• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org çalmayi öğrenmek istiyorum Roman havaları felan nerden başlamaliyim.?

Cevap: Org çalmayi öğrenmek istiyorum Roman havaları felan nerden başlamaliyim.?

Slm kardeş;

Manisa da ikamet etseydin sana yardımcı olurdum.Bk-5 var bende tanışırdık.Benimde senin gibi ilgi alanı org olan arkadaşlara ihtiyacım var.Gerçi bende amatörüm ama bildiklerim en azından işine yarardı.:)

Mrb hocam Ben aslen manisaliyim ama izmirde' yaşiyorum

Sizi manisa'ya davet etsem günü birlık gelebilirmisiniz peki ?

Bizim' evde çalişiriz ?

Cevap: Org çalmayi öğrenmek istiyorum Roman havaları felan nerden başlamaliyim.?

Çok teşekkürler Üstad aydinlatıcı bilgi verdin

peki birşey sorcam etrafım'da tanıdık piyanist yok

int'den eğitim videosu paylaşimi olan site varmı bildiginiz ? veya makale

çıktı alıp o şekilde yapıcam

koma ne işe yarıyor ayrıca onu bilmiyom sol tarafdakı tuşdan basicaksınız dediniz ?

Ben videoya cekip paylaşayım buradan hem sen faydalanirsin hem başkaları da faydalanir ama yarın yada obur gün olur.

Ben videoya cekip paylaşayım buradan hem sen faydalanirsin hem başkaları da faydalanir ama yarın yada obur gün olur.

Tamam olur hocam valla çok makbule geçer

Telefon' numaranizi özel'den yollarsaniz bazi sorularım olcaktı size.

ben ilk olarak farkında olmadan mi notasını karar sesi alarak çalmaya başlamıştım, senlerce gece kulaklıkla aman babam duymasın, aman biri rahatsız olmasın diye yorgan altında bile çalıştığım olurdu yamaha pss-290 cihazımla. Çaldığım ilk şarkı songül karlı benim yarim ay gibi yar gibisinden bir şarkıydı sanırım, oda org çalan bir abi parmağımı tutarak çaldırmıştı, günlerce o şarkıyı daha iyi çalmaya çalıştım. İnanın süreç sonrasında kendiliğinden gelişiyor. benim önereceğim metod şudur, misal bir şarkı çalmak istiyorsun mi notasına basılı tut, duyduğun ses üzerinden çalacağın şarkının melodisinin başını mırıldan, bu esnada sağ elinin parmaklarıyla mırıldandığın sesi yakala, şarkıya nereden başlayacağını bulmuş olursun. :)

yukarıdaki yöntem son derece ilkel, yetersiz ve teknik bilgi içermiyor olabilir ama ben seneler önce bu şekilde şarkıları çıkartmaya çalışıyordum. 1-2 şarkı çıkarsan gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Sonrası süsleme, akor vs. işleri. Bir önerimde ilk başlarda pitchbende hiç bulaşma, çalış karakteristiğini etkilemesin. Bildiklerimle yardımcı olabilrim, mi sesi bana göre diğer seslere göre çalma açısından kolaydır, çoğunlukla siyah tuşlara dokunmadan pop parçalar çalabilirsin ilk etapta basit parçalar üzerinden gidersin sonrasında hicaz, uşşak falan girersin.

Sonrası için bir tüyo daha yazayım,

Mi karar sesi için,

Em - F - G -Am akor sırası senin işini görecektir, şarkılara Em ile başlar Em ile bitirirsin.

soracağın bir şey olursa her zaman yazabilirsin.

Asla vaz geçme.

ben ilk olarak farkında olmadan mi notasını karar sesi alarak çalmaya başlamıştım, senlerce gece kulaklıkla aman babam duymasın, aman biri rahatsız olmasın diye yorgan altında bile çalıştığım olurdu yamaha pss-290 cihazımla. Çaldığım ilk şarkı songül karlı benim yarim ay gibi yar gibisinden bir şarkıydı sanırım, oda org çalan bir abi parmağımı tutarak çaldırmıştı, günlerce o şarkıyı daha iyi çalmaya çalıştım. İnanın süreç sonrasında kendiliğinden gelişiyor. benim önereceğim metod şudur, misal bir şarkı çalmak istiyorsun mi notasına basılı tut, duyduğun ses üzerinden çalacağın şarkının melodisinin başını mırıldan, bu esnada sağ elinin parmaklarıyla mırıldandığın sesi yakala, şarkıya nereden başlayacağını bulmuş olursun. :)

yukarıdaki yöntem son derece ilkel, yetersiz ve teknik bilgi içermiyor olabilir ama ben seneler önce bu şekilde şarkıları çıkartmaya çalışıyordum. 1-2 şarkı çıkarsan gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Sonrası süsleme, akor vs. işleri. Bir önerimde ilk başlarda pitchbende hiç bulaşma, çalış karakteristiğini etkilemesin. Bildiklerimle yardımcı olabilrim, mi sesi bana göre diğer seslere göre çalma açısından kolaydır, çoğunlukla siyah tuşlara dokunmadan pop parçalar çalabilirsin ilk etapta basit parçalar üzerinden gidersin sonrasında hicaz, uşşak falan girersin.

Mi karar sesi için,

Em - F - G -Am akor sırası senin işini görecektir, şarkılara Em ile başlar Em ile bitirirsin.

Asla vaz geçme.

Çok teşekkür ederım güzel yorumlarınız için sağolun

denicem mutlaka bir video aslında paylaşsanız çekip çok makbule geçer :)

birde Midi lerı nasil yüklüyoruz orga pa 500tr ye onu çözemedim ?

Güncel Güncel Önerilerinizi bekliyorum :)

Düğünlerde Kamera Çekimi Yapıyorum. Oldukça Profesyonelim. Kafama dank etti gittim Korg PA 80 bi org aldım :) Fikrimin ince gülü şarkısını çalmaya basladım :) Kulak sağlam ama bilgi sıfır. Aldığım eleman set attırmıs 3-5 tane. Şimdi fark edıyorumda slow muziklerin notaları cıkartiyorum. Bu iş nasıl qelişecek bilmiyorum. 1 sene içinde piyasada olma planım var.

Düğünlerde Kamera Çekimi Yapıyorum. Oldukça Profesyonelim. Kafama dank etti gittim Korg PA 80 bi org aldım :) Fikrimin ince gülü şarkısını çalmaya basladım :) Kulak sağlam ama bilgi sıfır. Aldığım eleman set attırmıs 3-5 tane. Şimdi fark edıyorumda slow muziklerin notaları cıkartiyorum. Bu iş nasıl qelişecek bilmiyorum. 1 sene içinde piyasada olma planım var.

Hangi il'desin paslaşalim ?

Bende yeniyim Sen yine ilerletmişsın işi :)

Mi karar sesi için,

Asla vaz geçme.

Em hangi tuş oluyor hocam bulamadim'da E'yi buldum Em yazmiyor :(

"Em" yani mi minör üç notanın birleşmesiyle oluşan akordur. sol elinle mi , sol ve si notalarına aynı anda basmalısın tek tuşla akor basılmaz. akorlar hakkında daha detaylı bilgi için sayfasını ziyaret et sana yardımı olur. bir akorun yanında "m" harfi varsa o minör yoksa majördür. örnek verecek olursam "E" majördür "Em" minördür "A" majör "Am" minördür.