• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Audya 5 Yeni Demolar Ve Looplar

Cevap: Ketron Audya 5 Yeni Demolar Ve Looplar

yeni alet gelmeyecek aleti kilitleyecekler ben ce kendiniz set yapabiliyorsaniz aletler kilitlenmeden satin alin:)

Trakyamuzik.com'um murak takma isimli üyesi ve sevgili müzisyen kardeşlerim.
Ben ne yazıyorum murak arkadaşım insanlara ne tavsiye ediyor...

murak arkadaşıma tavsiyelerinden dolayı çok teşekkür ederim iyi bir tavsiyede bulunuyor herkes alsın aleti kendi set yapsın....

Şimdi biraz konularla alakalı açıklamalar yapmak istiyorum kimsenin aklında şüphe kalmasın artık ve yanlış anlaşılmalar son bulsun ve İnsanlar Tünel Müzik'i suçlamaktan vazgeçsin diye...

1-"Atmel" Firmasının ürettiği Dream Sound Card PCI08 DK" ses kartı olmadan ses yapılmıyor malesef ve yıllardır herkes Tünel Müzik'i suçlayıp duruyor ve şunu söylüyor herkes "neden ses yapma prıogarmını kimseye vermiyor sır gibi saklıyor" diye.

Arkadaşlar size soruyorum Tünel Müzik sizce para kazanmak istemiyormu acaba?

Sadece programla ses yapılabilse programı neden vermesinki malesef ses kartı olmadan program çalışmıyor(Bu arada bu durum tamamen fabrikanın ayıbı bu konudaki görüşüm aleti kullanıcıya açması gerekirdi şimdiye kadar).

Bir ikincisi Tünel Müzik kendi adına distiributör olarak gerekli herşeyi yapıyor.
Ses kartına bağımlı olmayan programları zaten veriyor isteyenlere fakat ses yapma programı malesefki ses kartı olmadan çalışmıyor bilgisayara yüklesen bile ses kartı nerede diye uyarı mesajı veriyor şimdi durum böyle olunca ve o ses kartındanda sınırlı sayıda sadece özel olarak üretilince Tünel Müzik ne yapabilir,yıllardır Firmayla mücadele ediyor aletin sistemini kullanıcıya açın diye tabiki siz işlerin iç yanını bilmediğiniz için bir sürü yorumlar yapıyorsunuz Tünel Müziği suçluyorsunuz şimdi durumu ben size açıkladım herhalde artık Tünel Müziğe kızmaktan vazgeçersiniz...

2-Birde bu ses kartını sadece Fransa Atmel firması üretiyor!!! ve heryerde bulunmuyor çünkü özel üretim....
3-Arkadaşlar Tünel Müziğe başladığımdan beri bu sorunları gidermeye çalışıyorum inanın alete herkes ses yapabilsin alet ses kartına ve programa bu vesile ile Bilgisayara bağımlı olmasın diye çaba harcıyorum...

4-İşin iç yanını bilmeden malesef çok acımasızca yorumlar yapıyorsunuz...

5-Yakında yeni benim çabalarmla Fabrikaya yaptırdığım yeni versiyon çıkınca MSP (Multi Soun Sample) ile kendi sesinizi kendiniz yapacaksınız hatta MSP drumkit bile yapabileceksiniz...

6-Ama yok biz güncellemeyi beklemeyiz aleti şimdi alırız ve şuana kadar yapılan ne varsa onunla işimizi görebiliriz, kendimiz ses,ritm yapmakla uğraşamayız diyorsanız buyrun gelin....
Benim "Audya 5 Turkish Live İnstrument" için yaptığım hepinizin sahnede işini görebilecek kadar yeterli derecede güzel ses ve ritmler var şimdi hemen içinizden diyeceksiniz tabi xd9,sx3000 ritmlerini koymuşsunuz diye hayır değil ama isterseniz onlarıda veririm.

Şuanki çalışma tamamen benim yaptığım özel loop ritmler ve piyasada beğenilen bir kaç aletten
topladığım seçme güzel ritmler ve sesler var sabrederseniz çok yakında güncellemede geliyor o zaman Audya 5'e setin tamamını yükleyeceğim ve seti satışa sunacağım isterseniz satın alabilirsiniz yada biraz uğraşır kendimiz set yapabiliriz diyorsanız satın almaz kendiniz yaparsınız yani seçim sizin alternatif çok hangisi sizin için uygunsa benim bu konular hakkında söyleyeceklerim bu kadar sanırım artık kimsenin durum hakkında aklında herhangi bir şüphesi kalmadı gereken açıklamaları yaptım Buyrun gelin Audya 5'inizi alın fiyat artışı olmadan bence....

Çünkü Fabrika bize tam 250 Euro zam yaptı buda aramızda kalsın nasıl kalacaksa artık :=)

Birde Euro aldı başını gidiyor malesef tabi bunlar hep olumsuz durumlar,;

Bana sorarsanız bence Euro'nun biraz düşmesini bekleyin o zaman alın derim....

Tünel Müzik zam yaparmı bimiyorum!!!
Umarım ve sanırım yapmaz, edeceği kardan fedakarlık eder diye düşünüyorum ama bellide olmaz
hani:( bilemiyorum.
Şuanda Audya 5'in fiyatı 3500 Euro... ilerde ne olur şimdilik bilemiyorum arkadaşlar....

Heleki yeni güncelleme gelince birde bu alet piyasadaki tüm orgların seslerini ve ritmlerini okuyunca muazzam olacak !!! Ve çok tutulan bir alet olacak....

DİKKAT!!!!DİKKAT!!!!!DİKKAT
Ben halen ritm ve ses çeviri işlemleriyle uğraşıyorum bilginiz olsun yani benim setin içerisinde 1500'e yakın ritm olacak artık siz düşünün!
Hepsi seçme ritmler.....
Şimdi aklınıza bir soru takılacak 1500 tane ritmi hafızasına alırmı bu alet diye! 1500 değil 10.000 tane gene alır!

Çünkü;
80 GB Hardisk var ve Harddisk'i "Ram" gibi görüyor...

Ne haber siz gidin daha pa3x'deki 512 mb ramlarle uğraşın :)))

Uğraşanlar için söylüyorum!!!!!

Gerçi bunu duyanlarda uğraşmaktan vazgeçecek 80 GB'lik hafıza dururken 512 MB gibi çok kömik bir hafızaya neden 2850 Euro bayılsın ki değil mi?

Neyse konmuza dönelim....

Valla arkadaşlar bir öz eleştiri yapmak gerekirse kendi adıma;

Şahsen Ketron çalışanı olduğum için söylemiyorum....

7 yıldır KETRON XD9 kullanıyorum Tünel Müzik bana ne olur sana yalvarırız şu bizim KETRON XD9'u kullan hemde 7 yıl sana para vereceğiz demediler ki :)

Aleti sırf soundu için aldım 2005 senesinde hatta Adana'dan Cino'dan aldım bana pa80 al dedi almadım çünkü soundunu beğenmedim tabi bu benim düşüncem beğenenler olabilir zevkler ve renkler tartışılmaz amma söz konusu müzik olunca bende bunca yıl müziğe hem alaylı hemde okullu olarak zaman harcamış birisi olarak edindiğim tecrübelerede güvenerek ve aynı zamanda playback'te çalmayan birisi olarak sahnede playback çalabilen bir orga ihtiyacım olmadı; olanlar muhakkakki vardır,; onlar zaten tercihlerini mp3 çalabilen yada ritmleri introlu olan orglardan yana kullanıyorlar onlar için söylediğimi daha önce söylemiştim zaten....onlar tercihlerine aynen devam etsinler,
fakat bu işi gerçekten profesyonelce icra etmek isteyen arkadaşlar klavyenin özelliklerinden çok Sound'u ile ilgilenirler haksızmıyım? bende öyle yaptım! ve soundunu çok beğendiğim için ve seslerinin yapay olmaması ve batı seslerininde gerçek sample seslerden oluşması sebebiyle Ketron XD9'u seçtim ve geçtiğimiz 2 ay öncesine kadar satmadım fakat 2 ay önce acil paraya ihtiyacım oldu özel nedenlerden ötürü orgumu satmak durumunda kaldım....

7 yıl hiç Param olmadımı ki pa800 yada 2x almaya?

Vardı ama beni o aletlerin tonları tatmin etmedi.
Çünkü; müzik seti gibi çok cılız bir soundu var heleki batı ritmlerinde hiç iş yok...
Türkçe'lerde de tesisat seçtiği içinde seslerde çok fazla dağılma yapıyor, o yüzden tercih etmedim tabiki bu benim düşüncem herkesin düşüncesi farklı olabilir, hatta benim düşündüğüm düşüncelere sahip olanlarda olabilir ,hatta ve hatta benim Korg için düşündüğüm şeyleri Ketron için; soundu kötü tesisaç seçiyor diyede düşünebilir herkes düşüncelerinde özgür.

Ketronla 7 yılımı geçirdim ve halen Ketroncuyum şimdide Tünel Müzik'le beraber çalışmaya başlayınca tam Ketroncu oldum....Buradan Ketron'u sırf soundu için alıp kullanan arkadaşlarada ayrı yeten sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.....

Son olarak sizlerle paylaşmak istediğim bir şeyler daha var....

Şimdi ben kendi adıma org alırken nelere dikkat ederim nacizhane düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum....

Ben piyasada çalışıyor olsam şuanda piyasada çalışmamamın nedenini hepiniz anlamışsınızdır işten vakit bulamıyorum ve Audya'yı yetiştirmeye uğraşıyorum o yüzden....
neyse....

Ben piyasada çalışıyor olsam ve org alacak olsam almadan önce kırk kere düşünürüm alacağım klavye hakkında;

1-İlk önce sağlamlığına sonra özelliklerine bakarım
2-Heleki aletin nerede üretildiği benim için çok önemli Eğer Çin'de üretilmiş ve 4.cü sınıf malzeme kullanılmışsa o klavyeye kesinlikle yanaşmam bile.....

3-Amma eğer İtalya'da üretilmişse o aleti gözü kapalı alırım....
(Çünkü İtalya dünyanın en sağlam ürünlerini çıkartan bir kaç ülkeden birisi diğerleri tahmin edersiniz ki! En başta Amerika sonra İtalya ve en son olarak Almanya benim sağlamlık sıralamam böyle, sizinki farklı olabilir,yada bu sıralamaya ekleyeceğiniz ülkeler olabilir...)

Birde dipnot olarak şunuda belirtmeden geçmek istemiyorum;

Ben 7 yıl XD9 kullandım bir gün olsun beni yarı yolda bırakmadı ve size diyebilirimki hemen hemen hiç ağrıza yapmadı.Heleki Ketron'un Pich Bend'ini o kadar hırpalamama ve çok kullanmama rağmen bozamadım.
Orgun 7 yılda bozulan yeri; sadece tuş lastikleri,;onuda sert çalmaktan ben yırttım ;
piyano çaldığım için sert çalmaya alışmışım bunun haricinde hiçbir yeri arıza yapmadı....
Ne köy düğünleri ,ne gazinolar ,ne oteller gördü ve banamısın demedi.
Sahnede bir gün ayaklığın vidası gevşedi org yere düştü millet halay çekiyor org kapanmadı ve ritm hala çalmaya devam ediyor ve millet halayına devam, orgun düştüğünü bile görmediler:)
başka org olsaydı ayvayı yemişti neyse....

Bu durumlarıda göz önünde bulundurarak;
O yüzden bence bir cihaz alıyorsanız önce sizi yarı yolda bırakmayacak sağlam malzeme kullanılmış cihaz alın ve sounduna çok önem gösterin derim....

Söyleyeceklerim bunlardan ibaret bana katılırsınız veya katılmazsınız herkesin düşüncesine saygı duyarım...

Ben sadece;
Sizlerle nacizhane düşüncelerimi paylaştım sabırla yazımı buraya kadar okuduğunuz için sizlere ayrıca teşekkür ederim...

Hepinize bol müzikli ve bol kazançlı günler,aylar,seneler bu yazıda nihayet burada biter....

