ama sen çok iyi çalıp da iş bulamıyorsan ,bak o senin sorunun...

enerjini forumlarda beddua edip,sızlanmak yerine,elindeki cihazı adam etmeye çalışsan hem aldığın ücretin hakkını ödemiş olur hemde bir "EMO" gibi isim olursun..bunu dışında tünel müziğin arka odasında pc başında kendini yer durursun.....

Kolay gelsin...
Üstad güzel yazmışsın haklısın sende kendi açından, Ketron Audya almışsın bir şeyler yapmaya çalışmışsın yapamamışsın çünkü alet senin birşeyler yapabilmen için elverişli değildi şimdiye kadar!!!
Ben Tünel Müzik'e başlayalı 6 ay oldu bu 6 ay zaman zarfında İtalya'ya gittim geldim oradaki mühendizlerle gereken herşeyi konuştum eksiklikleri sırasıyla gideriyorlar ve benim istediğim özelikleri yapıyorlar ama biraz geç oluyor millette sabırsız beklemeyi sevmiyor ama bu işte boyacı küpü değil ki batırıp çıkarasın olsun değil mi?

Şimdi "Emo" demişsin senin haberin varmı "Emo" alete hiçbirşey yapamadı emo'ya alet gönderildi hemde ben Tünel'de işe başlamadan önce fakat nedense alete hiç birşey yapamadı ve aleti geri gönderdi...
Şimdi gelelim beddua edip sızlanma mevzusuna sen gece gündüz uğraşacaksın kimi zaman uyumayacaksın gözlerin kan çanağına dönecek....
Biride çıkıp sen bu kadar uğraş verirken senin Alete tutup Pa80 bile bunu yer diyecek gelde sinirlenme birde bir sürü yorum var yok sesler xd9'un sesi yok şu yok bu kardeşim www.tunelmuzik.com burada demoların hemen altında uzunca bir açıkama yazmışım kimse o yazıyı okumadan demoyu dinleyip hemen eleştiri yapıyorlar herhalde yazıyı okumaya üşeniyorlar....
Bu arada benim aldığım ücretin karşılığını ödeyip ödemediğim senin karar verebileceğin yada dilegetirebileceğin birşey değil...
Benim ne yaptığımı Tünel Müzik görüyor biliyor ve hala orada çalışıyorsam demekki yaptığım işin hakkını veriyorum demektir....
Bu arada pc başında kendi kendimi yediğimide nereden çıkardın gayet rahat ve relax bir şekilde çalışıyorum :))))

Şimdi...
Tunel müziğin internet sitesinde yadığım yazıyı buraya koyuyorum...

Ve değerlendirmeyi insanlara bırakıyorum...
Saygılar By_CTO

Audya 5T Demoları:
Batı ve Türkçe olmak üzere Ketronun ses havuzundan eski ve yeni seslerle birlikte (By_CTO) tarafından Audya 5'te birebir canlı çalınarak kaydedilmiştir...
Ses ve Ritm çalışmaları halen devam etmektedir yeni ses ve ritm demoları en kısa zamanda sitemize eklenecektir...
Şuanda dinlemiş olduğunuz demolarda batı olan gitar,piyano,org gibi sesler orgun üzerinde olan fabrikasyon olarak yüklü seslerdir…
Yeni olan seslerinde deneme kayıtları yapılmıştır…
Burada yeni olan sadece dört ses bulunmaktadır.

1)-Zurna (zurna sesinde 4 layer vardır yani tek sese bastığınızda tuş hassasiyetine göre ses tonu değişmektedir yapılan sample ses birçok "wave file"dan meydana gelmiştir,neredeyse her sese bir adet "wave file" denk düşmektedir bu sesle çalarken aynı sesi yakalamak biraz zordur o yüzden çalarken tonu sürekli değişir ve sanki bir zurnacı çalıyormuş gibi etki yaratır)

2)-Lesli Elektro Bağlama

3)-KısaSap Bağlama

4)-Klarnet ve klarnet taksiminde kullanılan ses;

Bu sesler (By_CTO) tarafından Audya 5T için özel yapılmış tamemen yeni sample seslerdir
ve sürekli yeni sesler yapılacaktır…

Dinlemiş olduğunuz Yaylı,Uzunsap Bağlama,Mey sesleri Ketron X1,SX3000 ve XD9 plus 4'ün seslerinin Audya 5T'ye uyarlanmış halleridir…

Yapılan Çalışmalarla İlgili Teknik Bilgiler: Audya 5 bildiğiniz gibi batı ağırlıklı bir klavye idi şuanda Audya 5 tamamen (By_CTO) tarafından sistemde değişikler yapılarak Türk Müziğine uygun hale getirilmektedir Audya 5'in yeni ismi Audya 5T (Audya 5 Turkish Live Instrument) olarak değiştirilmiştir...

