• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800'ün Fiyatı Pa900'den Daha Pahalı Sebebini Bilen var mı?

Cevap: Pa 800'ün Fiyatı Pa900'den Daha Pahalı Sebebini Bilen var mı?

arkadaşlar bende aynen pa 800 pa 900 den çok iyidir diye düşünürken bir gün ercan kardeşimle beraber cihazları yanyana koyduk ve üzerinde aynı set vardı yani yükledik ve arada acayip bir fark var yani kimse kendini boşuna kandırmasın lütfen arada tam 10 yıllık bir teknoloji farkı var ayrıca seskartı geliştirilmiş saundda buna bağlı değilmi allah aşkına evet çin malı ama bu demek değil her çin malı kötü olacak ayrıca NANO teknoloji lullnaılmıştır.PA800 tabiki pahalı olacak adamlar şimdi PA900 zü çıkardı diye onu bedavayamı verecekler tabiki o cihazın bir piyasa değeri var zaten üretimide bitti sanırım bundan sonra artık PA 800 devri kapanır bu hemen olmasada çokda uzun sürmez lüfen biraz gerçekci olalım zaten alete bir pa 800 seti yüklediğinizde ritim düzenleme kısmında sizi hemen uyarıyor bütün gitar modlarını otomatik olarak değiştiriyor eee ne oluyor doğal olarak akorlar tüm altyapı değişiyor nasıl pa 800 ile kıyaslayabilirisiniz. cihazda yeni gitar modları eklenmiştir.Ve bende şuan kullanıyorum kullandığım için söylemiyorum ama gerçekten pa 900 parasına göre alınabilecek en iyi kılavye pa 800 ler ise önümüzdeki sezonda bana göre %40 ile 30 arası fiyatı düşecek zaten kasımda üsrekli PA 900 için güncellemelerde gelecek daha ne olsun cihazı alırken kasasının ağırlığına çnem vermeyin zaten siz cihazı alırken cihazın kendi DEMOLARINI dinlemenizi tavsiye ederim ondan sonra karar verin

PA-80 ve PA-800 ana model.... dolayısı ile 800 bi üst model olduğu için özelliğide fiyatı da daha fazla olacaktır ...

X-1, X2 ve X3 de Ana model ler... Dolayısı ile her ana model de bi üst modelin özelliği ve fiyatıda daha fazla olur..........

PA-600 ve PA-900 ise ara model işte... ama 900 e bazı + özellik ler ekleyip mesela 128 mb..ram gibi.. sonra da işte.. PA-1000 veya X-4 falan çıkıp sonra da pa-800 tabiki yavaş yavaş şimdiki pa-80 konumuna düşüp sürkli model yenileyerek adamlar işi götürecekler işte....

Moderatör tarafında düzenlendi:

pa800 ün tuşesi,kasası yeter diyorum.. ritimlerin daha tonlu olması apayrı birşey... pa800 üm var diye söylemiyorum , istesem şu an audya5+pa900+pa600 alacak durumum var.. kazandığımız kaç kuruşta cihazlara o kadar para bağlıyoruz?

pa800'ün bile ne kadarını kullanabildiğimi düşününce pa900'e pek bakmadım bile.Polifonisi her iki klavyenin de 128 olunca isterlerse motor taksınlar.Çok da umrumda olmuyor.İnşallah gücümüz yeter de AUDYA alırız.

arkadaslar su lafi anlamadım 10 yil teknoloji var ne demek arada. pa800 2003 yılındamı cıktıda boyle yanlis bilgi veriyorsunuz

arkadaslar su lafi anlamadım 10 yil teknoloji var ne demek arada. pa800 2003 yılındamı cıktıda boyle yanlis bilgi veriyorsunuz

neyi anlamadınız ;
7 yıl olsa ne olur 10 yıl olsa ne olur fark edermi sonuçta biz 2013 deyiz ozamandan bu zamana kadar değişenlere bakarsan beni çok iyi anlarsın hatta sana küçük bir örnek sanırım telefon kullanıyorsundur.Buradan yola çıkarsan daha iyi anlarsın nedense kimse yoğurdum ekşi demiyor.

