• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa300 mü Dante tr mi görüşleriniz nedir arkadaşlar teşekkürler

nusratmayin

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
KORG OASYS
slm arkadaslar korg pa 300mü dante tr mi tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar yardimci olabilirmisinz?

Cevap: Korg pa300 mü Dante tr mi görüşleriniz nedir arkadaşlar teşekkürler

Bnce dante tr ikisinide denedm pa300 teneke gibi alet dante cok iyi yerlere gelick sound daha temiz

Dante tr nin arkasındaki kadro çok sağlam... Müthiş bir destek var çok güzel bir alet fakat, pa300 ün daha gelişmiş teknolojisi ve oturmuş Sound lari dantetr'yi ufalayacaktir..zamanla göreceğiz . İnşallah yalancı çıkarım.

Dante tr nin arkasındaki kadro çok sağlam... Müthiş bir destek var çok güzel bir alet fakat, pa300 ün daha gelişmiş teknolojisi ve oturmuş Sound lari dantetr'yi ufalayacaktir..zamanla göreceğiz . İnşallah yalancı çıkarım.

sagolasin degerlendirmelerin icin dantenin arkasindaki kadroyu tanimam bilmiyorum fakat sitede 2-3 kere satilik ilan gormustum yanilmiyorsam yeni cihaz ama alan memnunmu degilmi yada benmi oyle anliyorum korg sanki daha guvenli bir liman gibi duruyor ama tabi kullanan arkadaslarin yorumlarina ihtiyac var degerlendirmeleri onemli fikir acisindan KAziklannamak acisindan istişare onemli yorum yapan kardeslerime tesekkur ederim zor bir secim olacak bir yanda yillarin korg u ote yandan yeni bir cihaz medeli dinte

eğer ki imkanınız var ise üzerine biraz daha ekleyip pa600qt almanızı tavsiye ederim, pa300de de dante tr gibi sample yüklenemiyor, sadece performans ve ritim güncellemeleri alabilir, 600qt ile kesinlikle pişman olmazsınız, diğer cihazlarda sınıfına göre çok iyiler her ikisininde arkasında sağlam ekipler var ve ikiside güvenilir cihaz , ikiside alınır ama sizin beklentilerinizi karşılamasıdır önemli olan .. eğer ki ilerlerim diyorsanız sample ram alanı olan bir model tercih etmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

tesekkurler sevgili r.ince aslinda konu basligini eksik actim korg pa600 roland bk 5 gibi soracaktim zaten icimi okumussun.ya sitede dante furyasi var ilgimi cekti utar muzige gittim duzgun anlatamadilar oyle bir kararsizlik oldu guvenemedim dante ile ilgili ama korg pa 600 de olmaz degil yani ilgin icin tesekkurler

utar müzik oranın en eski mağazalarından biridir ve güvenilir bir esnaftır belki klavye çok yeni olduğu için çok bilgisi yoktur ama güvenerek alışveriş yapabilirsin. dediğim gibi eğer bütçen yetiyorsa 600 al derim korgun tadı başka...[/QUOTE
olabilir belki bilgisi azdir,katiliyorum korg baska gibi hakkatten.dante or700 tinisinda sanki?esasinda dantecilerden yorum almak lazim kullananlardan ama pek yok gibi kullanan yada bana denk gelmedi,sagolsun korg keyboard kullanicisi arkadaslar yorum eksik etmediler.tekrar tesekkurler sn r.ince

vede bir roland ci kardesim onuda unutmayalim onada tesekkurler

danteci arkadaslardan ses yok herhalde guncelleme, yapiyorlar

Merhaba;

Bk5, Or700V2+ ve şimdi dante kullanıyorum. Ben evde kullanıyorum, müzisyen değilim. Fakat çok cihaz değiştirdim 20 senedir. Ben bu cihazları size değerlendirmeye çalışayım biraz.

Bk5 kaliteli ve sound'u güzeldir. Seslerde birkaç ses hariç kayda değer seviyede. Ritimleri bana göre kötü değil ama iyide diyemiyorum. (birkaç iyi ritimde yok değil) Yani sound güzel olduğu için ritimler güzel gibi geliyor ilk etapta ama kullandıkça yetersiz olduğunu anlıyorsunuz. Fakat kullanımı son derece pratiklikten uzak. Ekran çok ufak. Tuşesi ise fena değil. Sıfır alınacaksa o paraya yakın fiyatta çok daha iyi aletler var.

