• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa1x'e Ritim Yazdırmak İsteyenler BURAYA>>

Pa1x İçin En Çok Hangi Ritimleri Yazdırmak İstersiniz?

• Batı slow

Oy: 13 18.3%
  • Tr slov

Oy: 24 33.8%
  • Vahde - Arabesk

• Pop vahde

Oy: 17 23.9%
  • Tr pop

Oy: 18 25.4%
  • Duble pop

• Duble tsm

Oy: 16 22.5%
  • Rhumba tr

Oy: 15 21.1%
  • 2/4 pop

Oy: 18 25.4%
  • 2/4 oyun

Oy: 36 50.7%
  • 2/4 halay

Oy: 25 35.2%
  • Halay davullu 4/4 - 6/8

Oy: 15 21.1%
  • 3/4 Tr

Oy: 19 26.8%
  • 6/8 slov

• 4/4 oryantel

Oy: 22 31.0%
  • 5/8 - 10/8 thm

Oy: 14 19.7%
  • 5/8 tsm

Oy: 19 26.8%
  • 6/8 thm

• 9/8 tsm

Oy: 12 16.9%
  • 9/8 thm

• 4/4 halk

Oy: 20 28.2%
  • 7/8 karadeniz

• 7/8 halk

Oy: 14 19.7%
  • 9/8 taylan

• 9/8 davullu roman

• Çiftetelli

Oy: 27 38.0%
  • Giresun

• Doğu Halay

• 4/4 darbuka solo

Oy: 20 28.2%
  • Rumeli

• Kullanılan toplam oy
    71
Cevap: Pa1x'e Ritim Yazdırmak İsteyenler BURAYA>>

Durun akşam ben de bi güzellik yapayım arıkan hocamın seti üzerinden

Yap kardeşim yap :) Hakan Çebi'nin setinede bir göz at. Slovları, bağlaması, elektrosu, kemençesi ve yine bazı ritimleri güzel.

Yap kardeşim yap :) Hakan Çebi'nin setinede bir göz at. Slovları, bağlaması, elektrosu, kemençesi ve yine bazı ritimleri güzel.

Hakan çebi nin bi setine bakmıştım bi ara ama ilk setiydi muhtemelen farklı ritim ses bulamadım, bu seti nerden buldunuz hocam

Pa1× başlığında paylaştım gećen gün. Bende farklı bir forumdan indirniştim

Volkan bey 1x e karsi bizi de heyecanlandirdiniz. Ben pa80 icin malum ozelden de sizi epey rahatsiz ediyorum... Olaki 1x alma firsati çıkar karsimiza, bütün bu çalışmalar normal 1x icin mi yoksa emolu icin mi yapilacak, ona gore emolu yada düz 1x e bakalim. Tekrar emeginize saglik

Hocam 1x alınacaksa şahsi görüşüm muhakkak emolu olmalı. Çünkü o zaman 64 mb avantajını kullanma şansın oluyor. Tabi pa80 deki kadar sıkıntılı olmasada yine biraz emek lazım 64 mb alanı düzenlemek istiyorsan. Benim uğraştığım set emo lu olacak ama forumda arkadaşların boardsuz paylaşımlarıda mevcut.

Benim düzenlediğim sette slov, duble, pop ve roman sevdiğim için bunlar sağlam olacak. Tabi bol bol 2/4 ve halayda var.
Diğer çiftetelli, ory, halk gibi ana ritimlerde 4-5 veya daha fazla alternetifi ile mevcut olacak. Bunların dışında 7/8, 9/8, 10/8 gibi tsm ve thm lerde enaz 1 adet olacak. Ayrıca piyasadaki parça ritimlerdende bir buket olacak.

Bu arada linki gördüm fakat şuan mobilden yazıyorum, yarın veya sonraki gün eve geçeceğim, ancak o zaman kontrol edebilirim. Özelden genelden farketmez, yeterki bir nebze olsun yardımcı olabilelim. Burada olma amacımız hem yardımcı olmak hemde yardım almak.

Saygılar.

Merhaba arkadaşlar, bende yıllarca hep kimsenin ilgi göstermediği psr a1000, or700 ve ketron sx 3000 orglarıyla ritim için çok uğraştım, hep pa80 ritimlerini konvert etmeye çalıştım durdum, oldukça iyi ritimler yaptığım oldu, özellikle style works universal programı çok işime yaradı, drum kit uymasa bile en azından akompanya oluyordu ve buradaki uyumsuz sesleri orgtaki uygun seslerle değiştirebiliyorsunuz hatta drum2 de genellikle standart bateri kiti sıralaması aynı olduğundan uyuyordu sadece arap kitlerle uğraşıyordum, sx3000 de user drum kit düzenlediğim çok oldu, bir şekilde oluyordu ama en güzeli kullandığınız aletin kitleriyle sıfırdan ritim yazmak ama işte bunlar çok uğraştırıcı işler. Ben en son a2000 aldım ve emo board ve sonuçta baktımki yıllardır ne çile çekmiş olduğumu farkettim. Biliyorum pa1x çok güzel güçlü sounda sahip bir org ve sizde böylesine kaliteli bir aletin ölüp gitmesine üzülüyorsunuz ama malesef profesyonel yazılmamış bir ritim bu saatten sonra hiçbir işinize yaramaz, ve kimsede para verip ritim yazdırmaya yanaşmaz, yada herkez 100tl versin bir ritim yazdırsın ilgili arkadaşa, 100kişi yazdırsa 100 ritim eder size yeter baya, yada bence alet hala para ediyorken yeni ufuklara doğru yelken açın derim.

Ben de psr a1000 kullandığım zamanlardan hoşuma giden bazı ritimleri dönüştürüp pa1x de kullandım. Korg ritimlerindeki kit dizilimi ile Yamaha da dizilimi uyan kitler varsa kullanabiliyorsunuz. Eğer uymazda ve kit dizme imkanınız yoksa kullanamıyorsunuz...

satmamış olsaydım aleti bende rtim yazma yönünden yardımcı olurdum....

Ortalık karışık olmasaydı ben de el atmak isterdim. Ama ne gecem kaldı ne gündüzüm. Evin yolunu unuttum. Sahi benim eve nasıl gidiliyordu? :) :(