• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Nihayet bir klavye aldım.

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Daha fazla tutamadım kendimi sıfır bir Pa600QT aldım. Bugüne kadar gerek konularımda gerekse özelden yorum ve desteğini esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Özellikle de Savselsem ve kartal_123.

Genelde ilk aldığında hangi işlem yapılır konusunda pek net bilgi olmadığı için altta arkadaşların yazdıklarını burada toparlıyorum ki ihtiyacı olan yarın öbür gün faydalansın.

KORG PA600QT ilk Yükleme Dosyaları

Korgpaturkiye.com sitesinde Pa600 download sayfasında 2 tane işletim sistemi güncelleme dosyası var V110 ile biten. Klavye yeni ise zaten güncel geliyor bunları yükleme.

Ilk olarak DATA yazan dosyayı indir ve Klavyeye yükle.
Sonra versiyon 5 ve versiyon 6 yazanlar ses ve ritim güncellemesi bunları indir ve yükle.

Indirdigin her dosyanın içinde nasıl yüklemen gerektiği bilgisi var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Nihayet bir klavye aldım.

hayırlı olsun iyi günlerde kullan

Daha fazla tutamadım kendimi sıfır bir Pa600QT aldım. Bugüne kadar gerek konularımda gerekse özelden yorum ve desteğini esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Özellikle de Savselsem ve kartal_123.

Ilk kurulum ayarları gibi yapılması gereken birşey var mı ve bunu anlatan bir video vs. Rolanddan geldik hazıra alıştırdılar bizi orada :)

Aşağıdaki güncellemelerin hepsini tek tek ve sırayla yüklememizmi gerekiyor?

PA600 QT – Korg TR10 data :
Korg Pa600-Korg TR SET

Korg TR10 Güncelleme :
KorgPa600QT-Turkey-Version05
KorgPa600QT-Turkey-Version06
PA600 QT Operating system :
Pa600QT_Operating_System_v110
PA600 QT Fabrika Datası :
Pa600QT_Factory_Reset_v110

İlk kurulum gibi ayarlara gerek yok kardeşim.Şimdi sen aleti alırken arkadaki sd kart yuvasına korgtr10 sd kartını takmış olmaları lazım.Kart takılı ise sen siteden korg tr seti indirip usb ne at daha sonra komple seti loadla zaten sd kart olmadan o set çalışmaz.Daha sonrada versıyon 5-6 klasörlerini içinde yazan talimatlara göre yüklersin.

Hayırlı olsun Alper.

İlk kurulum gibi ayarlara gerek yok kardeşim.Şimdi sen aleti alırken arkadaki sd kart yuvasına korgtr10 sd kartını takmış olmaları lazım.Kart takılı ise sen siteden korg tr seti indirip usb ne at daha sonra komple seti loadla zaten sd kart olmadan o set çalışmaz.Daha sonrada versıyon 5-6 klasörlerini içinde yazan talimatlara göre yüklersin.

Set olanı yükledim. Versiyon 5 ve versiyon 6 , ikisini de ayrı ayrı yükleyeceğim o zaman.

Peki bu factory reset ve operation sistem dosyalarının ikisi de İŞLETİM SİSTEMİ ile mi ilgili.Onların ikisini de yüklemiyoruz o zaman.

Set olanı yükledim. Versiyon 5 ve versiyon 6 , ikisini de ayrı ayrı yükleyeceğim o zaman.

Peki bu factory reset ve operation sistem dosyalarının ikisi de İŞLETİM SİSTEMİ ile mi ilgili.Onların ikisini de yüklemiyoruz o zaman.

Evet kardeşim o iki dosya işletim sistemi ile alakalıdır.Herhangi bir sorun olmadıkça onları yüklemene gerek yok .Versıyon 5-6 ikisinide ayrı ayrı yüklemen gerek .

Öncelikle hayırlısı olsun. Kesinlikle pişman olmayacaksın..Daha öncesinde elimde PA600'ÜM vardı. Şimdi PA800 kullanıyorum. Set konusunda ileriki günlerde sana yardımcı olurum.. Çok baba bir set var elimde. Hazma LET sesler, içerisinde yaklaşık olarak 10 tane tek tuşa dokunarak meyan atan LOOP sesler var. Bana bu sitede ben bir sürü set yükledim. Baktım herkes paylaşıyor. Bende paylaşmak isterim..gerekirse beni ararsın..(Zaten çok yakın zamanda seti paylaşmayı düşünüyorum.) tel: 0536 988 8623..Hüseyin BABACAN Çorlu Tekirdağ..

@Kartal_123
Tamamdır çok sağol. Hallettim. Özellikleri incelerken klavyeyide çoğunlukla çözdüm birkaç sıkıntı dışında.

@Babacan73
Öncesinde herşeyi çok araştırıp hazmettigim için genelde pişman olmuyorum :) Hatta söylediğiniz gibi keyifli bir klavye pa600. Yani yıllarca kullanacağım bir klavye şu anda. Hayırlısı bakalım. Teşekkür ederim.