• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa300 mü Dante tr mi görüşleriniz nedir arkadaşlar teşekkürler

Cevap: Korg pa300 mü Dante tr mi görüşleriniz nedir arkadaşlar teşekkürler

Refala hocam derdim kesinlikle kimsenin şahsıyla değil. Bende şu anda bir araştırma içindeyim. Amacım kaldırıpta forumda gereksiz muhabbetler açıp zaman kaybetmek değil. Doğru bir seçim yapabilmek için uğraşıyorum sadece. Ama öyle birşey ki her yapılan yorumla kafam karışıyor. @VolkanB hocam sağolaun yukarıda bir yorumu var. Dileğim yapılan yorumların onun gibi olması. Kullanılan aletlerin artıları ve eksileri nedir bunlar anlatılmalı

Benim garibime giden bir olay var. Aynı org hakkında birisi mükemmel diye yorum yaparken bir diğeri yerden yere vuruyor. Anlıyorum tamam herkesin beklentisi farklı ve onu dikkate alarak değerlendirme yapıyor ama bundan daha fazla sıkıntı olan şey herkes kendi kullandığı orgu öne çıkarmanın derdinde. Kimseyi yargılamak gibi bir derdim yok yaptığım yorumda kesinlikle kimsenin şahsına değildir. Sadece benim gibi henüz yolun başında olup seçim konusunda tecrübeli, bilgili daha önce birden fazla org kullanma şansı olmuş insanlardan objektif yorumlar alabilmek. Sonuçta amacımız birilerini zengin etmek değil birbirimize yardımcı olabilmek. Bence yorum yaparken bunu göz önünde bulundurup ona göre yorum yaparsak hepimiz daha mutlu oluruz ve doğru sonuçlara ulaşırız

Söyle düşün; bir objeye baktığımızda beynimize görüntünün kendisi gitmiyor. Sadece bir tür elektrik sinyali gidiyor ve beyin bir decoder gibi sinyali yorumluyor. Yani dışarıda aslında ne olduğunu hiçbir insanoğlu bilmiyor. Bu diğer duyu organlarımız içinde geçerli. Dolayısı ile insanların algısı birbirine yakın olmakla birlikte farklı olabilir. Algı farkı dediğimiz olay. Bunu ben değil bilim adamları söylüyor ve hemen hemen her kesimden bilim adamı bu konuda hem fikir. Spesifik konuların yanında (müzik tarzı, kullanım kolaylığı, büyük ekran gibi) bununda beğenide etkisi olabilir. Boşuna dememişler " zevkler ve renkler tartışılmaz" diye sanırım :)

Söyle düşün; bir objeye baktığımızda beynimize görüntünün kendisi gitmiyor. Sadece bir tür elektrik sinyali gidiyor ve beyin bir decoder gibi sinyali yorumluyor. Yani dışarıda aslında ne olduğunu hiçbir insanoğlu bilmiyor. Bu diğer duyu organlarımız içinde geçerli. Dolayısı ile insanların algısı birbirine yakın olmakla birlikte farklı olabilir. Algı farkı dediğimiz olay. Bunu ben değil bilim adamları söylüyor ve hemen hemen her kesimden bilim adamı bu konuda hem fikir. Spesifik konuların yanında (müzik tarzı, kullanım kolaylığı, büyük ekran gibi) bununda beğenide etkisi olabilir. Boşuna dememişler " zevkler ve renkler tartışılmaz" diye sanırım :)

Kesinlikle doğru hocam işin o kısmına hiçbir sözüm yok doğru söylüyosunuz. Fakat aynı alet hakkında öyle farklı şeyler konuşuyoruz ki bazen insan şaşırıp kalıyo. Örnek vermem gerekirse ben konuyu açtım dedim ki pa80, pa300, or700 v2+ bunların hangisi ritm ve ses olarak beni mutlu eder? Hangisini seçmek daha mantıklı olur? Şimdi bir arkadamız diyor ki pa300 berbat bir diğeri de diyor ki bunların arasında en mantıklı seçim olur Şimdi bu nokta da işler tıkanıyor. Tamam diyosun aradığım alet pa300 diğer yoruma bakıyosun olmaz pa300'den vazgeç

Ama ben konunun başlarında bu duruma geleceğini belirtmiştim sanırım :) Kafanı fazla bulandırma bence, al cihazını çalmaya başla bence.

Niyetim öyle yapmak fırsat bulabilirsem antalya merkeze gidip söylediğim orgları deneyeceğim. İnşallah mantıklı bir seçim yapıp bir tanesini alıp dönerim

arkadaş 3000 tlnin altındaki aletler seni çok memnun etmez. bir süre sonra sıkılırsın. dante tryi denedim bikere bende almaya niyetlentim ama 5 dakkada nefret ettim.ancak ritim box niyetine kullanılır. bide pa800den bile iyi diyenler var. ritimlerini denedim hep cacık.atak yaparken altyapıları kesiliyor.lesliyi açınca tuşa basıyorsun sesler sonradan geliyor ya adam bana tanıtamadı yada gerçekten öyleydi. görünce bi anda vazgeçtim. yoksa niyetim pa800ümü satıp dante almaktı.

Roland BK-5OR

Bütçede sınır yoksa KETRON AUDYA5 alınız derim.KORG un 3x inden bile üstün.

Korgun pa 300 600 ve 900 modellerinden uzak dur.soundlari teneke gibi tonları oyuncak org gibi.or 700 u bilmem ama Yamaha a 2000 i tavsiye ederim. Dantenin tonlari pa 300 den guzel.ama sesleri hosuma gitmedi.karar senin. Git magazaya cal incele iyice hemen karar verme. Ama dedigim gibi pa 300 600 ve 900 den uzak dur