• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800'ün Fiyatı Pa900'den Daha Pahalı Sebebini Bilen var mı?

Cevap: Pa 800'ün Fiyatı Pa900'den Daha Pahalı Sebebini Bilen var mı?

size bir soru sormak istiyorum bu alaetlerin ara model olduğunu nereden anladınız?
Buna cevap vermeniz gerekmektedir.çünkü burada yanlış bilgi var

evet yanlışlık var

ana alet pa80 altları pa50 pa55tr pa60 dır.
Ana alet pa1x altı yok
ana alet pa800 altları pa500tr
ana alet pa2x altı yok kolonlu alternatifi pa800 (ikiside aynı özelliklerde sadece 128mb ram ve mp3 board içinde standart geliyor)
ana alet pa3x alternatifi pa900 farkı ribbon kontrol yok metal kasa yok altı pa600 tamamen kısıtlı temel düzeyde üretilmiş- pa3x-pa900-pa600 aynı ses motoruna sahip pa3x 120ployfoni pa900 128 polifony gerçekler bunlar

Sevgili Sinan Hocam öncelikle değerli yorumlarınızla benim bilmediğimiz bazı ayrıntıları da açıkladığınız için teşekkür ederim.... öncelikle şunu söyleyim şimdiki ara modelleri bi önceki ana modellere yakın yapıyorlar ki bazende bir kaç farklı küçük özellik ekleyip milletin kafası karıştırıp almasını sağlamak için ( 900 de olduğu gibi ) ...

ana modeller ortalama 2 yıl gibi ( bazende 2.5 - 3 yıl civarında )... çıkarlar... DOLAYISI İLEDE ÖZELLİKLERİDE ÇOK ÇOK FAZLACA FARKLI OLUR VE BU DA FİYATLARINA DA YANSIR... ( PA-80---X1, PA-800---X2---X3 gibi ), ama her ana modellerin aralarında da çıkan modellerde özellikleri çok farklı değilse dolayısı ile fiyatıda çok farklı olmaz...

PA-800 den sonra çıkan bi üst model eğer ANA MODEL SE ismide ( PA-801 ve üstü gibi ), özelliği de PA-800 den ( çok çok üstün olması lazım ki eğer oyle olursa X3 gibi fiyatıda baya daha pahalı olur..)

burda PA-600 kesinlikle ara model dir... ama kotu değildir...
burda PA-900 ünde ismi 800 den buyuktur, ona görede 128 mb..sabit ram koymuşlar ve bir kaç özellik daha eklemişler... YANİ X3 GİBİ TAM Bİ ANA MODEL DEĞİLDİR...ama ana modelle ara model karışımıdır... YANİ İYİ BİR ARA MODELDİR... ve 600 den çok kısa bi zamanda çıkmıştır bu kadar kısa zamanda asla bi ana model çıkmaz...

KORGUN YAKIN ZAMANDA Kİ ANA MODELLERİ

1- PA-80
2- X1
3- PA-800
4- X2
5- X3

Benim bildiğim ana modeller bunlardır... bunların haricinde ki çıkanların hepsi de ara modeldir.... BENİM BİLMEDİĞİM BUNLARIN HARİCİNDE ANA MODEL VARSA SÖYLEYİN BENDE BİLİYİM.....

hocam fikirlerine saygı duyarım sizin görüşünüz ancak şunuda unutmamak gerekiyor bugün 4x çıksa ara modelmi olacak? çok yıkın zamanda çıkna aletler ozaman size göre ara model olmuş oluyor

birde şunu belirteyim hiç bir zaman 2 ay arayla ara model çıkmaz evet bunların birisi sadece ara model oda zaten pa 600 bence pa 900 ara model değildir.Tabi bunu zaman göstericek şimdi ne desek boş

ferit abinin dediğine göre gidersek pa2x ara model olur çünkü pa800ün arkasından çıktı ve hiiiç donanım farkı yok sadece mp3 board içinde ve ram 128 başka bi artısı yok pa800de ara model olur çünkü pa1x den daha kötü ses kartı var ve sadece 64mb ram var içinde board takılmıyor eksisi çok pa1x e göre buna göre sadece 2 ana model kaldı pa80 ve pa3x başka ana model yok

