• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

org icin uygun mixer yardim lütfen.

akif058

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa50 sd, Baglama
Slm,

Arkadaslar benim orgum pa50sd.. Orgumu fazla yormamak ve daha fazla ses cikarmak icin, icabinda mikrofon takip söylemek icin ses sistemi bakiorum..

yani sirf fazla ses icin,, kayit flan yapmak icin degil.

onlarin ismini tam olarak bilmiorum.. ama sorum 2 carpi 300 Watt lik yeter mi ??

tskrlr

Cevap: org icin uygun mixer yardim lütfen.

Cihaz olayında nerede kullanacağın çok önemli. Barda restorant damı? Kapalı Düğün salonundamı? Açık hava düğün salonundamı gibi. Vede hoparlör olayınıda belirtmemişsin. Ama sana şöyle bir tavsiyede bulunayım bence sen fazla bir program yapmayan hobi amaçlı birine benziyorsun. Benim sana tavsiyem 2 X 500 watt lıkbir küp anfi. Bunada takabileceğin en az 500 wattlık 38 cm. çapında 2 adet hoparlör alman lazım. O zaman iyi ve kaliteli bir ses elde edebilirsin. Eğerki dışarda program yapacaksan bu önerilerimi unut çünkü en az 4 hoparlör vede pover cihazıyla işe başarman gerekir (2000 wattlık) saygı ve selamlarımla...

evet sade hobby amacli istiorum,, müzik odam var,, orya alacagim.

hocam anfi almadan direk hoparlörü taksam orga olmazmi bide orgun hopörleri genelde kac watt olur.. yani kiyaslama yapabileyim diye soruorum.. 2 x 500 Watt bana cok olur diye düsüniorum ama bu konuda fazla bi bilgim yok ...

Kardeşim 300 watt bile çok ama dursun bide kabin alırsın değme keyfine şimdiden iyi çalmalar sana

evet sade hobby amacli istiorum,, müzik odam var,, orya alacagim.

hocam anfi almadan direk hoparlörü taksam orga olmazmi bide orgun hopörleri genelde kac watt olur.. yani kiyaslama yapabileyim diye soruorum.. 2 x 500 Watt bana cok olur diye düsüniorum ama bu konuda fazla bi bilgim yok ...

Hoparlörü direk orga takamazsın. Bence sen hobi olarak yapcaksan 2x250 wattlık bi servo speed küp anfi al 200 tl civarında sanırsam bide 30 cm monitör tarzı bir hoparlör alırsan işini fazlasıyla görür.

hocam buişler böyle başlar.. bende zamanında sırf heves ettiğim için roland e40 almıştım ama ortam öyle içine çekioki adamı senbile anlayamıyorsn. orgu aldım 7ay sonra bide baktım düğündeyim :) küçük düşünme hiçbirzaman. en az 800wattlık bir mixeranfi al. servo startech vs.. fiyatlar alacağın miksere göre değişir. kabin olayıda en az 350/500watt civarı bir çift kabin al. niye dersen cihaz işinede girdinmi yok doğum günü var çalarmısn yok asker eğlencem var çalarmısın.. kıramayıp gideceksin akabinde ya bunun sesi daha fazla çıkmıyomu? ses açarmısın :) şöyle güm güm vurmuyo bu fln fln.. en sonunda yine dediğim tarz bir set yapman icap edeck ve iki defa paran gitmiş olacak.. yinede sen bilirsin koay gelsin...

ya tmm da,, ben simdi fazla para yatirmak istemiorum bu ise.. paranin geri dönecegini bilmedigim ise fazla para yatirmak istemem..

büyük ihtimal su hoparlörü alirim..( uygun oldugu icin)

kapasite : 150 Watt
pmpo Kapasitesi : 300 Watt
bass hoparlörü : 20 cm(8")

40 Euro civarinda simdi bunun icin bana kac lik anfi lazim ..

gördügünüz gibi iki tani sayi var .. 150 Watt, 300Watt....

bunlar ne ise yarar

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaslar günceldir..

2 X 300 lük ler icin nasi bi anfi lazm ( kac wattlik)

ince eleyip sık dokumaya gerek yok al bi 5+1 uğraşma......

5 + 1 mi ?
benim fazla bi bilgim yok bu konuda