• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ketronculara özel

• Konbuyu başlatan lkrts
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 27
  • Görülen : 7K
Cevap: ketronculara özel

Üstadım tekrar emeğine sağlık paylaşımın için çok teşekkürler...

Üstadım Size bir sorum olacak, Geçen ay tünelden patter ram aldım, artık rirtim yükleme sıkıntım kalmadı, 200 den fazla ritmi rahatlıkla yüklüyorum alete. Şimdi ben sevdiğim ritimlere, intro yapmak istiyorum, yani atıyorum bir türkünün giriş kısmını introya herhangi bi enstrüman sesiyle çalıp kaydederek intro yapmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım, bu konuda bilginiz varmı? paylaşırsanız sevinirim...

Şimdiden teşekkürler....

pattern rami kaça aldın ? bide intro yapmak ritim yazmayı biliyorsan yapabilirsin o dediğini

çağların da dediği gibi intro olmasını istediğin ritim için ritmin intro kısmına gelip önce ritim sonra altyapıları sonra intronu vs yazman lazım.. bu da çok uğraştırıcı bir iş..

Hocam pattern rami tunel müzikten 250 tl ye aldım. Montajını kendim yaptım. Eğer gelirse bu son çıkacak olan, usb dönüştürücü olayınıda yapacağım. Ketron hoşuma gitti aletin soundu çok tatlı ve doğal mekanik değil. Ritim yazabiliyorum, ama ketronda daha hiç denemedim. Uğraşacağım fakat bu aralar orgun başına en azla bi yarım saat geçebiliyorum. Ben sadece kısa yolları nelerdir, nasıl yapılır daha önce yaptıysanız püf noktaları nelerdir diye sormuştum. Boş vaktimde uğraşacağım. Pattern ram olunca ritim sınırlama derdim kalmadı bu sebeple, hemde bağlamada çaldığımdan, önceden türkü introlarını hazırlayıp üstüne bağlamayla eşlik etmek istiyorum. Deneyeceğim bakalım...
Saygı ve Sevgiler....

ritim yazma işini en sade en basit şekilde herkesin anlayabilmesi açısından bi video çekip koyacam siteye ama ritimleri gece yazdığım için yanımda kimse olmuyor telefonu koyacak sabit bi yerde olmuyor hem ritim yazıp hem telefonu tutmakta olmuyor birde çıkan sesten dolayı apartmanı gecenin köründe ayağa kaldırmak istemiyorum o yüzden yapamıyorum. inşallah en kısa zamanda o videoyu çekip yayınlayacam herkes faydalansın..

Vallaha büyük sevaba girersin hocam, bir dönem Salim ustanın OR 700 için hazırladığı bir ritim yazma videosu vardı herkes bende dahi bu video sayesinde ritim yazmayı kıyısından köşesinden öğrendi. Sende böyle birşey yaparsan ketroncular için çok iyi olur...

hafta sonu inşallah yaparım. aslında ketron kullanan çoğu kişi biliyor ritim yazmayı ama kimse bilgisini paylaşmıyor nedense. belkide bilgi paylaşımı olmadığından ketron bugün bu halde.. herkes kendine saklıyor bu bildiğini..

kardeşim dediğin gibi ritm yazmak çok kolay ister ritm editleme ister sıfırdan yazma kolay ama akşam programdan sonra çekim yapayım dedim gece 1de bir elde tel bir ellede ritm yazmak zor oluyor sanırım senin düzenlediğin ritm ensarın 2-4 lük ritmi ona benzettim eline sağlık

Çok makbule geçer, beklemedeyiz.. Birde xd9 da bir ritmin içerisinden, herhangi bir notayı, vuruşu vs. nasıl siliyoruz, yada silebiliyormuyuz?

Teşekkürler.