• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg i30 süper set!...

selam yeni bi tane korg i 30 aldım fakat pijbend i ayar istiyo herhalde yardımcı olabilirmisiniz acaba pijbeend i kullanınca sesler kayıyor ne yapmam gerek acayıp sesler geliyo birbirine giriyo bide bu alete nasıl coma veriliyr re düzeni falan cok karısık bı alet bu yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler:)

acemiysen bu aleti kullanamazsın hiç uğraşma hemen sat bu aletin kendisi eski olabilir ama profesyonel kendisi gibi prof kullanıcı ister.

ama yinede sana yardımcı olayım
korg.pa sitesinden arranger history den i30 sayfasından preload data yı indir
iki disket al
italyan veya japon preload data dan birini seç
bunun içinde bir sistem dosyası birde restore set var ikisinide ayrı ayrı disketlere atarak yükle
sonrada istediğin bir seti yükle

koma meselesi:
global ana sayfadan seçeneği pre-osc yap ikinci seçenek böylece transpoze değişince koma kayması engellenir
globaldeki koma yı elleme yoksa arrange yede koma gelir
sitil play kısmına gel
menü den fiil-scale ye gel ve buradan arabic scaleyi seç tamam
sonrada kayıt et arrangement e
vede komayı açıp kapamak için
global den assign swiçler den birine koma on of görevi ata işlem tamam;)

acemiysen bu aleti kullanamazsın hiç uğraşma hemen sat bu aletin kendisi eski olabilir ama profesyonel kendisi gibi prof kullanıcı ister.

iki disket al
bunun içinde bir sistem dosyası birde restore set var ikisinide ayrı ayrı disketlere atarak yükle

koma meselesi:
global ana sayfadan seçeneği pre-osc yap ikinci seçenek böylece transpoze değişince koma kayması engellenir
sitil play kısmına gel
global den assign swiçler den birine koma on of görevi ata işlem tamam;)

teşekkürü bir borç bildim güzel açıklama saygılar

selam yeni bi tane korg i 30 aldım fakat pijbend i ayar istiyo herhalde yardımcı olabilirmisiniz acaba pijbeend i kullanınca sesler kayıyor ne yapmam gerek acayıp sesler geliyo birbirine giriyo bide bu alete nasıl coma veriliyr re düzeni falan cok karısık bı alet bu yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler

iki disket al

koma meselesi:
sitil play kısmına gel
global den assign swiçler den birine koma on of görevi ata işlem tamam

hocam bu koma olayında swiclere koma on off diyorsunda herşey ingilizce terime bağlı olduğu için biraz daha ayrıntılı bir şekilde igilizce terimlerede yer vererek anlatabilirmisin.

swichtler dediğin pichbentin üzerindeki iki tuş...globalden menüye bas.ordan assing menüsüne bas...sw1 yazan yeri scale change olarak işaretle....orgun start stop düğmesinin yanındaki rec/write tuşuna basıp globali kaydet.bu kadar...

evlat ,,,ben maktas , canın sağolsun bilgilendirdiğin için,,

çocuklar şu you tube yi filan bırakın da normal yayınlarsanız biz ve i30 kullananlarda faydalansın şu mükemmel olan zurna sesini ben makktas amcanız ,teşekkürler,,,,

abicim ben seti paylaştım sen bulamamışsın yeni link ve setin güncellenmiş hali...elektroları yeniledim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kadir doğu set çalişmalari nasil birde ben bu seti is40 ta kullanabilirmiyim geçen yüklememde düdük sesleri çikiyordu sorunu sen anlamişsindir herhal birde koma jaki var bende koma jaki ile koma veriyorum re ye senin sette buda olmuyor...saygilar kolay gele