"Audya 5T'nin (Audya 5 Turkish Live Instrument)" Normal Audya 5'ten sistem olarak birçok farkı bulunmaktadır…
"Audya 5 Turkish Live İnstrument'te olan özellikler normal Audya 5'te yoktur…

Audya 5T'nin normal Audya'dan farklı olan özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

1)-Progam Edit bölümünde Drumkit görme özelliği: Bu özellik sayesinde sahnede manuel olarak "Bas&Davul" çalan müzisyenler rahatlıkla istedikleri "Bas Guitar" sesini ve "Drumkit"i "Program Edit"te klavyeyi bölerek editleyebilecekler Program Bankasın'a "Save" edebileceklerdir…

2)-Ritm varyasyonlarında farklı time signature ayarı yapabilme özelliği:Bu özellik sayesinde

oluşturduğunuz User Style'larınızın A-B-C-D varyasyonlarının time signature'larını farklı şekilde ayarlayabileceksiniz…

Bir örnek vererek özetlersek eğer;

Ritmin "A" bölümünü 15/8 lik ayarladınız diyelim "B" bölümünü 7/8 "C" bölümünü 3/4 "D" bölümünü 5/8 gibi ayarlayabileceksiniz…

3)-Türk drumkitlerini karıştırıp yeni bir user kit oluşturabileme imkanı…

4)-Kullanıcıyı sahnede yormayacak şekilde (By_CTO) tarafından pratik hale getirilmesi…

(burada detaylı olarak anlatıp aklınızı karıştırmamak için kısaca özetlersek…

Tünel Müzik bundan sonra ;Ketron Fabrikasının Türkiye için üretmiş olduğu eski modellerinde yaşamış olduğu sıkıntılardan tamamen sıyrılarak kullanıcıyı düşünen daha doğrusu kullanıcı dostu çok farklı bir sistemle Audya 5T ile karşınıza çıkıyor…

5)-Piyasada müzisyenlerin kullandıkları çeşitli marka ve modelde olan orgların ritmlerini ve seslerini birebir ve daha canlı okuma özelliği…

Not:(Herhangi bir orgtan beğendiğiniz ritmleri EMC Style Converter Programı yada başka Style converter programlarında Convert ederek Audya 5T'ye yüklediğinizde içerisinde piyadaki tüm orgların drumkitleri mevcut olacağından ritmleri aynı şekilde okur hatta Audya 5T'nin diğer orglardan polifonisi çok daha yüksek olduğu için dahada kaliteli okuyacaktır…)

6)-User Groove özelliği: Bu özellik User Style'da Loop olarak kullanacağınız bir wave dosyasını parçalara bölerek gene User Style'da Pad olarak kullanma imkanını doğuruyor…

Şu anda buraya yazmadığımız daha bir çok yenilik bulunmaktadır…

Bu yeniliklerin hepsini yaptırmak için (By_CTO) bizzat kendisi Tünel Müzik'le beraber

13-03-2011 tarihinde Ketron'un İtalya'daki Fabrikasına giderek yaklaşık olarak orada 10 gün boyunca mühendis ve müzisyenlere Türk Müziği hakkında bilgi verip yapılmasını istediği herşeyi fabrikaya iletmiş ve yapılmasını sağlamıştır…

Not:Bundan böyle Türkiye'deki Müzisyenlerin istekleri dikkate alınarak sürekli Ketron Fabrikasının Mühendisleri ile iletişim halinde olunacaktır…

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar kötüleyici yorumlar yapmayalım. sağolsun arkadaşlar birşeyler paylaşmış. darbukalar felan hoş gelıyor. ama eksiği çok. düzgün bir seti yok. set olmayınca almanında bir anlamı yok. inşallah bu eksikler giderilirde. audya da sahiplerini bulur. paylaşım için teşekkürler....

coscos üstad hemen celallenme insanlar audya almak icin bekliyor ama set yüzünden alamıyorlarsa o zaman birazcık seni kabahatli bulmak zorundalar sen kızıp beddua ettikten sonra yaptığın calışmalar kimsenin ilgisini cekmezki
sen set yapacağım ve yapıyorum diyorsun ama italyadan mühendisten bahsediyorsun
her set yapan cihazın yapısını değiştirerekmi yapıyor anlamış değilim.
emo,cevo,doğdu,sistemnk,baykal bu adamlar set yaparken mühendislerle görüşerekmi yapıyorlar.
yani sana kızıyorlar ama bazan bende hak veriyorum.
cihazda eksiklikler varsa sen boşver onları yap setini millet alsın audyasını update cıkınca kendileri güncellerler.
niyetim seni üzmek değil ama abicim sende elini biraz cabuk tutsan diyorum.