PA-80 ve PA-800 ana model.... dolayısı ile 800 bi üst model olduğu için özelliğide fiyatı da daha fazla olacaktır ...

X-1, X2 ve X3 de Ana model ler... Dolayısı ile her ana model de bi üst modelin özelliği ve fiyatıda daha fazla olur..........

PA-600 ve PA-900 ise ara model işte... ama 900 e bazı + özellik ler ekleyip mesela 128 mb..ram gibi.. sonra da işte.. PA-1000 veya X-4 falan çıkıp sonra da pa-800 tabiki yavaş yavaş şimdiki pa-80 konumuna düşüp sürkli model yenileyerek adamlar işi götürecekler işte....

size bir soru sormak istiyorum bu alaetlerin ara model olduğunu nereden anladınız?
buna cevap vermeniz gerekmektedir.Çünkü burada yanlış bilgi var

size bir soru sormak istiyorum bu alaetlerin ara model olduğunu nereden anladınız?
buna cevap vermeniz gerekmektedir.Çünkü burada yanlış bilgi var

Sevgili Sinan Hocam öncelikle değerli yorumlarınızla benim bilmediğimiz bazı ayrıntıları da açıkladığınız için teşekkür ederim.... öncelikle şunu söyleyim şimdiki ara modelleri bi önceki ana modellere yakın yapıyorlar ki bazende bir kaç farklı küçük özellik ekleyip milletin kafası karıştırıp almasını sağlamak için ( 900 de olduğu gibi ) ...

ana modeller ortalama 2 yıl gibi ( bazende 2.5 - 3 yıl civarında )... çıkarlar... DOLAYISI İLEDE ÖZELLİKLERİDE ÇOK ÇOK FAZLACA FARKLI OLUR VE BU DA FİYATLARINA DA YANSIR... ( PA-80---X1, PA-800---X2---X3 gibi ), ama her ana modellerin aralarında da çıkan modellerde özellikleri çok farklı değilse dolayısı ile fiyatıda çok farklı olmaz...

PA-800 den sonra çıkan bi üst model eğer ANA MODEL SE ismide ( PA-801 ve üstü gibi ), özelliği de PA-800 den ( çok çok üstün olması lazım ki eğer oyle olursa X3 gibi fiyatıda baya daha pahalı olur..)

burda PA-600 kesinlikle ara model dir... ama kotu değildir...
burda PA-900 ünde ismi 800 den buyuktur, ona görede 128 mb..sabit ram koymuşlar ve bir kaç özellik daha eklemişler... YANİ X3 GİBİ TAM Bİ ANA MODEL DEĞİLDİR...ama ana modelle ara model karışımıdır... YANİ İYİ BİR ARA MODELDİR... ve 600 den çok kısa bi zamanda çıkmıştır bu kadar kısa zamanda asla bi ana model çıkmaz...

KORGUN YAKIN ZAMANDA Kİ ANA MODELLERİ

1- PA-80
2- X1
3- PA-800
4- X2
5- X3

Benim bildiğim ana modeller bunlardır... bunların haricinde ki çıkanların hepsi de ara modeldir.... BENİM BİLMEDİĞİM BUNLARIN HARİCİNDE ANA MODEL VARSA SÖYLEYİN BENDE BİLİYİM.....

neyi anlamadınız ;
7 yıl olsa ne olur 10 yıl olsa ne olur fark edermi sonuçta biz 2013 deyiz ozamandan bu zamana kadar değişenlere bakarsan beni çok iyi anlarsın hatta sana küçük bir örnek sanırım telefon kullanıyorsundur.Buradan yola çıkarsan daha iyi anlarsın nedense kimse yoğurdum ekşi demiyor.

dogru 10 yılda olsa bir fark etmemis bir ustunlugu yok. pa800 den sonra pa500 cıktı ama iyi degil arkadasım illaki yeni cikti diye ustun olacak diye birseyde yok hele bu alet birde çin malıysa

ben de iki yıl pa800 kullanmış biri olarak şunu söylemek istiyorum. pa800 de pa1x (61 tuş) un lacivert renkli ve bi kaç özellik eklenip piyasaya sürülmüş ara modeli değil mi?

ömer hocama katılıyorum ama her neyse şimdi pa 800 ana model oldu