• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA-80 Soru - Cevap

Cevap: Korg PA-80 Soru - Cevap

belliki kopyala yapıştır yapmışsın neyse hocam madem bu kadar biliyorsunuz benim takıldığım bir nokta var gerçekten ilerleyemiyorum bana yardımcı olmanızı rica edicem..Edit copy olayında bilmiyorum duydunuz mu?ritmi kopyalıyorum fakat sadece birinci varyasyonu kopyalıyor.Oysa ben hepsini kopyalayıp üzerinde ne bileyim zil sesi eklemek veya davulları daha belirgin yapmak istiyorum CV1 i çaldırıyorum recordda üzerine istediğim değişiklikleri tek tek vuruyorum veya ekliyorum.Fakat CV2 ye geçince ritim çalmıyor yani benden tamamını kendim yapmamı istiyor V2 v2 olarak görünüyor yani boş olarak görünüyor bunu ne yapmalıyım anladığım kadarıyla büyük harfle yazınca ritim çalıyor kopyaladığım ritimde ilk varyasyon sadece büyük harfle çıkıyor diğerleri ufak harfle çıkıyor edit modundan çıkınca ritim çalıyor ama edit modunda değişiklik yapamıyorum.ya kitler çalmıyor ya ritim lütfen yardımcı olun....

ritmin tamamını yapmayıp tek tek kopyalayıp yapıştırıyorum yine aynı sorun devam ediyor yani anlayacağınız sadece birinci variation üzerinde değişiklik yapabiliyorum diğer variationları kapyalayamıyor yada kopyalıyorsamda ek bişeyler ekleyemiyorum record edemiyorum editleyimiyorum biri yardımcı olabilir mi?

s.a
orga sample yükledim bi tane sesin yeri yanlış olmuş org üzerinde nasıl değiştirebilirim awave de bi sesin yeri yanlış olmuş tekrar silip yükleme şansımız yok diye biliyorum org üzerinde samplenin dizilimi nasıl oluyo bilgilendirirseniz sevinirim.

mrb arkadaşlar pa 80 deki seti diskete nasıl yükleriz yardımcı olursanız sevinirim

Selam benim korg pa50 var dün gece 1 multipad diye birşey yükledim floppy dicketden bütün sesler ve ritmler hepsi gitdi 16mb kartımdakı ritmler yerinde ama sesler yok üstelik kartdakı ritm çalarken qarib bir ses ritme karışıyor su sesi gibi uzun sözün kısası bana yardım edin lütfen orgu nasıl sıfırlayayım ki orgun kendi sesleri ve ritmleri geri dönsün 16mb lık kartsız ve dicketsiz yani eski ayarına dönsün. Dicketde sesler var yüklüyorum ama çalışmıyor sadece orgda 1 ses var f4 düğmesinde gitar bu kadar. Rica ediyorum Azerbaycandan size ulaşdım yardım edin Allah rızası için orgu daha 3gündür aldım çok korkuyorum düzelmiycek diye

arkadaşlar yeni pa80 aldım. orgu çözmeye çalışıyorum.. sadece bi kaç bi sorum olcak yardımcı olursanız sevinirim...

1-iki enstrümanı sırayla veya aynı anda kullanmak istiyorum.. bi onu bi onu kullanmanın kısayolu yokmudur? çünkü enstrümanlar farklı sayfalarda olabiliyor...
2-count in break a bastığımda bazı ritmlerde 1 dk da filan anca susuyo. bu neden oluyor? çözümü nedir?
3-bir de akor kısmından bastıkca vurus sesi geliyordu bi yerde görmüştüm.. yani trampet-tomtom-entrüman sesi karışık bişey... bu nerden ayarlanıyor?

arkadaşlar yok mu yardımcı olabilcek birisi?

mrb arkadaşlar pa 80 deki seti diskete nasıl yükleriz yardımcı olursanız sevinirim

Disk Copy ALL dosyasını seç boş disketi orguna tak f1 bas FD yazsın enter/yes bas o anka orgunda ki mevcut setini diskete atar. Kolay gelsin Saygılarımla,

arkadaşlar yeni pa80 aldım. orgu çözmeye çalışıyorum.. sadece bi kaç bi sorum olcak yardımcı olursanız sevinirim...

1-iki enstrümanı sırayla veya aynı anda kullanmak istiyorum.. bi onu bi onu kullanmanın kısayolu yokmudur? çünkü enstrümanlar farklı sayfalarda olabiliyor...
2-count in break a bastığımda bazı ritmlerde 1 dk da filan anca susuyo. bu neden oluyor? çözümü nedir?
3-bir de akor kısmından bastıkca vurus sesi geliyordu bi yerde görmüştüm.. yani trampet-tomtom-entrüman sesi karışık bişey... bu nerden ayarlanıyor?

SORU : Aynı anda birden fazla estroman sesini f1, f2, f3 ve f4 tuşlarına nasıl kaydedebilirim vede çağırıp çalabilirim?

performanstan herhangi bir seç ekran ana menüdeyken (yani açılış ekranında iken) acc2 de kutucuk işaretli olacak. program tuşuna basıp karttaki seslerden seçmek istediğin sesi seç (örnek, saz)seçtikten sonra ana menüye gel. daha sonra acc3 kutucuğunu işaretle programdan yine kart seslerine gel bu sefer diğer sesi seç (örnek, Mey)seçtikten sonra şu an çift ses oldu yani Saz+Mey sonra write tuşuna bas yukardan 1. seçenekten ismini seç 2. seçenektren nereye kayıt edeceğini seç entere bas. işlem bittikten sonra tekrar write tuşuna bas yukardan 3.sçeneğe gelip f tuşlarnın hangi numarasına atcaksan o numarayı seç.(örneğin: f1 atayacak isen 1 numarayı seç ve enter/yes bas.

3. sorunun cevabı, Proğram tuşuna basarak dene

2. sorunu tam olarak anlayamadım. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

SORU : Aynı anda birden fazla estroman sesini f1, f2, f3 ve f4 tuşlarına nasıl kaydedebilirim vede çağırıp çalabilirim?

performanstan herhangi bir seç ekran ana menüdeyken (yani açılış ekranında iken) acc2 de kutucuk işaretli olacak. program tuşuna basıp karttaki seslerden seçmek istediğin sesi seç (örnek, saz)seçtikten sonra ana menüye gel. daha sonra acc3 kutucuğunu işaretle programdan yine kart seslerine gel bu sefer diğer sesi seç (örnek, Mey)seçtikten sonra şu an çift ses oldu yani Saz+Mey sonra write tuşuna bas yukardan 1. seçenekten ismini seç 2. seçenektren nereye kayıt edeceğini seç entere bas. işlem bittikten sonra tekrar write tuşuna bas yukardan 3.sçeneğe gelip f tuşlarnın hangi numarasına atcaksan o numarayı seç.(örneğin: f1 atayacak isen 1 numarayı seç ve enter/yes bas.

3. sorunun cevabı, Proğram tuşuna basarak dene

2. sorunu tam olarak anlayamadım. Saygılarımla,

teşekkür ederim kardeşim... dediklerini yaptım ama 2 enstrüman sesi birlikte gelmiyor... diğerinide çözdüm..

2. soru : fill inn de en sondaki count vs die bi tuş var ya oraya basıyorum o zil sesi yaklaşık 1 dakika susmuyo.. çok az kısılarak devam ediyo...
3. sorumda akor kısmına bastıokça vuruş sesi geliyordu... başka bir orgda görmüştüm.. pa80de nasıl yapılıyor?

Moderatör tarafında düzenlendi: