• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketronun sonunu düşünemiyorum :)

Cevap: Ketronun sonunu düşünemiyorum :)

ya arkadaşlar aleti bu kadarda yerin dibine sokmayın ayıp oluyo ben inanın xd9 u 800 den daha fazla tutuyorum tabiki eksikleri olabilir amabir düğünde ne kullanıyosunuz yada bir gazinoda sesler aynı sesler eksiği efekt başka ne eksiği varki aletin istediğiniz kadar ritm yazın seslerde yeterli ben 800 kullandım arkadaşımın 256 lık remle yemin ederim beğenmedim size saçma gelebilir ama öyle boş verin elinizdekinin kıymetini bilin fiat deseniz bedavadan biraz pahalı bir pa 800 alacaksınız bu fiata 4 tane xd9 alıyosunuz daha neistiyosunuz anlamdım

ketron audyo turk nr.1

yakında yeppenı sesler rıtımler ıle gelıyor.

ketron audyo turk nr.1 setini kim yapıyor? Tünel müzik mi?

ooof of kederlendirdiniz beni bee. :) Bende ketron kullanıyom ama biliyomusunuz bende elimden çıkartmak istiyorum Ama korgda düşünmüyorum bence yamaha en iyi Ama yamahada çok pahalı Ben yeni bir cihaz alsamda ketronu elimden bırakmadan halletmek istiyorum ama oda biraz maddiyat gerektiriyo Biraz uğraştırır yani. Birde ketroncuların çoğunun sıkıntısı ya ritim ya ses Hadi ritim konusunu yine bi nebze çözebilirsiniz kendiniz yazarak ama sample olayı çok farklı Açıkcası aynı sıkıntıları bende çekiyorum Bende ritim yazamayanlardanım :) Düzgün ve istediğim gibi ritim yazabilme kabiliyetim olsa sorunu büyük oranda çözerim Ya bide şöyle bişey var İnsan bir cihaz elinde sürekli durunca sıkılıyo Yani biraz yenilik istiyosunuz ki bu da insan doğasında olan normal bişeydir Bide bana katılırmısınız bilmiyorum belki biraz saçma bi karşılaştırma olcak ama dizüstü bilgisayarlarda bile disket girişi yokken bu kadar az ihtiyaç olduğu düşünülen bir ortamda ketronun yeni audyasında bile disket girişi var yani 8 bin tl lik orga bi usb takamamışlarsa bu benim suçummu Kusura bakmayın ama ketron bazı konularda gerçekten saçmalıyo

Merhabalar...

Hocam , bir düzeltme yapmak isterim: "Audya"da disket olayı sözkonusu değildir , bilginize.Cihazda USB mevcuttur.

Bundan sonra yazacaklarım açıklamanızla ilgili değildir.

"Ketron"un saundu ile ilgili önemli bir ayrıntıya değinmek istiyorum: Bu "Audya"nın Dünya prömiyeri 2007 yılında yapılmış ; şimdi hangi yıldayız ; malûm."Audya"nın karşılaştırıldığı "T4 ve 3X"in prömiyerleri ise hangi yılda yapıldı ; yine malûm.Katılırsınız katılmazsınız , ama profesyonelsinizdir ama (benim gibi) amatörsünüzdür , bu bana şunu gösteriyor: zamanının ötesinde bir saund ve teknoloji...

Bu yazdıklarımdan: "diğer cihazların saundu kötü" veya "polemik yapmak için bunları yazmış" gibi yorumlar çıkarmayın lütfen ; belirteyim.

Güzellikler ve de müzik dolu günler dilerim...

valla dostlar yıllar önce pa80 aldım onu sattım sonra xd9 aldım onuda sattım. org'a 5 yıl ara verdim 5 ay önce sıfır SX3000 aldım 3000 tl ye aldım almadan önce 6 ay hem burdan hemde diğer sitelerden araştırma yaptım emin olun parasına göre alınacak en iyi alet sx3000 dir yani 1500 tl fazla olsaydı pa800 alacaktım. Ama sx3000 den memnunum ritim yükleme işi evet biraz uzun sıkıntılı ama yani çokta önemli değil. aleti usb li aldım yani sx3000 dede usb var. benim sx3000 ne en ciddi eleştirim sadece ritimleridir yani ritimleri bir pa800 gibi dolu ve coşkulu gelmiyor kulağa. bunun dışında ritim sıkıntım yok. sesleri deseniz zaten bence yeterli güzel plus 4 teki sesler oldukça başarılı. aletin sağlamlığı önemlidir benim için anlayacağınız eksikleri var evet ama artıları daha çok 2 sene kullanırım garantisi bittimide artık yeni bir alet alırım.