Or700V2+ ile son derece sağlam bir makina haline geldi. Yeterince nevalesi var, kullanımı son derece pratik, güzel alet. Ses ritim edit özellikleri geniş, menüsü geniş, yaratıcılığa müsait bir cihaz. Lakin ben genel sound'unu bir türlü beğenemedim cihazın. Tuşesinide ben beğenmiyorum, yumuşak yaysız tuşeye alışıksanız yada alışırsanız sorun yok. Güzel sesi var, beğenemdiğim sesi var ama her türlü gideri olan, kullanılabilecek bir alet.

Dante ise şuan kullandığım cihaz olduğu için daha uzunca bir yorum yapabilicem. Bana göre bir kaç sesi hariç içinde güzel sample'lar barındıran bir cihaz. Genel olarak seslere güzel diyebiliriz. Batı ritimleride güzel, batı sesleride büyük çoğunlukta oldukça sağlam. Tr drum kitleri çok güzel, davulları ise şahane. Bildiğiniz davul sesi. Kullanırmısınız bilmem ama Edi zurnasıda süper. Ritimlere gelince; mevcut ritimlerin hepsi güzel, yine cihazın üzerinde preset olarak her türlü ritim alternatifleriyle birlikte mevcut. Ve arkasındaki ekip tabir ettiğimiz :) Can Başar, Dr.Salim, Ramazan Kaynak, (tuncay Bey'de var) gibi Yamahayı Yamaha yapan isimlerin desteği mevcut. Yeni ritimler web sitesi üzerinden eklenmeye başladı. Bunun dışında cihazda ses, ritim edit gibi özellikler mevcut fakat sınırlı. Ama sesler ve ritimler edite ihtiyaçta duymuyor, bunuda eklemeliyim. Cihazın menüsünde, yine bana göre diyeyim, gereksiz (gereksiz olma durumu kişiye ve kullanım amacına göre değişir tabi) sayfa ve özellik yok. Yani çok kurcalamayı, editlemeyi sevenler için sığ bir cihaz gibi gelebilir. Fakat ses güzel, ritim güzel, parmaklarımı çalıştırayım diyenler için derya deniz. Bu durum müziğe kanalize olmanızı sağlayarak bir avantaja dönüşüyor. Cihazın kullanımı oldukça pratik, ufak tefek eksikleri var ama yayınlanmak üzere olan güncelleme ile giderileceği söyleniyor. Tuşesi ise Or700'e yakın. Efektleride iş görür ama yetersiz. Ben evde kullanıyorum dediğim gibi ve bana fazlasıyla yetiyor bu cihaz. Sahnedede harika iş göreceğini düşünüyorum çünkü kullanım kolaylığı + ritim + taşınabilirlik sahne için başta gelir. Ritim sağlamsa, müzisyende ne yaptığını biliyorsa olay bitmiştir. Eğer destek devam ederse (ki ben bu desteğin devam edeceğini düşündüğüm için aldım) ikinci bir e-40 efsanesi hatta fazlası olabilir. Sıfır fiyatını ve parçasının ucuz olmasınıda unutmamak lazım.

Bana bu üç cihazdan hangisini alırsın derseniz ben Dante derim. Fakat Pa600 içinde güzel yorumlar yapılıyor. Geçmişte i30, Pa80, Pa500 gibi cihazlar kullandım. Pa500 deki legatolu keman ve synth tarzı seslerin tadını yukarıda yorumladığım cihazların hiç birinde alamadım. Ama Dante ve bk5 sound olarak, pa80'ide, pa500'üde ezer geçer. Pa600 ise güncel ve kullanıcısı olan bir cihaz. Bütçe müsait ise denemek, dinlemek lazım.

Pa300'ü ise sadece demolarından tanıdım, yorum yapamam.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tesekkurler yorumun icin korg a dogru egilim olusmaya basladi bende bu arada butce siniri yok rakamlar onemli degil ne tavsiye edersiniz