• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketronun sonunu düşünemiyorum :)

serhatO

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
<KETRON XD9>, <Pa800>, <Pa2Xpro>
Bi sertaç varol umuz vardı o da gitti korg a ne olcak bizim halimiz düşünemiyorum. :)

Cevap: Ketronun sonunu düşünemiyorum :)

Ketron iyce düşte arkadaşım 1600e sattı sx3000 i ilanlara bakıyorum haftalarca yayınlıyolar

malesef ritim ve ses desteğindeki eksiklik yüzünden ketron orglar gem in kaderini paylaşıp piyasadan silinip gidecek gibi.malzeme kalitesi, saund kalitesi ketronlarda 10 numara gerçekten.ama sonuç ortada.sadece org satmakla iş bitmiyor.

Merhaba arkadaşlar.ketronları satmak bence büyük hata.çünkü orglara belki şu an ritim yazılmıyor olabilir ama bu hep böyle olmayacak elbet yazan birileri olacaktır.Şu ana kadar yazılan ritimler neyimize yetmiyor.Bu kadar ritim-ses ve teknoloji açı olmayalım.Fiyatına ve performansına göre iddia ediyorum ketron xd9 ve sx 3000 en az 10 sene daha götürür.Bu arada bu fiyattan bu aletinin kıymetini ortadoğu piyayası daha iyi biliyor topluyor ve götürüyorlar.
saygılarımla.

yıllarca ketron kullandım,lakin teknolojinin hergün geliştiği bir çağda firma yetkilsinin isteklere kulak tıkaması doğal olarak sonun getirdi.rahmetli kadir abi ve kardeşi hıdır abi ile çok konuşurduk bunları.hatta bir gün rahmetli kadir abi aynen bana şunları demişti;yaşarcım ketron sahiplerini türkiyeye davet ettik,adamları istanbul eğlence yerleri gezdirip neyin ne olduğu gösterdik(burdaki kastı kadir abinin,heryerde korg marka klavye kullandığını görmeleri için).rahmetli kadir abi isteklerini adamlara söylemişler.adamlar tamam deyip gitmişler..ama adamlar hiç bişey yapmadılar yine..yani tünelmüzük bundan en çok etkilenendi...

kullanmasını bilmeyen amatörlerin yaygarasından başka bir şey yok ortada bir alete bu kadar çamur tılır ancak. Ben çok şaşırıyorum ritim yok ses yok yok yok yok diyorlar nasıl yok anlamıyorum herşey var daha ne olacaktı 200-300 belki daha fazla ritimden bahsediyorum sdece son zamanlarda benim ve bir ik arkadaşın yaptığı ritimler 60-70 tane.
tamam bazı eksi yönleri var hemşerim rıdvan hocam sırf rem yetmediği aletin bazen ses değiştirirken ritim aksatması yüzünden sattı aleti fakat artı yönleri daha fazla bu aletin.