Haydi kalın sağlıcakla....

Tünel Müzik'ten Coşkun

(By_CTO)

Moderatör tarafında düzenlendi:

O zaman kısaca özetleyelim cihazın yapısı set yapmaya müsait değil o yüzden ben dahil hiç kimse Aletin yapısı değişmeden set yapamaz....
Emo'da bu yüzden set yapamadı ve aleti geri gönderdi...
O yüzden aletin piyasaya çıkması gecikiyor...
Bende bu güne kadar edindiğim tüm birikimlerimi Fabrikayla paylaştım ve aletin bu haliyle insanlara hitap etmediğini söyledim ve söylediklerimi değerlendirdiler ve doğru buldular o yüzden yeni güncelleme yapıyorlar...
Şimdi gelelim benim set neden hala bitmedi aslında benim set bitti ama piyasaya neden hala çıkmadı?
Şimdi sana soruyorum sen set hazırlayacaksın , millette aletten kopyalayacak ve sen seti bir kere satacaksın ondan sonrada kimse almayacak çünkü internete düşecek!!!
Sen olsan alete kilit konulmadan seti satarmısın? durum böyle olunca bende mecburen alete yaptırdığım yeniliklerin tamamlanmasını bekliyorum sanırım yeterli bir açıklama oldu...
Şimdi artık sizden ricam yorum yapmayı bırakalım aletin yeni çıkacak olan versiyonunu hepberaber bekleyelim bakalım ne olacak bende sizin gibi merakla bekliyorum fakat eminim ki alet yeni güncelleme ile hakettiği yere gelecek çünkü o zaman herkes set hazırlayabilecek aletin sistemi buna müsait olacak o zamanda bana herkes hak verecek...
Hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim...

Tünel Müzik'ten sevgi ve saygılarımla

By_CTO(Coşkun)

burdaki yazinizdan dolayi aleti kilitleyecekler dedim hocam alet bu haliyle bile cok güzel msp saten yapilabiliniyor ayriyetten 120 ye yakin ins olarak türk sesleride piyasada sadece dramkit yerine koyamiyorsun msp yi ama dediginizgibi onun yerine loop olarak hd den koyuyorsunuz ve muntazam ses kalitesi var acc bas herseyi cok net duyorsun ve cok güclü cikiyor ama dediginiz seyler olursa saten deli bir alet olur ben cok memnunum ama eksikleri yok deyil tabiki var benim icin en büyük eksiklik efekt olayi kaliteli deyil bilhassa elektrolarda tat vermiyor birde hocam sx3000 tüm dramkitlerini ins yapsanizda en azindan dolu ritim olur yani plus4 denilen olayi ins yapisaniz audya alanlara versenizbence sizin icin büyük bir olay olmaz o ritimler audyada daha güzel olur birde gelin alin orgu diyorsunuz size simdeyedek yaptigim ritimleri ve sx xd ritimlerinide vereyim diyorsunuz peki önceden alan arkadaslarimiz bu sansi kayipmi etti onlara yokmu yani varsa koysanizya tünelin sayfasina indirelim saygilar

burdaki yazinizdan dolayi aleti kilitleyecekler dedim hocam alet bu haliyle bile cok güzel msp saten yapilabiliniyor ayriyetten 120 ye yakin ins olarak türk sesleride piyasada sadece dramkit yerine koyamiyorsun msp yi ama dediginizgibi onun yerine loop olarak hd den koyuyorsunuz ve muntazam ses kalitesi var acc bas herseyi cok net duyorsun ve cok güclü cikiyor ama dediginiz seyler olursa saten deli bir alet olur ben cok memnunum ama eksikleri yok deyil tabiki var benim icin en büyük eksiklik efekt olayi kaliteli deyil bilhassa elektrolarda tat vermiyor birde hocam sx3000 tüm dramkitlerini ins yapsanizda en azindan dolu ritim olur yani plus4 denilen olayi ins yapisaniz audya alanlara versenizbence sizin icin büyük bir olay olmaz o ritimler audyada daha güzel olur birde gelin alin orgu diyorsunuz size simdeyedek yaptigim ritimleri ve sx xd ritimlerinide vereyim diyorsunuz peki önceden alan arkadaslarimiz bu sansi kayipmi etti onlara yokmu yani varsa koysanizya tünelin sayfasina indirelim saygilar