coscos üstad hemen celallenme insanlar audya almak icin bekliyor ama set yüzünden alamıyorlarsa o zaman birazcık seni kabahatli bulmak zorundalar sen kızıp beddua ettikten sonra yaptığın calışmalar kimsenin ilgisini cekmezki
sen set yapacağım ve yapıyorum diyorsun ama italyadan mühendisten bahsediyorsun
her set yapan cihazın yapısını değiştirerekmi yapıyor anlamış değilim.
emo,cevo,doğdu,sistemnk,baykal bu adamlar set yaparken mühendislerle görüşerekmi yapıyorlar.
yani sana kızıyorlar ama bazan bende hak veriyorum.
cihazda eksiklikler varsa sen boşver onları yap setini millet alsın audyasını update cıkınca kendileri güncellerler.
niyetim seni üzmek değil ama abicim sende elini biraz cabuk tutsan diyorum.

O zaman kısaca özetleyelim cihazın yapısı set yapmaya müsait değil o yüzden ben dahil hiç kimse Aletin yapısı değişmeden set yapamaz....
Emo'da bu yüzden set yapamadı ve aleti geri gönderdi...
O yüzden aletin piyasaya çıkması gecikiyor...
Bende bu güne kadar edindiğim tüm birikimlerimi Fabrikayla paylaştım ve aletin bu haliyle insanlara hitap etmediğini söyledim ve söylediklerimi değerlendirdiler ve doğru buldular o yüzden yeni güncelleme yapıyorlar...
Şimdi gelelim benim set neden hala bitmedi aslında benim set bitti ama piyasaya neden hala çıkmadı?
Şimdi sana soruyorum sen set hazırlayacaksın , millette aletten kopyalayacak ve sen seti bir kere satacaksın ondan sonrada kimse almayacak çünkü internete düşecek!!!
Sen olsan alete kilit konulmadan seti satarmısın? durum böyle olunca bende mecburen alete yaptırdığım yeniliklerin tamamlanmasını bekliyorum sanırım yeterli bir açıklama oldu...
Şimdi artık sizden ricam yorum yapmayı bırakalım aletin yeni çıkacak olan versiyonunu hepberaber bekleyelim bakalım ne olacak bende sizin gibi merakla bekliyorum fakat eminim ki alet yeni güncelleme ile hakettiği yere gelecek çünkü o zaman herkes set hazırlayabilecek aletin sistemi buna müsait olacak o zamanda bana herkes hak verecek...
Hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim...

Tünel Müzik'ten sevgi ve saygılarımla

By_CTO(Coşkun)

O zaman kısaca özetleyelim cihazın yapısı set yapmaya müsait değil o yüzden ben dahil hiç kimse Aletin yapısı değişmeden set yapamaz....
Emo'da bu yüzden set yapamadı ve aleti geri gönderdi...
O yüzden aletin piyasaya çıkması gecikiyor...
Bende bu güne kadar edindiğim tüm birikimlerimi Fabrikayla paylaştım ve aletin bu haliyle insanlara hitap etmediğini söyledim ve söylediklerimi değerlendirdiler ve doğru buldular o yüzden yeni güncelleme yapıyorlar...
Şimdi gelelim benim set neden hala bitmedi aslında benim set bitti ama piyasaya neden hala çıkmadı?
Şimdi sana soruyorum sen set hazırlayacaksın , millette aletten kopyalayacak ve sen seti bir kere satacaksın ondan sonrada kimse almayacak çünkü internete düşecek!!!
Sen olsan alete kilit konulmadan seti satarmısın? durum böyle olunca bende mecburen alete yaptırdığım yeniliklerin tamamlanmasını bekliyorum sanırım yeterli bir açıklama oldu...
Şimdi artık sizden ricam yorum yapmayı bırakalım aletin yeni çıkacak olan versiyonunu hepberaber bekleyelim bakalım ne olacak bende sizin gibi merakla bekliyorum fakat eminim ki alet yeni güncelleme ile hakettiği yere gelecek çünkü o zaman herkes set hazırlayabilecek aletin sistemi buna müsait olacak o zamanda bana herkes hak verecek...
Hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim...

Tünel Müzik'ten sevgi ve saygılarımla

By_CTO(Coşkun)

yani kısacası ketronun yeni aletini beklicez ketron audya5T (turkish version)!!!!!!

yeni alet gelmeyecek aleti kilitleyecekler ben ce kendiniz set yapabiliyorsaniz aletler kilitlenmeden satin alin:)