• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA-80 Soru - Cevap

Cevap: Korg PA-80 Soru - Cevap

belliki kopyala yapıştır yapmışsın neyse hocam madem bu kadar biliyorsunuz benim takıldığım bir nokta var gerçekten ilerleyemiyorum bana yardımcı olmanızı rica edicem..Edit copy olayında bilmiyorum duydunuz mu?ritmi kopyalıyorum fakat sadece birinci varyasyonu kopyalıyor.Oysa ben hepsini kopyalayıp üzerinde ne bileyim zil sesi eklemek veya davulları daha belirgin yapmak istiyorum CV1 i çaldırıyorum recordda üzerine istediğim değişiklikleri tek tek vuruyorum veya ekliyorum.Fakat CV2 ye geçince ritim çalmıyor yani benden tamamını kendim yapmamı istiyor V2 v2 olarak görünüyor yani boş olarak görünüyor bunu ne yapmalıyım anladığım kadarıyla büyük harfle yazınca ritim çalıyor kopyaladığım ritimde ilk varyasyon sadece büyük harfle çıkıyor diğerleri ufak harfle çıkıyor edit modundan çıkınca ritim çalıyor ama edit modunda değişiklik yapamıyorum.ya kitler çalmıyor ya ritim lütfen yardımcı olun....

Edit (Düzenlemek) Copy (Kopyalamaktır)

Ritim 4 varyasyonlu olarak hazırlanmış ise aynen dördünü aynı anda kopyalar zaten lakin tek varyasyonlu ritimden 4 varyasyon bekleyemezsin. Eger 4 Varyasyonlu yazılmış ise Ricord düğmesine bas orda Cv1, Cv2, Cv3 ve Cv4 göreceksin hangisini seçersen o varyasyonun içinde değişiklik yapabilirsin. Örneğin Cv1 seçtin birinci varyasyondasın zil sesini silmek istiyorsun önce tüm tuşlara tek tek bas o anda silmek istediğin zil sesiyle birebir örtüşen sesi bul ritmi çal ritim çalıyorken ERESE tuşuna ve zil sesi olan tuşa basılı tut zil tamamen susunca silme işlemi gerçekleşmiştir enter/yes vrite yap tamamdır. eger bir ses ekleyecek isen de çalmadan ekleyeceğin sesi bul örneğin davul sesini, ritmi çal çaldığı anda gerekli yerlerde davul tuşuna bas sesleri tam yerleştir write enter/yes okey dir kolay gelsin saygılarımla,

Orgdaki BASSEg Olayı
Sevgili müzisyen kardeşler ve abiler.orgdaki B:SEQ in ne işe yardığını biliyormusunuz. Ben kısaca açıklamak istiyorum sizlere midi yazmada veya alt yapı düzenlemede çok kolaylık sağlıyacağından eminim.Şimdi elimizde diyelimki bir midi parçası var.Bunu B:SEQ tuşuna basarak önce midi yi çağırıyoruz. RECCORD düğmesine basarak REALTİME seçiyoruz.Daha sonra parçanın ritmi kaç kaçlıksa ona göre elimizdeki USER veya fabrika ritimlerinden seçiyoruz.öncelikle parçanın hangi yerinde hangi ritimi atmasını istiyorsak onu bir kağıda yazıyoruz.Bu tabiki parçayı iyi dinlemiş olmak ve mezrularını iyi takib etmekle olur.Diyelimki bir slow veya 2/4 lük bir midimiz var.Ama ritimlerini beğenmiyoruz.Bizim USER deki ritimleri beğeniyoruz ama ritim yazmak zor olduğu için baştan sona kadar.Bu kolay yöntemi seçebiliriz.Orada parçanın nakarat kısmı vaya şan kısmında hangi ritim çalmasını ve attack atmasını istiyorsak milimetrik olarak ayarlayabiliyoruz.Mesala 1.mezrudan 8.mezruya kadar giriş olsun.Buda 4. varyasyondaki ritimle çalmasını istiyoruz.kursörü 1-den 7 ye kadar seçiyor 7 nin 2.192 mezrusunda attak atmasını istiyoruz attak bölümünü seçiyoruz daha sonra mezru 8 e tamamlanmış oluyor.9.mezrudan itibaren şan kısmı olsun buda diyelimki 2. varyasyonda ise onu seçiyor Şan uzunluğu nekadarsa o kadar o varyasyonda çalmasıını işaretliyoruz daha sonra yine yeni mezruya geçmeden yarısında atak seçerekmezruyu tammalatıp yine sonraki bölümün varyasyonunu seçtirip en son çıkarken tekrar RECORD düğmesine basıp onu bir kaç saniye bekledikten sonra yeni midinizin ritimleri sizin istediğiniz gibi oluyor.

6 - 7 senedir PA-80 den uzağım :) Birden fazla müzik aleti sesini aynı yere kopyalayıp birleştirerek kullana bilirsiniz örneğim Kaval + Mey + Bağlama ilk sesi seçersiniz orgun ekranının sağ tarafında bir tuş vardı ismini şu an tam olarak anımsayamadım da ona basınca org tuşları gibi bir resimler görürsün ona basıp 2. 3. sesi tanıtıp sonra vrite deyince hepsini birleştiriyor. Orgu satma amaçlı aldığımdan kullanmıyorum da dükkana uğradığımda senin için bir net bilgi alabilirim. Saygılarımla,

S.a arkadaşlar ya benim bir sorunum var bana yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.. Soruma geçeyim hemen korg pa80 de ritim yazarken ritmi yazıyorum. bittikten sonra acc leri yazıyorum atıyorum gitar koydum yaptım vuruşumu do major üzerinden yapıyorum fakat iş bitti kaydettikten sonra ritmi çalmaya başladığımda acc lerde kayma olduğunu hissediyorum ritim bozuk çalıyor gibi bunu düzeltmenin bir yolu yok mu? Şimdiden teşekkür ederim...:confused:

taylan setleri okuyan kart soner dediler.. kartı değiştirdim ama hala taylanın tüm ritmlerini okumuyor.. yardımcı olursanız sevinirim...

pa 80 inime usb emulator taktım ama bilgisayarda usbye programda nasıl atcam bilmiyorum. cd si vardı yükledim winhex diye bir program. başka bir programlada oluyosa yüklerim bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.. şimdiden teşekkürler...

Orga taktırdığın USB yi ne amaç ile kullanıyorsun? Biliyorsun ki PA-80 MP3 okumaz eğer kastın MP3 ise buna ayrıca bord lazım. Diğer türlü USB yi set yükleme, HDD ye bilgi aktarma gibi işlemlerde kullanabilirsin. Yani önce kullanım amacını belirler isen sana yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin Saygılarımla,

açtığım konu başlığı altında paylaştım

arkadaslar bu korg pa80 nın kard gırısını nerden bulabılırız pc ye takılan yardımcı olursanız cok sevinirim

İstanbul da Mecidiye köy de bilgisayarcı lar da veya Kadıköy de Yazıcı oğlu İş hanında bulabilirsin. Kolay gelsin Saygılarımla,