• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa3x pro için tavsiyelerinizi bekliyorum

Cevap: pa3x pro için tavsiyelerinizi bekliyorum

Enstrumani ben ses kalitesi ile degerlendiririm :D
Dünyada hiçbir karşılaştırma bir özelliğe göre yapılmaz. Test dergilerini inceleyin isterseniz. Mesela fotoğraf makinasında :
1- Doğru Odaklama
2- Açılış hızı, seri çekim hızı,
3- Beyaz dengesi doğruluğu, Renk derinliği, Az ışıkta iso değerleri, gürültü oranı.....fiyat....

gibi sayılacak birçok paremetrelerde kıyaslanır ve puanlama verilir.

1 numaralı özellik mukayese notu 90-75
2 numaralı özellik mukayese notu 75-95
3-.... gibi...

Diğer bir örmeği arabalardan vereceğim. Araba mukayesesinde tek kriter hızmıdır....

Örneğimize dönersek mesela Roland GW8 ses kapasitesi kendisinden pahalı birçok orgdan daha iyi olmasına rağmen yeterli ilgiyi göremiyor. Pratiklik, destek, müziğimize uygunluk ,ton vs gibi nedenlerden çok daha eski ve basit orglar tercih ediliyor. Veya bir Yamaha S900 ün ses kalitesi s700 den çok ileride.Zaten fiyatıda iki misli daha pahalıdır ...Windman1972 arkadaşımıza bir sorun bakalım..s900 ü kaç ayda sattı. Neyle takas etti.....Ezcümleden ses yanında birçok paremetrede önemli.....

Kanaatime göre Tyros 2-3-4 serilerinin sesleri mükemmel. Hepsi de birinci sınıf iş görür ve ses anlamında korg serilerinden daha iyiler.Ama mukayeseli daha iyi sesler kullanılmayacaksa(sax,gitar,flüt vs) ki ülkemizde genellikle öyle oluyor zurna ,e.bağlama ,piyasa seti ve emoset muhabbetine girildimi korgdan daha iyi olma şansı şu anda yok. Belki beş yıl on yıl sonra olabilir(Tyroslarda yerli ritim ve ses eksikliği olduğunu da kabul etmiyorum)

Gelelim asıl konumuza....Korg pa3x bana göre gayet başarılı model. İster zurna, ister e.bağlama isterseniz tenor saxla çalın.. ister batı ister doğu müziği yapın. Her bakımdan yeterli bir alet. Tuş takımı harika,Kaportası ,ekran çözünürlüğü şahane, Görüntü on üzeri on..Sesleri , ses edit ve makyaj özellikleri çok gelişmiş. Her bölüme birden fazla eq. serpiştirmişler.Çoklu efekt uygulamaları başarılı.....T4 le arasındaki fiyat farkı 3.000 lirayla Motif Mox6 aldınızmı on sene arkanıza bakmazsınız...Tavsiye ediyorum.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

çok iyi bir klavyeci değilsen pa 800 al yada elindeki aletle devam et derim pax3 çok güzel bir alet ama bir okadarda pahalı...yani çok işlere gidiyorsan müzikte titizsen yada batı seslere batı ritmlere önem veriyorsan al...ama sadece düğün için gerek yok diye düşünüyorum...neden dersen sadece pa3x için adam akıllı set henüz çıkmadı..bence bu alet alınması için erken...4 5 klavyeci arkadaşım aldı 3x i hepsi pa 800 setlerini kullanıyolar...

Mustafa Abi
Zevkle okudum cevabinizi sizin gorus ve tavsiyelerinizden faydalanmak guzel...
Benimde nacizane gorusum o :)
Ben ayni zamanda gitarist ve amator fotograciyim :D
Muzikte ses kalitesi benim icin hersey ornegin ufak bir fender champion amfiyi modifiye ede ede ne hale getirdim inanmazsiniz. ...
Menu ile yazilimla goruntuyle tatmin olmuyorum....
Ama belirttigim gibi herkes zevkine gore kararini verir aslinda mesele cihazi kullanabilmekte...
Ornegin benim sahsi gorusum sizin tarziniza ozellikle Tyrosun bire bir uydugu yonunde ama tabiki siz pa3x le mutlusunuz saygim sonsuz :)
Herkese sevgiler....

pa3x için güzel setler yapılmadan, pa800 setleriyle sorunsuz kullanılıyorsa bence sorun yok! Pa800 eskidi ve 64 mb, pa800 4500 lira mp3 board da yok, yani mp3 board ve 128 ram taktırsanız 5000 küsür eder. Pa3x in 6100 Lira civarında olduğunu düşünürsek; alınması akıllıca geliyor..

pa3x korgun hic bi modeline benzemiyor 61 tus kullanan arkadasim var alirsiniz cuneyt ertac set duzenleyip kullanirsiniz daha kullanipta sikayet eden piyanist yok cevremde

valla ben aldım pa 3x pro 3 gün oldu köpek gibi pişmanım herkesin müzik zevki farklı kötü bir alet deği amal yamahanın birtane jaz saksafon sesi bu aleti siler süpürür bence...batı olarak çok zayıf artı çalıp okuyup kaydetme özelliği yok sesler çok sert deliler gibi pişmanım karar senin kardeşim ama 25 senedir sahnelerde müzik yapan biri olarak tyrosun ses kalitsi saundu gerçekten bu aletten çok daha iyi önce aletin kendi içeriğini araştır set olayı farklıdır profosyonel kalite istiyorsan tyros derim eğer istiyorsan ben 3 gün oldu aleti alalı vereyim selamlar

valla ben aldım pa 3x pro 3 gün oldu köpek gibi pişmanım herkesin müzik zevki farklı kötü bir alet deği amal yamahanın birtane jaz saksafon sesi bu aleti siler süpürür bence...batı olarak çok zayıf artı çalıp okuyup kaydetme özelliği yok sesler çok sert deliler gibi pişmanım karar senin kardeşim ama 25 senedir sahnelerde müzik yapan biri olarak tyrosun ses kalitsi saundu gerçekten bu aletten çok daha iyi önce aletin kendi içeriğini araştır set olayı farklıdır profosyonel kalite istiyorsan tyros derim eğer istiyorsan ben 3 gün oldu aleti alalı vereyim selamlar

Tyros4 ü çok beğeniyordunuz. Set yapacaktınız. Sevincinizden herkese tavsiye ederken niye sattınız peki..Hadi sattınız niye yerden yere vuduğunuz pa3x si aldınız. Ben tahmin ediyorumda arkadaşlarda öğrensin diye yazıyorum.Yakında pa3x side satıp Pa80 alırsınız....

Moderatör tarafında düzenlendi:

samsonthe Sen bu orgu Okutmanın peşindesin niyetin satmaksa 2 el bölümüne ver ilanını boyle her konya karalama yapmana gerek yok daha aletin ne ozelliği var haberin yok alet hakkında bilip bilmeden atıp tutuyorsun

samsonthe Sen bu orgu Okutmanın peşindesin niyetin satmaksa 2 el bölümüne ver ilanını boyle her konya karalama yapmana gerek yok daha aletin ne ozelliği var haberin yok alet hakkında bilip bilmeden atıp tutuyorsun

Tyrosu satamayacağını anladı takasla nakide çevirecek.....

istersen caiso al,umrumda değil.ama bir şeyi bilip bilmeden yazma..3xde canlı calıp aynı anda söyleme kayıt özelliği var..hemde 3xde olan vocoder on basar..benim söylüceğim bu kadar..