• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

or700v1 nostaljı oldu...

• Konbuyu başlatan hupol
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 32
  • Görülen : 7K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: or700v1 nostaljı oldu...

v2 deki tüm ritimleri v1 uyarlayın artık efeckleride göz ardı edin hah heyt koçlar gibi :)
elimde alet olsa uyarlar paylaşırım çok uğraştırıyor ama iyi sonuç almamak içten değil.

sonuçta projeyi yapan kişi aynı kişi
yani v1 de v2 de ona ait bencede sahip çıkılmalı.
şirinin dediği gibi bunları düzenleyebiliriz ama bu ritmleri yazan kişiler v2ye yazdıkları ritmleri daha rahat oynayarak v1e uyarlayabilirler
(ben ritmleri v1e çevirmeyi denedim ama pek başarılı olamadım hangi ses hangisine denk geliyor bulamadım) bu arada extreme set alanların kaç tane ritmleri var??
100 olması gerekiyor ama bende 93, yani tam hakkını almayı isterim.

benim anladığım kadarı ile yamahacılar herşeyden anlayıp herşeyi kendileri yapmaları gerekiyor.saygılar

kesinlikle haklısın

valla hocam her yönüyle haklısın.hem unutuldu.hemde büyük bi hüsrana uğradık.bende yaptıramıyom aha v2.çip konusu bizi gerçektende üzdü.ama tekrar polemik olmasın.can hoca öyle ayarlamış bi bildiği elbet vardır.saygılar.

yanı guncellıgını kaybeden aletler arasında olmamalı v1......usb yapanlar nasıl guncelleme yapıyorlarsa c.e ..emo...baykal usb....cym...vs vs......

bu satış stratejisidir zaten...

alt modele destek kesilir ki kullanıcı üst modeli almaya mahkum olsun

ama ne olur, denir ki v2'de de şunlar eksik, v3 yaparlar, bi de onu taktırmaya gideriz. o zaman tam kazıklanırız işte

...

buradan birşey çıkacağı yok eminim, biz yine kendi ritimimizi kendimiz yazacağız, başka çare yok

olayın bir de şu yönü vardır.

Her ürününün bir ömrü vardır. Bir destek süresi vardır. Mesela Şuanda Yamaha PSR9000'in yedek parça garantisi var mıdır? Alet üretilir, üretim boyunca ve üretimi durduktan bir süre sonra daha yedek parça üretim süresi devam eder ve o da biter.

OR700 V2 keyfe keder çıkarılmadı. Son kullanıcı V1 den okadar şikayet etti ki, V2 oluşturulma gereği duyuldu. Yoksa V1 pek tabi iş gören bir modeldi. Herkes, herşeye bahane, mana buldu vs.. vs... Herkes yeni bir model için yırtındı durdu. Şimdi o model çıktı ve nedense o çırpınanların çoğu v1 diye inlemeye başladı. (Hupol seni kastetmiyorum yanılş analamayasın)

V1, 2. yaşına girdi. Bu süre zarfı içerisinde Batuh,Orhan,Ben,Fuat, vs.. vs... türlü türlü işler yaptı ve bu işlerin hiç biri Yamaha distrübütörü tarafından yaptırılmadı bunu belirtmek istiyorum. Düne kadar V1 için ithalatçıdan hiç bir destek yokken, V2 ile birlikte proje sahibinin destek vererek arkasında durması neden v1 cileri çıldırtıyor? bunu anlamadığımı belirtmek isterim.

V2 'yi isteyenler, V1 kullanıcılarıydı. Şuanda V2 ye çalışmalar yapılıyorsa V2 isteyenler için kullanacakları aletin daha iyi olması açısından, proje sahibinin çalışma yapanlara hakkını layıkıyla veriyor olmasıdır.

Şuanda sıfır v1 satışı yok. Eğer ki son kullanıcılar geriye dönük bir V1 çalışması isterse burada proje sahibi değil, o dönemin ithalatçı firması ile muhatap olunması gerekmektedir. Ama ne yazıkki Yamaha Türkiye ithalatçısı el değiştirdiği için, muhatap olacağı bir kapı kalmamıştır.

Burada bir suç ya da suçlu yok. Buda hiç kimse haklı ya da haksız değil. Şartlar eşit durumda ve her cephenin kendine göre haklı yönleri var.

Ben ilk yazımda da haklısın demiştim. Haksız değilsin ama karşı taraf ta haksız değil :)

Ben, Batuh, Orhan,Ramazan vs... V2 için her ay elimizden geldiğince yeni datalar oluşturmaya çalışıyoruz.

Kendi adıma konuşuyorum, keşke tek işim bu olsa da her ay hem (yükümlü olduğum) V2 , hem de (gönüllü olduğum) V1 için çalışmalar yapabilsem.

ama tekrar yinelemek istiyorum V1 yapılırken ithalatçı firma hiç bir zaman şöyle güncelleme olacak şukadar ritim yazılacak şeklinde bir sözde bulunmadı ve özel olarak ritim yazıdırmadı. (20-30 adet istisna ritimler var) Bu yüzden V2 ye yapılan çalışmaların karşılığı V1 için de beknmesin.

bir de set yaptıralım demişsiniz :)
seve seve yapmak isteriz grubumuzu kurar belirli kriterler içinde sistemimizi ayarlar bir set çıkarırız ortaya.

Ama....

Aması var işte...

Emeğe Saygı yok milletimizde...

set çıkar parasınla satılır ondan sonra densizin biri çıkar bir yerde yayınlar işte oldu bitti hadi kolay gelsin...ben v1 elden alırken 2000 tl ödedim extrem set var diye baktım daha sonra bedavadan yayınlanmış set oh neala memleket dedim verdiğim parayla kaldım ha zarar mı ettim hayır tertemiz jeletini üstünde or 700 v1 sahibi oldum ondan pek umrumda bile olmadı açıkçası seti de etrafımdaki üstadlarım saolsun en iyi ritimleri yazdılar bana bende kendimde saklı tutuyorum kimseylede paylaşmıyorum extrem seti bile kenarı kaldırdım bu özel yapım seti kullanıyorum sürekli diğer setlere bile gerek kalmıyor neyse bu arada izmirde nerde var şu benim emektarı v2 çevirecem bölede memnunum ama bakalım çok övdüler bi görelim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...