Yukarıda bahsetmişsiniz sx3000'nin kitleri ins olarak varmı diye var hepsi mevcut fakat siz orgu nereden aldınız bizdenmi yoksa yabancı ülkedenmi bizden aldıysanız size mecburen vermemiz gerek fakat yurt dışından aldı iseniz bu çalışmalar fabrikanın çalışmaları değil bizim kendi çalışmalarımız o yüzden orgu bizden alanlara verebiliriz ancak siz hangi şehirdesiniz bu gün yada bu mesajı ne zaman görürseniz arayın bizi sizinle görüşelim daha sonra gerken şeyleri size gönderelim olurmu şimdilik hoşçakalın...

Tünel Müzik

Coşkun
By_CTO

Ben sadece;
Sizlerle nacizhane düşüncelerimi paylaştım sabırla yazımı buraya kadar okuduğunuz için sizlere ayrıca teşekkür ederim...

Hepinize bol müzikli ve bol kazançlı günler,aylar,seneler bu yazıda nihayet burada biter....

Haydi kalın sağlıcakla....

Tünel Müzik'ten Coşkun

(By_CTO)

Merhabalar...

Çalışmalarınızın sonuçlarını merakla bekliyoruz...

Kolay gelsin ; İyi çalışmalar...

en azndan demosunu nette yayınlasaydınız sesleri yada ritimleri elle tutulur gözle gorulur bşiler olsaydı

sx3000 ile saund olarak pek bir fark hissedemedim. bu cihaz tam bir Hayal kırıklığı bence :S çok daha iyi olabilirdi, bir t4 veya PA3X in yanından bile geçemez, benim naçizane görüşüm. Saygılar..

Eyvallah! Benimde nacizhane görüşüm bahsettiğiniz aletler Audya'nın yanından bile geçemez...

1-Eğer bu alet kötü olsaydı sevgili sanatçı Kıraç gelip bu aleti Tünel Müzik'ten satın almazdı.

2-Türkiye'nin en iyi aranjörlerinden biri olan sevgili arkadaşım Murat bu aleti dinledi ve adam hayran kaldı o yüzden malesef bu işten bir kez daha anlamadığınızı kanıtlamış bulunuyorsunuz....
Sizin görüşlerinize katılmamakla birlikte bendende size saygılar.

3-Siz bildiğinizden şaşmayın.Sizin için hangisi iyi ise onu alın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

güzelde israilliden kardeş olmaz olsun be kardeşim

Eyvallah! Benimde nacizhane görüşüm bahsettiğiniz aletler Audya'nın yanından bile geçemez...

1-Eğer bu alet kötü olsaydı sevgili sanatçı Kıraç gelip bu aleti Tünel Müzik'ten satın almazdı.

2-Türkiye'nin en iyi aranjörlerinden biri olan sevgili arkadaşım Murat bu aleti dinledi ve adam hayran kaldı o yüzden malesef bu işten bir kez daha anlamadığınızı kanıtlamış bulunuyorsunuz....
Sizin görüşlerinize katılmamakla birlikte bendende size saygılar.

3-Siz bildiğinizden şaşmayın.Sizin için hangisi iyi ise onu alın.
aynen abim sana %100 katılıyorum :|
Audya nın sadece soundu ve accord ları yeter

audyanin eksikleri var ama bunlari disardan destekle kapatabilinir efekt gibi ama system olarak olsun kullanis olarak olsun ne tyros ne pa3 yanina yaklasamaz yanlis anlamayin bende pa3 de var ama audyanin saundu sahnede cok saglam ama biraz ugras istiyor tabi ama coskun ustamiz üstünden gelecegini saniyorum bize degisik loop larla set hazirlayacagini saniyorum tistak tistak ritimler maziye karisti artik yaninizda gercek bateris gercek basci gercek acc gitarci var saygilar