• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klavye Teknolojileri Hakkında Hayal Gücünüz ?

• Konbuyu başlatan kuvayi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 3K
K

kuvayi

Misafir
Sevgili site arkadaşlarım.

Aklınıza gelip de; gerçekleştirme imkanınız olmayan ve şu andaki hiçbir org modellerinde olmayan fikirleriniz var mı ?

Ama burada;

"Şu modelde şu da olsa" veya "Şu modelin şu özelliği şöyle değiştirilse" türünden değil de, yeni ve keşif türünde fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Yani sizin hayalinizdeki icatlar nelerdir kısacası ?

Saygılar,

Cevap: Klavye Teknolojileri Hakkında Hayal Gücünüz ?

çok güzel bir konu açmışsın kuvayi.fakat şu geç saatte yaratıcı fikirlerim yok malesefki.ben hakkımı yarın gündüz kullanırım.:D:Dbakalım arkadaşların ne hayalleri var. :D

Teşekkür ederim ferdesu hanım.

Ancak topic çok gerilerde kalır bence :)
Nedeni ise; site üyelerimizin hayal kapasitelerinin sınırlı olması değil asla.
Sadece talep ile ilgili bir şey bu neden :)

Saygılar,

Arranger keyboardlara cubase,protools,fl studio gibi sequencer programları entegre edilebilir...
Bazı cihazlarda bu var nitekim ama fiyatları dudak uçuklatıyor...

Ch.

G600un butun macun seslerını pa80de bırebır olmasını ısterdım ozellıkle klarnetını bu arada bu orgta sample olması cocukluk hayalımdı

Özellikle bağlama, ud gibi akustik enstrumanlardan klavyeye geçen arkadaşlar, akustik enstrumanlardan kalan alışkanlıkla; çalarken orgun tuşlarını parmaklarıyla sağa-sola kaydırmaya çalışarak vibrasyon ya da süsleme yapmaya çalışırlar.
Klavyenin tuşesinde böyle bir özellik olsa; yani sağa-sola hafif haraketlerle süsleyebilsek bence çok güzel olur. Siz ne dersiniz?

Bütün orgların ritimlerinin biribirilerine uyması, ve pa80-800 kitlerini bütün orglarda mevcut olması :) geçmişte kullanılan pa80 kartlarındaki en efsane ritim-sesleri toplayarak pa800 e uyarlanması vs.vs :) bunlar olsa yeni bi devrim olur bence

Özellikle bağlama, ud gibi akustik enstrumanlardan klavyeye geçen arkadaşlar, akustik enstrumanlardan kalan alışkanlıkla; çalarken orgun tuşlarını parmaklarıyla sağa-sola kaydırmaya çalışarak vibrasyon ya da süsleme yapmaya çalışırlar.
Klavyenin tuşesinde böyle bir özellik olsa; yani sağa-sola hafif haraketlerle süsleyebilsek bence çok güzel olur. Siz ne dersiniz?

Yanlış hatırlamıyorsam bazı modellerde vardı bu özellik galiba.

Bu özellik bazı orglarda var. Özellikle zurna ( ya da mizmar ) sesinde var.

Benim en büyük hayalim tuş takımının tamamen ortadan kalkıp ( klavye dahil ) tamamen LCD olayı olabilmesi. Yani düşünsenize... Sadece siyah bir cam kutu org şeklinde. Ama üstünde ne bir yazı ne bir ekran nede klavyesi olcak ... Açtığınızda görüncek herşey... Bilmem anlatabildim mi ?

aslında hayalden öte olan da var,bir ara almak üzereydim nasip olmadı,o zaman fiyatı 1600 euro du.aslında şimdi de çok uygun.

niye mi buraya yazıyorum,hayal ettiğim her şey var

BASİT ÖZELLİKLERİNDEN BAZILARI.
*İnternet bağlantı,kablosuz n draft teknolojisi
*dual midi,mp3,wave vs çalıcı
*müzikle ilgili bütün programları kullanabilme,mesela awave studio yu kurun mause yi kullanarak org üzerinde ses yapın loop vs yapın.
*HD dokunmatik ekran
*vsti direk okuma,yani bizim orglarda sesi nasıl seçiyorsak,bu org da da direk seçebiliyoruz.1gb lık sesi aç ve doğallığın tadına bak
*ufak ama 1 TB hafıza ,(istediğin sesi vsti vs kur kullan)
*16 gb hafıza(çok gülüyorum ya,ketrona pattern ram alayım dedim 2mb lık rama 300 tl istediler.bu orgda dual ddr3 ram var.1 gb ram 25 lira)
*55 gb giga sound (sanırım andrea idi,kendisi ile konuştuğumuzda 30 gb da oriental data yı yükleyip göndereceklerdi)
*isteğe bağlı 30 gb media data,
*USB 3.0,6 çekirdekli 2x8000mhz işlemci vs.vs.vs
bana göre en önemli özelliği de şu.ASLA FİRMAYA BAĞIMLI DEĞİLSİN,BÜTÜN PARÇALARI HERHANGİ BİR BİLGİSAYARCIDAN ALIP KULLANABİLİRSİN.ÜSTELİK ÇIKAN YAZILIM UPDATE LERİ ÜCRETSİZ KAYITLI KULLANICILARA GÖNDERİLİYOR.

ne diyelim bilmem ki

kırmızı ve siyah renk mevcut

GROOVE X-7 HARDWARE CONFIGURATION:
CPU AM3- X6-six core,2X8000 Mhz
Mainboard Asrock 770Extreme3, full ATX.
16Gb Memory Dual Channel DDR3 RAM. 4 x DDR3 DIMM slots
1000Gb Hard Disk Drive SATA3-6Gb/s, 32Mb chace/7200 rpm.
Nvidia PCIexpress VGA 1Gb Ram card for drive the internal 8.4" Display and HDMI/DVI Outputs.
500W Green power ATX, ONLY 10db! Total NO NOISE.
6 External USB 2.0/3.0, Eth. GIGA LAN, Fireware, eSata, PS2 Keyboard.
76 Key's TP9 Fatar keyboard.
WHEELS version, Pitch/Moulation.
2 XLR MAIN OUTPUTS Balanced
2 XLR CUE OUTPUTS Balanced
2 MONO Jack MIX OUT 2 function
1 STEREO Phones Out Jack.
2 MIDI Inputs and 2 MIDI Outputs.
1 Jack Sustain Pedal connector.
1 Jack Stereo Keyboard Pedal Volume connector.
NO AVAILABLE USB Card Reader on front side
MEASURE and weight: 106(W) X 39 (D) X 15(H) Cm, 18 Kg

SOFTWARE INCLUDED:

*Last LIONSTRACS OS 5.1 Software System available on web store. Included 55Gb of GIGA Library available on stock and much more!
*30Gb of Media data and Cdg songs.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri