• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG pa600 e KMP yükleme

Cevap: KORG pa600 e KMP yükleme

teşekkürler bilgindirdiğiniz için

ksf : korg triton or trinity sample file: asıl sample dosyasıdır.ses kaynak dosyası
kmp: korg triton or trinity keymap file :ksf leri yani ses kaynaklarını notalara yani anahtarlara yerleşim haritasının oluştuğu dosyadır.

ksf ler olmadan kmp leri oluşturulamaz

ksf : korg triton or trinity sample file: asıl sample dosyasıdır.ses kaynak dosyası
kmp: korg triton or trinity keymap file :ksf leri yani ses kaynaklarını notalara yani anahtarlara yerleşim haritasının oluştuğu dosyadır.

ksf ler olmadan kmp leri oluşturulamaz

Allah razı olsun :). Bazen yoruluyorum.

Arkadaşlar Türkiyeye ne zaman gelecek bir bilginiz varmı? Birde şöyle birşey var. Bu org gelince bütün piyasa karışacak anladığım kadarıyla. Hala nedenini birtürlü anlamadıgım 2000-2500 tl olan haşatı çıkmış pa 80 vs yamaha or 700 a2000 gibi orglar para etmeuebilir veya değerleri oldukça düşebilir diye düşünüyorum. Tabiki bu belirttiğim orgları asla küçümdemiyorum.

KORG bu pa 600 qt ile ne yapmaya çalışıyor anlamadım özellikle x 3 ün haricinde ki bütün modelleri tarihe gömecek bu orgla piyasa da bırak 4 markayı 3-4 tane org bırakıcak bende araştırdım bu pa 600qt yu sound olarak pek bir fark yaratamaz o kesin klasik korg soundu bu org hazır nevalelerin üzerine oturacak... 96 ram 128 polifoni mp3 board ve tüm set ve ritmleri okuması en ilginçide 1400 dolar civarında olması gerçekten KORG sevmememe rağmen bende merak ediyorum bu orgu korg bence bu modeli bk-5 e ve biraz da yamaha a 2000 e rakip olsun diye çıkarıyor dünya klasmanına göre bence türkiye pazarını hiçbir firma baz olarak almaz aslında şu firmaların ülke ülke org satış rakamlarını ele geçirmeyi çok isterdim... KORG UN TÜRKİYE DE SATTIĞI ORGU BAŞKA HİÇBİR ÜLKEDE SATMADIĞINA DA EMİNİM NÜFUSA ORANLARSAK TABİ :)

Abi pa600 serisinde senin sevdigin batı sesler de mevcut. Burada önemli olan korgu sevip sevmemen degil abi. Gözlerini kapattıgında duydugun sesin hosuna gitmesi. İçine sinmesi. Ben de korg kullanıyorum ama hep kalbimin bir köşesinde roland vardı. Kullanıcıya açık menüsü pratik ve gelişmiş bir sistem yaparsa hemen geçerim. Onemli olan bizim klavyeden aldıgımız zevk. Yoksa markası ali olmuş veli olmuş bize ne değil mi :)

Ayrıca bu soundu ve İşletim sistemini bu kadar ucuza verecek başka firma olmadı henüz. Artı birde 96 mb ram. Daha ne denilebilir ki ? 3x kullanıyorum ben bile burada yazıları okuyorum heyecanlanıyorum :) Şaka bir yana tabiki 3x i satıp pa600 almam ama onunda hoparlörlü üst modeli cıkarsa neden olmasın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

o konuda haklısın aleti bende araştırdım pa 600 qt yurt dışından farslı bir sample uzmanı bu pa 600 qt için pek yabana atılır bir org değil demişti... umarım korg kullanan arkadaşları mutlu eder bu gelişme

Ertan hocam sana bir soru:
Örneğin piyasadan bulduğun bir 64 MB pa800 setini yükledin diyelim.

Sonra ekstra sampleların için Pa800 ü olan birine gidip BASKA BİR USBYE kmp lerini import ettin, SET haline getirdin bu da güzel.

Sonasında eve gelip bu YENI Usbdeki sesleri yaptığın setten tek tek seçip kalan 32 MB lık bölüme orgun içine atıp toplam 96 MB lık SET olarak kayıt edebiliyor musun?

vincent ustam

evet set i silmeden kalan 32 mb yi gecmemek sartiyla gerekse sound gerekse drum kit yükleiyebilip setimize ilave edebiliyoruz

loop kesemiyoruz
kmp fotmatinda sampel yüklüyemiyoruz
tüm pa800 veyada pa2x in ve hata pa3x in kistlanipta 96 mb ye kadar tüm setlerini pa600 yüklüyebiliyoruz
mic girisi pa600 lerde yok
2 giris
2 cikis var
helicon mic karti yok
bunlarida söyleyim

yani 64 mb setin üzerine pcm sampele cevrilmis ne varsa sorunsuz yükleyebiliyoruz

not: belki arkadaslar diyeceki pa3x in setini yükleyemez olamaz ben bu bilgiyi eco usb nin sahibinden aldim erkan ucar zaten set yapmisti bana orgu verirken istersen setide al dedi tabiki ücret karsiliginda bana hata biraz bekle ben cok güzel setler yaptim dedi onunlada iltibata gecebilirsiniz yani pa3x in seti okuyor dedim ama kedimden uydurmadim bunuda söyleyim

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi: