• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 500 türkiye

feraza kardeşim geçenlerde yine pa500 ile ilgili bir konuya yorumlarımı yazmıştım okumuşsundur..bu alet ilk çıktığı zaman kimisi tipini beğenmedi kimisi rengisi vb..bende bu yorumları okumuştum ve aletten soğumuştum..akrabam pa500 aldı bir gün aleti deneme fırsatım oldu..pa 500e giderken kötü bir alettir dandiktir diye düşündüm..bu arada bende pa80 kullanıcısıyım.. bu aleti tanımayan çamur atmasın.aletteki ritimler sesler pa80e göre 10 numara..peki bana sorarsanız sen neden pa80den 500 geçmiyosun..benim sabit çalıştığım düğün salonu var fakat dışarıya da bir çok düğüne gidiyorum..bu alet biraz narin ve hassas benim fazla dikkat etme gibi bir olanağım olmuyor kasa bakımından 80 ile devam ediyorum şuan ilerde daha sağlam bir alet almayı düşünüyorum..ama şu bir gerçekki pa500 e karşı önyargılı davrananlara sadece aleti gidip görmelerini öneriyorum..ben inceleyebildiğim kadar inceledim geçenlerde youtubede bir çocuk batı ritimlerle yabancı şarkılar çalmış ordaki batı tonlar o kadar hoşuma gittiki piyanolar ve vb. sesler..biraz hassas davrancaksın dikkat etceksin bu alet kullanılır vede harika bir şekilde işini görür..şu da var bu alette set sorunu yaşama gibi bir olasılığın yok adamlar sana her şekil vermiş ritim ve sesleri ölçüleri aynı olanlardan 4-5 çeşit koymuş zevkine göre çal..beğenmediysen üstünde değişiklik yap..saygılarımla..

herkesin düşüncesine saygılıyım,,beğenmiyo diye kimseye kızmıyorum,kimileri beğenir kimileri beğenmez,,yanlış anlaşılmıyayım,,benim kısaca demek istediğim,,,tam türkiye aleti,herkesin rahatlıkla korkmadan alabileceği bi alet,,sampler yüklenmiyo diye kimse kafaya takmasın,,,içerisinde zaten,,türk enstrümanların hepsinin farklı tonlarıyla çeşitleriyle sampler bi şekilde yüklü,,tabiki alıp almamak bize kalmış,,saygılar

bende pa 80 var pa 500 ünden memnun kalmayan varsa hemen takas ederim bilginize saygılar

syn goksel aleti bilen varmıda konuşuyosun,biliyomusun pa 500 tr yi,,,biliyosan bilenlere sözüm yok,,burada pa 500 tr hakkında yorum bekleniyo yapacaksanız yapın,,pa 500 tr yi daha iyi bilenlerden yorum bekliyorum,,,siz almıyo olabilirsiniz,,,ama pa 500 tr yi birçok arkadaş araştırıp bilgi sahibi olmak istiyor,,,bu konu bu yüzden açılmıştır bilginize,,,

Syn feraza.Pa500tr yi biliomusun demişsin yukarıda.evet biliyorum,ama malesef altta yazdığım kriterlere uymadı.Senin sıkıntınıda anladım merak etme,millet aleti denemeden yorum yapıo,aleti kötülüo dimi,benimde hiç hoşlanmadığım bişey.eğer bilgi sahibi olmak istiyorsa aleti denemden başkası yalan.gidin ve kriterlerinize uygun aleti deneyin aklınıza yatıyosa,Ben ne söylesem yalan :)

ben org alırken ;
1)seçtiğim orgun diğer orglara bakarak genel özelliklerini kaşılaştırdım
2)seçtiğim orgun demolarını internetten araştırıp dinledim
3)seçtiğim orgu bizzat kendim denedim(ritim,ses,altyapı v.b)
4)seçtiğim orgun malzeme kalitesine ve tuş kalitesine baktım(çünkü malzeme kalitesi ve tuşlar benim için büyük öneme sahip).
5)fiyatta uyarsa aynasız :)

Bana göre org almanın kriterleri bunlar,başkasına göre değişebilir.

Syn feraza.Pa500tr yi biliomusun demişsin yukarıda.evet biliyorum,ama malesef altta yazdığım kriterlere uymadı.Senin sıkıntınıda anladım merak etme,millet aleti denemeden yorum yapıo,aleti kötülüo dimi,benimde hiç hoşlanmadığım bişey.eğer bilgi sahibi olmak istiyorsa aleti denemden başkası yalan.gidin ve kriterlerinize uygun aleti deneyin aklınıza yatıyosa alın

işte ben bunu demek istiyorum,,,hıyarın biri bilip bilmeden ortaya laf atıyo,,bilmeyende onu öyle duyuyo işte yaw böyle gidiyo,,,yanlış anlamayın,,,beğenmeyenlere bişye demiyorum,herkesin tarzı başkadır bu ayrı,,saygılar

bende uzun zaman pa500 tr yi inceledim üzerindeki sesleri denedim düzenlemeler yaptım
herşeyini çözdüm saatler geçirdim bu aletle anlayacağınız ve izlenimlerim:
1-ritimler çok güzel yazılmış drum kitler güzel ritim sıkıntısı yok
2-fakat sesler ritimler kadar başarılı değil eski sesler pek yeni sample yok
3-klavyesi pa55tr ile aynı
4-kasa malzeme kalitesi pa55tr gibi
5-ekran dokunmatik olması güzel
6-sound pa 800 ve pa 8o e göre zayıf
7-loop lar güzel

genel olarak fena değil fakat ben daha önce pa55 tr kullanmıştım çin malı olmasından kaynaklanan kalitesizliği bu alettede gördüm fakat iş yapar ama elinde pa80 pa55 or700 xd9 gibi aletleri olanların ihtiyacı olmayan bir alet
fakat her malın bir alıcısı vardır diyelim...

pa500 herşeyden önce yeni teknoloji.ama arkadaşlarımız incelemeden aleti,gerksiz bir sürü yorum yapmıştı...kimisi kasası kötü ve tipsiz diye yazmıştı...arkadaşlar alete nikah kıymıcaksınız...aleti perfonmans olarak değerlendirin..bu sizin içinde iyi olur..yoksa daha çok para veririsiniz 10 yıllık pa80 lere....

Cok güzel bir yorum olmuş abi.Güzel bir araştırmadan sonra performansı olarak degerlendirip almak gerekir.Kolay kazanmıyoruz parayı ama begenmeyen arkdaşlarda aletlerin özellliklerinden cok isimleri takıntı olmuş gibi geliyor bana...Saygılarımla

Benim alet kaç kere arabada giderken kolonların üzerinden düştü(tabi köylere gidiyoduk ozamn).Korg i30 vardı .Allah razı olsun çok sağlam aletti.acaba ozamn i30 yerine pa55tr alsaydım ne olurdu.?DÜşünmek bile çok kötü,bi ton sopa yerdin bide üstüne masraf :s

benim kriterlerim ise.1-çin malı olmayacak 2-sağlam ve nevale bol olacak 3-satarken zarar ettirmeyecek 4-satana kadar insanın göbeğini çatlatmayacak.şahsen ben korg i-30 dan 200tl kazanmıştım.şu andaki kart yeri mevcut pa 60 ım 2000tl gördü bana 1900tl.ye malolmuştu.yani bu piyasada ne aletler çıktı ama yarı fiatına satılana kadar adamın canı çıktı.buna karşı çıkanlara da bunu ispat etmiştim.satanların isim ve tel.nolarıyla.neyse bu işler zevk işi kişiye göre değişir.şu anda sample bir roland yapılsa hemen ona geçerim tabii....saygılar..

benim kriterlerim ise.1-çin malı olmayacak 2-sağlam ve nevale bol olacak 3-satarken zarar ettirmeyecek 4-satana kadar insanın göbeğini çatlatmayacak.şahsen ben korg i-30 dan 200tl kazanmıştım.şu andaki kart yeri mevcut pa 60 ım 2000tl gördü bana 1900tl.ye malolmuştu.yani bu piyasada ne aletler çıktı ama yarı fiatına satılana kadar adamın canı çıktı.buna karşı çıkanlara da bunu ispat etmiştim.satanların isim ve tel.nolarıyla.neyse bu işler zevk işi kişiye göre değişir.şu anda sample bir roland yapılsa hemen ona geçerim tabii....saygılar..

syn akor abi tabiki herkesin kendisine göre bi çizgisi var ama,bu alet tam türkiye aleti ne yapmak istiyosan herşey var,,,daha yeni çıkmış bi alet,,piyasası daha yeni yeni canlanan bi alet,,pa 80 var bende biliyosun,,pa 80 lerin ömrü bitiyo,,bu hep böyle gidecek sanmöayın,,ileride bi çalışma olabilir 500 e,,80 in yerine oturur bu alet,malzeme kalitesi o kadarda kötü değil,,hafifi kibar alet,,ben bizzat denedim,,seslere değişik efekt vererk denedim,,yani bu alet işlendiği zaman süper oluyo,,,ben batı müziği yapmıyorum artı sevmiyorum,,bana tr sesler olsun yeter,,ve tr sesler sampler,,,kaliteli saundu var,,benim pa 80 den bin kat iyi saundu,,baktım dedimki ben bununla türkçe türkü şarkı oyun havası v,s yapabilrimiyim,,fazlasıyla yaparım,,bence herkes bu aleti denemeli,,çünkü adı üstünde pa 500 türkiye,,pa 55 i pa 80i 10 a katlar 3 böler 2 ile çarpar,,bu benim düşüncelerim,,saygılar