Benim bi arkadaşta var başka orglara değişmiyo o yaylılar hala kulağımda

Kardeşim iş yaylılarla bitmiyor.Bende Pa80 de vardı Ketron sx3000 de vardı.Uzun süre amatör olarak kullandım Ketronu.Kasasının sağlamlığı ile tuşlarının sağlamlığından başka neyi ver söylermisiniz.Alet bir kere hiç pratik değil.Alete bir ritim tekerleği bile koymamışlar.Basmalı tuşlarla ritim ayarlanırmı,tabiiki ayarlayamıyorsunuz,ya hızlı ayarlıyorsunuz yada yavaş.Menüsüde hiç pratik değil.O kadar çok ritim var diyorsunuz.Allah aşkına piyasada ve müzik sitelerinden tonla ketron ritmi indirdim.İnanın düğün yapacak şıkır şıkır 2/4 lük doğru dürüst bir ritim bulamadım.Keza sesleride öyle,doğru dürüst elektro bağlama,zurna sesi yok.Bir kere alete ritim yüklemek tam bir çin işkencesi.Pa 80 e bile 48 tane ritmi 1-2 dakikada yüklerken,bu alete ritim yüklerken hepsini tek tek yer seçerek yükleemeniz gerekiyor.Böyle şey olurmu Allah aşkına,en azından bir kere alet kullanıma kapalı alet.Alete istediiniz gibi sample sesler atmanız mümkün değil.Tünel müzik alete sample yüklemek için gerekli şifreleri vermiyor.Ketronu bugün bu hale getiren ne yazıkki Tünel Müziğin politikası.Korg Pa 80 e bile flash hafızası 16 Mb.olmasına rağmen istediğiniz gibi sample sesler yükleyebiliyorsunuz,piyasa nevale kaynıyor,onlarca kart,yüzlerce güzel ritim elinizin altında.Ketrona kaç kişi ritim yazıyor söylermisiniz.Sonra ketronun işletim sistemi çöktüğünüzde vay halinize ki vay.Pa 80 in işletim sistemi çöktüğünde tüm sistemi kurmak cihazı formatlamak dahil en fazla 10 dakikanızı alır.Oysa ketronda tüm sistemi yani 33 adet disketi yanınızda bulunduracaksınız.Bir tanesi O.S.disketi diğerleride PCM disketi.Tüm sistemi kurmak en az 1 saat söylermisiniz neresi pratik bu aletin.Ntekim dayanamadım.İnanın ikinci el almama ramen 1.000 TL.nin üzerinde zarara girerek elimden çıkardım ve Pa 80 inide satarak Pa800 aldım ve şimdi OH be dünya varmış diyorum.İstemediim kadar set,istemediğim kadar şıkır şıkır ritimler hepsi elimin aldında dilediğim gibi set yapıyorum.Beni dinlerseniz sakın ha sakın ketrondan uzak durun derim.

az ekmeğini yemedim ketronun 6-7 yıl kadar,anılarımda güzel bir hatıra olarak kalacak,ama oda zamana yenik düştü,ALLAH var okadar hor kullanmama ve okadar arabanın arka koltuğunan düşmesine hatta bi keresinde üzerine sehbadaki koca kabinin düşmesine rağmen banamısın demedi güzel kullanırsan tam evladiyelik cihazdır,hiç bir zaman sahibini üzmez benim gibi aleti paspal kullanan arkadaşlara tavsiye edebileceğim tek cihazdır.

ooof of kederlendirdiniz beni bee. :) Bende ketron kullanıyom ama biliyomusunuz bende elimden çıkartmak istiyorum Ama korgda düşünmüyorum bence yamaha en iyi Ama yamahada çok pahalı Ben yeni bir cihaz alsamda ketronu elimden bırakmadan halletmek istiyorum ama oda biraz maddiyat gerektiriyo Biraz uğraştırır yani. Birde ketroncuların çoğunun sıkıntısı ya ritim ya ses Hadi ritim konusunu yine bi nebze çözebilirsiniz kendiniz yazarak ama sample olayı çok farklı Açıkcası aynı sıkıntıları bende çekiyorum Bende ritim yazamayanlardanım :) Düzgün ve istediğim gibi ritim yazabilme kabiliyetim olsa sorunu büyük oranda çözerim Ya bide şöyle bişey var İnsan bir cihaz elinde sürekli durunca sıkılıyo Yani biraz yenilik istiyosunuz ki bu da insan doğasında olan normal bişeydir Bide bana katılırmısınız bilmiyorum belki biraz saçma bi karşılaştırma olcak ama dizüstü bilgisayarlarda bile disket girişi yokken bu kadar az ihtiyaç olduğu düşünülen bir ortamda ketronun yeni audyasında bile disket girişi var yani 8 bin tl lik orga bi usb takamamışlarsa bu benim suçummu Kusura bakmayın ama ketron bazı konularda gerçekten saçmalıyo