Aslında Pa800 güzel alet ama çok sert atıyor ritimleri benim tuttuğum Pa80 dir ve en keyif aldığım alettir..ama çeşitli klavyeler kullandığm zaman farklı duygulara giriyorum örneğin Şu an bende Xd9 var ve arabesk müzik için icar edilmiş bir org bana göre ve çok keyif alıyorum bu yönden birde ritim yazılıyor diyon ama ufak bir hatada setin de ritimlerinde ayarı bozulabiliyor bana olduğu gibi :)

Arkadaşlar benim niyetim Ketron SX3000 i yerden yere vurmak veya kötülemek değil.Ben sadece gerçekleri bilin istiyorum.Alet evet sağlamlığına sağlam,çelik kasası,tuşeleri çok güzel.Ama iş bununla bitmiyor.Aletim drum kitleri çok güzel,darbuka tonları filan süper,ama ritm yazmasını bilmiyorsanız,piyasada doğru dürüst şıkır şıkır ritmler bulmanız çok zor.Ayrıca alete ritm yazmak istediğinizdede menüsü hiç pratik değil.Mesela korgda diledğiniz 3 sesi 5-10 saniyenin içinde bir araya getirebilirsiniz,bunu bir STS içine yükleyebilirsiniz,ama bu edit işi SX3000 de zor.Benimkinin modeli disketli modeldi,arkadaşımız USB olduğundan bahsetmiş,acaba Tünel müzik Plus 4 ün dosyalarını veriyormu? Sistem çöktüğünde 33 disketle sistemi yüklemek anamdan emdiğim sütü burnumdan getiriyordu,veyrıca PCM 2 sesleri içinde inanın doğru dürüst bir bağlama,zurna sesi yoktu.Bu yüzden aletten soğudum ve sattım.Zaten böyle giderse arkadaşlar Ketron firmasının sonu yakındır inanın bana,GEM firması gibi yakında iflas bayrağını diker kuşkunuz olmasın.

sultanahmetkahraman beyefendi yukarıda belki ritim yazılmıyor ama demişsiniz;ritimbox lı alet olarak yıllarca roland kullandım...taa ki ketron sx3000 le tanışana kadar...ritim öyle bir yazılıyorki ucu bucağı yok...haaa tabi ülkemizde şöyle bir gerçek var armut piş ağzıma düş..aletleri kurcalamamak bizde,mp4 muamelesi yapmak bizde,üretmemek bizde sonra alet kötü...bu nedenle korg serileri piyasada aldı yürüdü...işin garibi korg sadece kendini tekrar ediyor...biraz aletlere eğilmek lazım sanki..bu sitede ümit bey bu konuyla bayağı bir haşır neşir...ilk gün bende almaz olaydım dedim...sonrasında eski bir kullanıcı olduğu için ümit beyden yardım aldım,sonrasında kurcaladım şimdi çokkk rahatım ve korg ta olan her ritimi aynen ve daha kapsamlı ,daha tonlu olarak(ketronun davul ve percussion setleri korgu yer içer)sx 3000 de yazıyorum...ihtiyacı olan arkadaşlarada kopyalar veririm...bana sadece flopy disket göndersinler...burada bulamıyorum,benim klavyeyede flash taktırmak kısmet olmadı henüz...

Bende bir kaç sene önce sx3000 kullandım soundu ve arabesk tarzına mest olmuştum ama Ritm de mesur kaçırma olayı çok fena bir hata bu yüzden sattım bu olay olmasa ben satmazdım. ama bir şeyi anlayamıyorum ben ev kullanıcısıyım ve bu olay bana orgu sattırdı sizler program yapan insanlarsınız bu ritm olayıda işin temeli insanlar oynarken orgun ses degisikliginde veya ataktan sonra mesur kaçırması senkron problemi yapmıyormu oynayanlarda ...Veya bir püf noktası mı var o problemin yoksa parasına göre o alet fena bir alet . A2000 plus 1500 euro su anda ve tuşesi kasası ve soundu sx3000 in tırnağı olamaz....yazık oldu bence o alete.

Bende bir kaç sene önce sx3000 kullandım soundu ve arabesk tarzına mest olmuştum ama Ritm de mesur kaçırma olayı çok fena bir hata bu yüzden sattım bu olay olmasa ben satmazdım. ama bir şeyi anlayamıyorum ben ev kullanıcısıyım ve bu olay bana orgu sattırdı sizler program yapan insanlarsınız bu ritm olayıda işin temeli insanlar oynarken orgun ses degisikliginde veya ataktan sonra mesur kaçırması senkron problemi yapmıyormu oynayanlarda ��...Veya bir püf noktası mı var o problemin yoksa parasına göre o alet fena bir alet . A2000 plus 1500 euro su anda ve tuşesi kasası ve soundu sx3000 in tırnağı olamaz....yazık oldu bence o alete.

dediğiniz mezür kaçırma çok nadir bazı ritimlerde oluyor oda sesdeğiştirirken ben program düğün yapıyorum hiç sıkıntı yaşamadım ayrıca 2-3 senedir hiç çökme diye birşey yaşamadım burada bazılarının kullanım ile sıkıntı yaşadıklarını sanıyorum