• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700tr İlk Düğün İzlenimler

OrkestraDoğuş

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
orkestradogus.com
Enst.
Yamaha Or700 V1
Uzun zamandır arayış içinde olduğum or700'ü sonunda alabildim.Dün akşam cihazla ilk düğünüme gittim azda olsa acemiliğini çeksemde : ) İnanılmaz zevk aldım cihazdan.Çaldıkça çalası geliyor insanın.Cihazda set olarak kısa sürede karma birşeyler yaparak gittim işe, Çimentepeli volkan seti ağırlıktaydı ancak diğer setlerdende karmalar vardı.Cihazı Phonic K-12 Powered Mixer Hos2000 Power ve Peavey Sp4 kule kabinlere bağladım.Müthiş bir sound var hatta yanımdaki arkadaşlar bile işten çok iyi anlamasalar bile farklılığı ayırt edip "çok güzel" dediler.Test amaçlı laptop'tan müziği kesip direk cihazdan açtım.Hiç bir fark yok hatta daha kaliteli geldiğini iddaa edebilirim : ) Koca bir sezon Korg pa80nin özenle yapılmış kaliteli bir setiyl düğüne gittim bu kadar kaliteli sound alamadım.Hele o amza yaylılar bağlamalar tek kelime ile kusursuz.İnsan kendini stüdyoda gibi hissediyor.Belki tesissatın iyi olduğunu düşünüp tesisattandır diyebileceğinizi düşünüp aynı tesisata 80nide bağladığım söylemek istiyorum.Uzun lafın kısası cihaz için hâla düşünen arkadaşlar için şuanda düşünmeyi bırakıp cihazı almalarını tavsiye ediyorum : ) Hele yığınla ritim ve sesin olması ayrıca bunların direk usbden bağlanması beni bi başka mutlu etti.Bundan sonra yapacağımız ilk iş elimizdeki diğer pa80'ni satıp ondan kat kat daha kaliteli olan or700 daha ucuza satın almak.Lütfen bana kimse bu saatten sonra Pa80 or700tr'den daha iyi org demesin.İyi günler dilerim.

bence hemen pa80 i takasa çıkar o zaman anında bir tane daha or700 olur dene bak şimdi:)

Tamamen katılıyorum.Bende v1 var.Onun ritmlerinden bile çok memnunum.Bugün tyros2 batı ritmlerini indirdim.Batı ritmleri harika!

Pa80 ile yapıcağım ticarette pekte önemli değil aslında sonuç önemli benim için : ) biraz kurcalamaya vaktim olursa inanıyorumki kat kat daha iyi şeyler elde edicem eminim.Tek sorunum lead ses bulamam aradığım tarzda.Yoksa yaylılar bağlamalar cidden enfes.

Cevap: Or700tr İlk Düğün İzlenimler

arkadaşlar bana elektro sesler lazım bi arkadaştan buldum beğenmedim üzerindekilerde hoş değil yardımcı olursanız sevinirim sadece elektro değilde komple set gönderebilirseniz iyi olur
e-mail : omer_yalvacli@hotmail.com

Kardeş hayırlı olsun, bizlere de nasip olur inşallah şu or700

izleniminiz için teşekkürler ancak pa80 zaten 1999 yapımı ses tonu olarak da çok boğuk ve kalitesiz bir alet. zaten sample hariç kimsenin katlanamayacağı bir sounda sahip. yani or700 le pa80 eşleşmesi yanlış. or700 kendi sınıfında ve yılında çıkmış bir aletle eşleştirilmelidir.

Hayırlı olsun bakalım.Düğünlerde çıştak çıstak. :)

Kesinlikle katılıyorum.
Bende daha önce rolandın birçok modelini kullandım.Mart 2011'de v2 plusı ilk çıktığı hafta aldım.Cihaz muhteşem.Yamaha işi bitirmiş.Cihazdan bu kadar performans,ritim ve ses kalitesi beklemiyordum.Açıkçası şaşırdım.Ritim ve ses kalitesi tartışılmaz.(korg, roland...vs. ciddi bir rakiple karşı karşıya.)

selamlar.

üstadlar bende bugün alcam or 700 v2 plus alıyorum ama plus la or 700 normalin farkları nedir ??