• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org üzerinde Makamlara göre Komalar ve Akorlar..

Cevap: Org üzerinde Makamlara göre Komalar ve Akorlar..

slm üstadlarım bende org çalmaya 3 yıldır uğraşıyom ama bi türlü istediğim ibi ilerlemiyor mesala re üzerine çalıyom ve bütün eserlerde mi-si notalsrına koma veriyom ama bazı eserlerde akorları mi bemol yada la minor alıyo peki ben komalı notalara basamayacağıma göre eserleri nasıl çalmam gerekiyor
bide benim bastığım akorlar sadace dört tane re minör.sol minör.fa minör.do minör ve majörleri bunları sırası üstüne basıyorum bunlar yeterlimi acaba eksikmi oluyor lütfen ÜSTATLARIM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ..

Ezberden olmaz.Hangi tondan çaldığın da önemli.En kolay yolu şu: İyi bildiğin bir şarkıyı aç, akorları dinle.Sonra şarkıyı basa alıp o akorlarla eşlik et.Şu an için Gönül-Kıraç ve Firuze-Tarkan parçalarının akorları seni idare eder.Bu iki şarkıyı aç ve onlara eşlik et.Bence en faydalı amatör yöntem bu.

re üzerinde segah koması nereye veriliyo arkadaşlar

Selamlar, yerinden (sanırım si karar oluyor) dönülmez akşamın ufkundayızı çalarken (si ve fa diyez komalı) hangi akorlar kullanılmalıdır. Teşekkürler.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri