• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA-80 Soru - Cevap

Cevap: Korg PA-80 Soru - Cevap

maktas amca kusura bakma lütfen bende seni istemeyerek veya sempatikliğimin verdiği duygular ile incittiysem çok çok özür dilerim. Benden bayağı büyükmüş sünüz büyük bizde baş tacıdır tabiki yeğenin olarak onur duyarım. Banlanmışsınız neye istinaden olduğunu da bilmiyorum sizinle Telefon ile de görüşmüştük hakkınızı helal edin lütfen, bir kusurum varsa affola Saygılarımla,

Üstadım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ışığında yapmaya gayret edeyim. Birde bu set işlerinde yeni olduğum için aklıma takılan bir nokta var.Örneğin bir seti indirdiğimde CRD. ve SET. klasörleri var sesler ve ritimler SET. in içindemi eğer öyle ise CRD. benim ne işime yarayacak açıklarsanız memnun olurum

Üstadım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ışığında yapmaya gayret edeyim. Birde bu set işlerinde yeni olduğum için aklıma takılan bir nokta var.Örneğin bir seti indirdiğimde CRD. ve SET. klasörleri var sesler ve ritimler SET. in içindemi eğer öyle ise CRD. benim ne işime yarayacak açıklarsanız memnun olurum

CRD yazanlar Kart bekaplarıdır. sonu .SET diye bitenlerden yararlan diğerleri BACKUP tur CRD zaten Kart demektir. Bilgilerinize,

Üstadlarım özelliklede SAZGRUBU üstadım bu aralar çok soru soruyorum kusura bakmayın.Öğrenmek istediğim bir husus daha var hangi setlerin hangi karta uyumlu olduklarını nerden anlayacağız. Örneğin benim kart Cevo-Emo tabanlıymış ancak dün emonun setini yüklüyorum bozuk çalıyo,ömer set yüklüyorum bozuk böyle 5 tane set denedim hep bozuk tek enstüman kaydediyorum örneğin elektroyu isim elktro ama yaylı çıkıyor. Yani anlatmak istediğim bu uyum olayını nasıl çözeceğim birde kartsız setler var bunların hepsi uyum sağlar mı?

Kartınızın ne olduğunu çok iyi bilmeniz, bu karta uyumlu setleri araştırıp bulmanız lazım. Diğer setleri de denersiniz uyumlu olupta çalışan ve beğendiğinize inandığınız ses ve ritmi tek tek orgunuza yükleyebilirsiniz. Müzik aleti sesine uyumlu isim ne ise onu yazın. Zurna yazıyor da SAZ sesi çıkıyorsa SAZ yazın bitsin demekki yanlış isimlendirilmiştir. İsimleri de şu şekilde değiştire bilirsiniz

Mevcut bir ritmin ismini şu şekilde diğiştire biliriz.
Ritim seç > Record > Current Stly > Record > Durum > tempo value düğmesi ile isim değiştir ve biralt satıra in tempo value düğmesi ile üzerine kopyalayacağın ritmi bul ve işaretle > enter/yes
Orgun fabrika ayarlarına ayrılmış bölümün ise bank kısımlarını önce riskete atarak isim değiştirebilir sonrada stly on’u off yaparak tekrardan disketten ilgili bölüme atabilirsin.

Sevgili SAZGRUBU nickli abim özelden 2 defa msj attım ama gidenlerde görünmüyor.Msjların gidip gitmediğinden emin olamadım birde burdan yazayım istedim.
Ben ve benim gibi amatör ve bu cihazların acemileri için bugüne kadar vermiş olduğun bilgi,fikir,destekten dolayı çok teşekkür ederim.Herşey gönlünce olsun...Saygı ve hürmetlerimle...

Mesajınız ulaşmıştır sıkıntı yok. Güzel temennilerinize sonsuz teşekkürler. Saygılarımla,

s.a ritim adını nasıl degiştirebilirim saygılar...

s.a ritim adını nasıl degiştirebilirim saygılar...

STLY İSİM DEĞİŞTİRME
Mevcut bir ritmin ismini şu şekilde diğiştire biliriz.
Ritim seç > Record > Current Stly > Record > Durum > tempo value düğmesi ile isim değiştir ve biralt satıra in tempo value düğmesi ile üzerine kopyalayacağın ritmi bul ve işaretle > enter/yes
Orgun fabrika ayarlarına ayrılmış bölümün ise bank kısımlarını önce riskete atarak isim değiştirebilir sonrada stly on’u off yaparak tekrardan disketten ilgili bölüme atabilirsin.

Kolay gelsin Saygılarımla,

Kardeş bizim set çok kötü ancak arkadaşımın seti çok güzel.Onun full pa 80 setini nasıl 1 - 2 veya 3 diskete nasıl aktarabilirim. Yanlız arkadaşımdada olacak bendede olacak benim amacım o. Bizim setimiz çok kötü. Eskiden Cevo kartımız vardı. Ben artık ondan sıkıldım ve yeni kendime özgü kit yapmaya karar verdim.Ancak herşey dahada karıştı. Bunun bi kolayı varmı çok lazım cevaplayana şimdiden çok teşekkürler. Saygılar.