• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700 v2 ile GW-8 arasında kaldım lütfen yardım..

• Konbuyu başlatan sweden
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 19
  • Görülen : 6K
Cevap: or700 v2 ile GW-8 arasında kaldım lütfen yardım..

İkisi arasında kaldığınıza göre yamaha or700 ü tercih etmeniz uygun olur. Türk sesleri ve Ritimbaxlı org meziyetleri yönünden yamaha üstündür. GW8 in üstünlükleriyle ilgilenen kişi sayısı çok azdır. Onlarda genelde grup müzisyenleri ve stüdyolardır. Zaten üretiminde bu müşteri grubu esas alınmıştır. Çok geniş ses kütüphanesi vardır. Aletin sesi diğer canlı bas gitar,davul vs. yanında kaybolmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

İkisi arasında kaldığınıza göre yamaha or700 ü tercih etmeniz uygun olur. Türk sesleri ve Ritimbaxlı org meziyetleri yönünden yamaha üstündür. GW8 in üstünlükleriyle ilgilenen kişi sayısı çok azdır. Onlarda genelde grup müzisyenleri ve stüdyolardır. Zaten üretiminde bu müşteri grubu esas alınmıştır. Çok geniş ses kütüphanesi vardır. Aletin sesi diğer canlı bas gitar,davul vs. yanında kaybolmaz.

mustafa abi en dogrusunu yazmış hiç arada kalma düşünme hemen bi or 700 v2 plus al güzel güzel kullan kardeşim

gw-8'de çip olayı yok, sesler ve davul takımları içinde yüklü, efektlendirmelerle yeni ve orijinale yakın sesler elde etmek mümkün,ayrıca Turkish 1-2 ve turkOrMix davul takımlarıyla kaliteli türk ritimlerini yazmak daha iyi oluyor ama oriental 1-2-3-4 takımları çok iyi değil, yine oriental3 içlerinde en iyisi, roland gw-8 rolandın eski modellerinin ritimlerini de okuyor,ritim ve midileri orgun üzerinden davullarından tut seslerine kadar değiştirilebilinir. GW-8 sample almaz,nevalesi piyasada bol değil,genelde rolandın eski ritimleri dönüştürülüp paylaşıma sunuluyor,ama yamaha or-700 özellikle türk müziğinde roland gw-8den daha iyi.bildiğim kadarıyla sample (örneklenmiş sesler) özelliği de var,
Yamaha or700'de usb özelliği var , roland gw-8de usb kablosuyla ve flaş bellekle ritim,midi,sistem dosyası orgun hafızasına atılır ve orgun hafızasından da alınır. roland gw-8 mp3 okur ama or700 okumaz. center cancel özelliği var ama vokali %100 kısmıyor, windowsun da öyle bir özelliği var, sanki sesler banyodan yankılanıyormuş gibi. yamaha or-700 mp3 okumadığı için böyle bir özelliğe sahip değil. ama or700 tavsiye ederim,...
eğer bana soracak olursan "kardeşim öyle diyorsun da sende gw-8 var", valla gw-8 aldım memnunum , sen a300tr kullanıyormuşsun ,ben de roland e-86'dan roland gw-8'e terfi ettim. istersen sitemizin roland bölümünde Roland GW-8 kısmında sabit konular içinde yapmış olduğum iyi kötü roland gw-8 demoları mevcuttur, hatta diğer kullanıcı abilerimizin,kardeşlerimizin, üstadlarımızın harika performanslarını dinleyebilirsin. sonra da yamaha bölümündekileri de dinle, sen kararını ver.

çok teşekkür ederim sizlere aydınlattınız beni
artık or 700 daha mantığıma yattı
ancak almama bir kaç ay olduğu için bol bol demo ve video izleyerek kıyaslamaya devam edeceğim
saygılar

Değerli arkadaşlar gereken bilgileri paylaşmışlar sağolsunlar.Şu da bir gerçek ki or700 ve gw8 fiyat / performansı en iyi olan iki alet.Tüm yorumlardan sonra bence de or700 alman en uygun olanı.Kolay gelsin herkese.

kardeşim karar senin ama insanlar nedense bir mp3 uğruna koskoca v2 yi gw 8 le kıyaslıyo kaldıki bu kılavye pa 80 pa 500 e kafa tutarken. bence tek olarak or700 v2

Hiç
düşünmeden
or700 v2 plus al kafan rahat olsun !!!!1111

DEĞERLİ ÜSTADLAR BENCE HER MODELİNİN KENDİNE GÖRE BİR GÜZELLİĞİ vede ÖZELLİĞİ VARDIR BU KULLANICIYA BAĞLI KİMİSİ ROLAND KİMİSİ YAMAHA AMA ŞUNU İYİ BİLMEK GEREKİR ROLANDIN SES VE PERFORMANS KALİTESİ HİÇ BİR ŞEKİLDE KIYASLANAMAZ TEK EKSİĞİ BANA GÖRE SET SIKINTISIDIR BİRDE SAMPLE YÜKLENENEMESİ ZATEN BUDA SANIRIM BİR ÇOK CİHAZDA YOK YANİ SAMPLE ÖZELLİĞİ BENİM TAVSİYEM SANA BENCE HER İKİSİNİDE DİNLEMEN KARAR SENİN

bende Or700 TR var yani bu aletin TRli olanından alırsan çip taktırmana gerek yok. Zaten TR demek çipli demek. V2 de sanıyorum kendinden çiplidir. OR 700de usbden ritm çalabilirsin bildiğin gibi.
GW-8 mp3 çalıyorsa yeni bir teknolojidir bence iyice bir araştır imkanın varsa bulursan bir yerde çal dene. Yamaha bence güzel de mp3 olayı güzel bir şey V2 için bir eksik bence. Ayrıca diğer marka orglarda da çok enteresan ritmler var. Ama şunu söyleyebilirim ki önceden korg ritmleri en yaygındı şu an yamaha gerçek bu...

gw8 derim kardeş başkada birşey demem tabi tek kişilik performan için bu elin kolun yoruldu tak mp3 yol ver gitsin ama ses silme özelliğine gelince o işi yapmıyor kardeşim bilesin birazda kullanım zorluğu var zamanla yeni bişeyler öğreniyorsun birden hakim olman çok zor amada ben yinede memnunun tavsiyemde gw8 olur ama keşanlı demişse bize fikir yürütmek düşmez üsdat olan oo

unutmadan kardeş gw8 fiyatı 1600tl civarı 700 ise 2800 hemen hemen yüzde doksan fiyat farkı paranıda düşün