• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA-80 Soru - Cevap

Cevap: Korg PA-80 Soru - Cevap

Arkadaslar kolay gelsin oncelikle bu forma katkida bulunan herkese tesekkur ederim.
Sorum su pa 80 de mey le sazi birlestirerek iki sesi ayni anda calmak istiyorum.yukarida arkadas anlatmis fakat bbenim sesler performanda kayitli programdan alamiyorum birisi bastan teker teker anlatirsa cok sevinirim.ilginiz icin simdiden tesekkurler.

Selam arkadaslar,kardesimde pa50var 50,55,60,80 neredeyse ayni oldugu icin buraya yaziyorum.2 gundur orgda bi sorun var nasil oldu anlamadik...calmaya baslayinda sesler basili kaliyor,baska enstruman seince arada birbirine karisiyor eski sesle,bu durumu nasil cozebiliriz?Biz elimizi klavyeden ceksek bile sesler basili kalmaya devam ediyor.

selam arkadaşlar dah önce basına gelen varsa bi yardımcı olursa sevınırı.sorun şu : pa80 açtığımda ekranın sol tarafındakı tuşlar artı klavyede bazı tuşlar ve ve rıtım sectıgım yerdekı10 tuştan 1den 6 ya kadar çalışmıyor dıgerler tuşlarda başka tuşların gorevını yapıyor. dıplay upper tuşları soldakı rıtımlerı secıyor. herzaman yapmıyor bazen sorun oluyor bazen normal çalışıyor. sizce neden olabılır ne yapmamı tavsıye edersınız ustadlar.

o orgun içinin açılıp güzelce bi temizlenmesinde fayda var ama siz yapmayın bu işten anlayan birime yaptırın basmayan tuşlara da çam kolanyasını veya limon da olabilir bir enjektör vasıtasıyla basmayan tuşun kenarından iğnenin gireceği kadar boşluk vardır hafifçe zerk ediniz hem kolonya orayı temizler hem de ucucu olduğu için pas bırakmaz ayrıca pek sanmıyorum ama gene de deneyebilirsiniz pa 80 in os unu tekrar yükleyiniz belki faydası olur ama kanımca detaylı bir temizlik ehil birine yaptırmak daha iyi olur saygılar hürmetler

selam arkadaşlar dah önce basına gelen varsa bi yardımcı olursa sevınırı.sorun şu : pa80 açtığımda ekranın sol tarafındakı tuşlar artı klavyede bazı tuşlar ve ve rıtım sectıgım yerdekı10 tuştan 1den 6 ya kadar çalışmıyor dıgerler tuşlarda başka tuşların gorevını yapıyor. dıplay upper tuşları soldakı rıtımlerı secıyor. herzaman yapmıyor bazen sorun oluyor bazen normal çalışıyor. sizce neden olabılır ne yapmamı tavsıye edersınız ustadlar.

Öncelikle çalışmayan BASMIYOR dediğiniz siviçlerin değişmesi lazım gene düzelmez ise muhtemelen orgun içini açıp kapattıp vidaladığınızda orgun içindeki tost kablolar kısa devre, yerine oturtulmamış, vidalanırken zarar görmüş veya kopmuş olabilirler.

Diğer bir sorun da senin orgunda da virüs oluşmuş olabilir
VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür. OK.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaslar kolay gelsin oncelikle bu forma katkida bulunan herkese tesekkur ederim.
Sorum su pa 80 de mey le sazi birlestirerek iki sesi ayni anda calmak istiyorum.yukarida arkadas anlatmis fakat bbenim sesler performanda kayitli programdan alamiyorum birisi bastan teker teker anlatirsa cok sevinirim.ilginiz icin simdiden tesekkurler.

SORU : Aynı anda birden fazla estroman sesini f1, f2, f3 ve f4 tuşlarına nasıl kaydedebilirim vede çağırıp çalabilirim?

performanstan herhangi bir seç ekran ana menüdeyken (yani açılış ekranında iken) acc2 de kutucuk işaretli olacak. program tuşuna basıp karttaki seslerden seçmek istediğin sesi seç (örnek, saz)seçtikten sonra ana menüye gel. daha sonra acc3 kutucuğunu işaretle programdan yine kart seslerine gel bu sefer diğer sesi seç (örnek, Mey)seçtikten sonra şu an çift ses oldu yani Saz+Mey sonra write tuşuna bas yukardan 1. seçenekten ismini seç 2. seçenektren nereye kayıt edeceğini seç entere bas. işlem bittikten sonra tekrar write tuşuna bas yukardan 3.sçeneğe gelip f tuşlarnın hangi numarasına atcaksan o numarayı seç.(örneğin: f1 atayacak isen 1 numarayı seç ve enter/yes bas.
PA-80’de HOPORLÖR KAPATMA: enüste ve solda bulunan global tuşuna baş sol altta speaker on der ona bas of olsun bu kadar. Yalnız orgu her açıp kapamada bunu yapmak gerekir.

Cevap: Korg PA-80 koma pad

sayın korg pa 80 kullanan arkadaşlar pa 80 inmde komayı pad 1 2 3 4 lere kopyalamamışlar koma vermek için ekrandan OURTEKS DİYEbiryazı bulup ordan pad 1 e koma vermeyi öğretti org aldığım kişi yani uzun yoldan dönüp kısaca pad 1 nasıl sabit kopyalaıp her açtğmda pad 1 direk koma verebilirim yardımlarınızı bekliyorum bolkazançlar saygılarımla

İNTERNETTEN İNDİRİLEN RİTİMLERİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA
internet uzerinden indirilen ritimler den cogu zaman istedigimiz tur ritim bulamiyoruz. sitelerden download ettigimiz ritimleri orgumuza yukledigimizde hos olmayan ritimler ortaya cikiyor.bu ritmler uzerinde ufak degisiklik ile istedigimiz ritime getirebiliriz.
su sekilde yapiyoruz:ritimi diskten actiktan sonra ekranin sol tarafindaki drum perc tusuna bastiktan sonra alttaki trk seleck tusuna basiyoruz. sonra program tusunabasip user dk yi basarak drum kitimizi seciyoruz.sonra ekranin solundakibass-perc tusuna basarak islemi tekrarliyoruz.ta ki nezaman hos bir ritim ortaya cikti sonra ensemble tusunu basip ardindan write disk tusuna basip enter tusuna basarak islemi bitiriyoruz

bunu yapamadım ama yardımcı olurmusunuz pa80e pa 55 ritimlerini attım diskette bu vardı olanını denemek istiyorum ama menude belirtenleri yapamıyorum detaylı anlatırmısınız ekranda bu yol cıkmıyor.