pa80nin ses motoru pa50 55 60 ile aynıdır tıpkı bunun gibi pa3x ses motoru pa900 ve pa 600 ile aynıdır. pa800 den tamamen farklıdır yanı 2x le 800 aynı ses motorunu kullanır 3x alt modelleri 900 ve 600 dür

dogru 10 yılda olsa bir fark etmemis bir ustunlugu yok. pa800 den sonra pa500 cıktı ama iyi degil arkadasım illaki yeni cikti diye ustun olacak diye birseyde yok hele bu alet birde çin malıysa

bence sen aleti gir bir incele bu kulak meselesi sana iyi gelmeyen başkasınada iyi gelmeyecek diye birşey yok arkadaşım üstünlük istiyorsan basacaksın parayı alacaksın pa 3x farkındasaysan konuyu okursan iyice anlarsın ben baştada yazdım parasına göre alınabilecek en iyi alternatif bana göre pa 800 den çok artıları var birkere hafif 192 MB RAM YENİ JENARSYON DAHASI ÇOK FİYATTA ORTADA BAŞKA NE İSTERSİN?

PA80 > 60 > 55 > 50 > 50SD
PA1XPRO > 1X > 800 > 500
PA2XPRO (PA1XPRO'nun alternatifi)
PA3XPRO > 3X > 900 > 600

Mantıken bakıldığında içerik bakımından bu şekilde olmalı. Sonuçta 800 ve 500 ün PA1X den devşirme modeller olduğu apaçık ortada. PA2X ise ana modelden daha çok PA1XPRO nun bir alternatifi gibi geliyor bana. Ancak PA3X de gerçekten farklılıklar olduğundan dolayı gerçekten bir ana model olmayı hakediyor.

pa80nin ses motoru pa50 55 60 ile aynıdır tıpkı bunun gibi pa3x ses motoru pa900 ve pa 600 ile aynıdır. Pa800 den tamamen farklıdır yanı 2x le 800 aynı ses motorunu kullanır 3x alt modelleri 900 ve 600 dür

o zaman pa800 mü ara model pa2x mi pa1x mi ?

Eger pa2x veya pa800 birbirinin alt modeli ise pa900 de pa3x in bir altı ise bence sorun yok bu millet çok ekmek yedi bu aletlerden birde şunu belirtiyim pa900 ve pa600 ün işletim sistemi ve ekranı felan pa3xten bayaa bi farklı bana göre pa900 ana model pa800 ün üretimi bittiği için onun yerini aldı ilk geliştirilme aşamasında pa600ü çıkarttılar tam gelişmiş olarakta ana model pa900 ü çıkarttılar diye tahmin ediyorum ama kabul edeyim malzeme pek iç açıcı değil x serilerinin yanından geçmez kasa kalitesi

Arkadaşlar aletin ucuz olmasının sebebi ara yada ana model olmasından değil malzeme kalitesinin çok düşük olmasıdır. Korg firması avrupada ürettiği modelleri bile kendine hayrı olmayan MEDELİ firmasına fason yaptırmaktadır. Bu tür klavyelerin maliyeti ortalama 300 dolar.1700 dolardan satışa çıkartıkları pa 500 tr tutulmayınca 1500, 1200 ( bende aldım ) şu an 1000 dolardan eritmeye çalışıyorlar.Pa 900 ü isteseler çok daha ucuza satabilirler.Pa 900 ü inceleyen biri olarak tercihimi PSR S 950 den yana kullandım.

bence sen aleti gir bir incele bu kulak meselesi sana iyi gelmeyen başkasınada iyi gelmeyecek diye birşey yok arkadaşım üstünlük istiyorsan basacaksın parayı alacaksın pa 3x farkındasaysan konuyu okursan iyice anlarsın ben baştada yazdım parasına göre alınabilecek en iyi alternatif bana göre pa 800 den çok artıları var birkere hafif 192 MB RAM YENİ JENARSYON DAHASI ÇOK FİYATTA ORTADA BAŞKA NE İSTERSİN?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=QmhHS77M35I]Korg Pa 900 Tanıtım 1.Bölüm - Türkçe (Close-Up) - YouTube[/ame] bak ne diyor adam pa800 un yanında teneke demek istiyor izle :) zaten belli pa800 5150 tl pa900 4500 tl var demek bisey