• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 600 QTye sample Atılabilecek mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SanattarihçiMüzisyen

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 3x-Gem Oriental
PA 3 xi satıp Korg pa 600 Qt alacak değilim ama yine de çok merak ettim araştırdım pek birşey bulamadım.Yalnız ilk bilgilerini okuduğumda Korg pa 600Qtye sample atılmayacak gibi duruyordu .Belki şu an aleti almayı düşünenlere de bir bilgi olur .Siz ne dersiniz ?

Cevap: Korg pa 600 QTye sample Atılabilecek mi ?

atilabilecek 96mb ;)

benim bildigim kadar atilmayacak yani pa800 pa1 pa2 pa3 gibi disardan sampel atilmiyacak bildigim kadar her yöresel paket hazirlanacak mesela arap veya bati paketleri ücret karsiliginda indirip orga yüklenecek o paket iste 96 mb olarak degerlendirilecek

bence tek tek sample atılmayacak set halinde yükleme yapılacak.zaten pa800 setlerinide okudugu için sorun olmayacaktır.

aslinda acik birsey soylememisler ama
" Up to 96MB of additional PCM allows many instruments to be accurately added to the Pa600 sound engine and used with styles that were developed to represent many of the popular musical styles of certain countries."

, yani 96mb ek pcm bircok enstrumanin duzgunce pa600 ses enginine eklenmesine imkan saglamaktadir....
demis sample ses olmadan yeni enstruman nasil eklenirki?

bence tek tek sample atılmayacak set halinde yükleme yapılacak.zaten pa800 setlerinide okudugu için sorun olmayacaktır.

aynen katılıyorum alete tek tek sample atılmayacak ama zaten pa800 setlerini okuyor yani pa800 setlerinde ki sample sesler kullanılacak .

Alete sample atılıyor son kullanıcıya açık bir alet yoksa sample memory konmaz yada expansion yüklenerek derlerdi öyle bir şey yok Cüneyt ertaç söyledi bunu iki aletede sample atılacak paket falan olayı yok yalnız qt modeli içinde hazır Türk sesleri var ve ayrıca Arap ritimlerinden ve diğer etnik ritim vesveselerde var. Bu melez bir alet pa 800 2x. 3x ten özellikler taşıyacak imkanım olursa rolandı satıp ilk partiden ayırttmak istiyorum

bu alette sample edit yok.yani saund record yok.buda kafamı kurcaladı.saund record olmadan ses yükleyip silinemiyor müdahale edilemiyor...inş ses yükleniyordurda arkadaşlarımız faydalanırr..

mantiksal düsünün arkadaslar
1.korg pa800 64 mb ram sampel fiyat1800euro mp3 haric
2.korg pa2x 128 mb ram sampel fiyati 2200 euro oda kulanilmisi
3.korg pa1x 32 mbram sampel fiyati 1200 euro kulanilmisi
4.korh pa3x fiyat 3100euro
5.korg pa500 or sampel yok fiyati 1200 euro
6.korg pa500 europa sampel yok fiyati 880 euro

ve simdide gelelim pa600 diyorsunuzki 96 ram sampel fiyatida diyorsunuzki 1000 euro

arkadaslar biraz matiksal düsünün yukartdakilerin ram li olanlarin yani disardan sampel atilanlarin hicbiri fiyat 1000 euro degil ve bazalarida 32 ram sampel nasli oluyorda bunlar daha pahalidan satiliyor

pa600 96 ram sampel atiliyorsa disardan yani sampel yükleniyorsa ozaman korg fiirmasi aptalmi pa800 64 ram olani hala 1800 euroya piyasada satsin üstelik mp3board da yok oda extra 229 euro

teknoloji bizim dusundugumuz kadar pahali degil aslinda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...