• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa50 mi yoksa I30 mu

acemiysen pa50 al çünkü i30 profesyonel kalitede acemilerin kullanamayacağı bir süper alettir i30 un yanında pa50 nin lafı bile geçmez ne yazıkki yorum yazarken bilip bilmeden yazıyorlar adam sadece pa50 yi görmüş i30 u hiç elini sürmemiş atıyor işkembeden
pa50 nasıl i30 dan üstün olabilir bakın bakalım farkları görün şimdi:

özellikler.................................pa50............................i30
-------------------------------------------------------------
made in..................................chına...........................japan
kasa......................................plastik ve adi.................alüminyum ve kalite
klavye....................................çok berbat....................süper kalitede
...........................................yaysız ve çatırdıyor..........hammer action
arap davul kit...........................bir adet........................bir adet
drum kitler................................aynı............................aynı
ekran.....................................idare eder.....................dokunmatik ve kaliteli
swiçler..................................her an bozulabilir..............daha kaliteli
pitch bend................................adi..............................daha iyi
sound.....................................haşat.............................süper
set .......................................pa80 kartsız set...............pa80 kartsız setl
ritimler...................................aynı................................aynı
sesler.....................................aynı................................aynı

I30 guzel alet ilk ciktiginda almistim hala duruyor tek eksigi bence iyi ritimleri olmamasi

pa50 1300-1500tl.i-30 750 ile 900 arası tl.bulabilirsin.tabii uçuk fiat verenleri burda değerlendirmeye almıyorum.saygılar....

i 30 derim tek geçerim e 86 tıdan sonra biraz daha kullanımı kolay olur daha sonra satıp 55 tr alırsın bunu dene bence bende öyle yaptım ve zorluk çekmedim pa 50 alana kadar i 30 al paranın kalanını koy kenarı azar azar üstüne ekle ver i 30 al git 55 tr yi nacizhane fikrim budur benimde bende ws1 - g 600- i 30 ve şimdi de or 700 tr v1 len devam ediyorum ilerleyen zamanlarda pa 800 düşünüyorum bakalım nasip... hadi hayırlısı kolay gele... :) bu arada piyanist şantöre katılıyorum birde ona teşekür tıklıyorum doğrusunu sölemiş çok iyi bir alet i 30 ben ilerleyen zamanlarda orgun altına bir tane alacam i 30 zevk meselesi... :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
acemiysen pa50 al çünkü i30 profesyonel kalitede acemilerin kullanamayacağı bir süper alettir i30 un yanında pa50 nin lafı bile geçmez ne yazıkki yorum yazarken bilip bilmeden yazıyorlar adam sadece pa50 yi görmüş i30 u hiç elini sürmemiş atıyor işkembeden

kasa......................................plastik ve adi.................alüminyum ve kalite
klavye....................................çok berbat....................süper kalitede
...........................................yaysız ve çatırdıyor..........hammer action
arap davul kit...........................bir adet........................bir adet
ekran.....................................idare eder.....................dokunmatik ve kaliteli
swiçler..................................her an bozulabilir..............daha kaliteli
pitch bend................................adi..............................daha iyi
sound.....................................haşat.............................süper
set .......................................pa80 kartsız set...............pa80 kartsız setl
ritimler...................................aynı................................aynı
sesler.....................................aynı................................aynı

durumu güzel özetlemiş

işkembeden atiyor demissin ama dostum burda iskembeden atan sensin bu yaziyi kendin uyduruk bir sekilde yazmıssın sen elindeki aleti ovmussun bende 50 yok 80 var 80 den bahseden yok ha senin kafa yapini anladim yeni dururken eski alirsin eski kafadansan o baska bir konu ama kimse clio dururken toros almaz sen almissin pa50 fiyatı iki adet i30 eder arti i30 once alet ben simdi burda or700 dandik çin malı desem e40 ı ovsem hic olmaz kendi kafana gorede uyduruk seyler yazip milletin kafasini karistirmaya hakkin yok arkadasim!

işkembeden atiyor demissin ama dostum burda iskembeden atan sensin bu yaziyi kendin uyduruk bir sekilde yazmıssın sen elindeki aleti ovmussun bende 50 yok 80 var 80 den bahseden yok ha senin kafa yapini anladim yeni dururken eski alirsin eski kafadansan o baska bir konu ama kimse clio dururken toros almaz sen almissin pa50 fiyatı iki adet i30 eder arti i30 once alet ben simdi burda or700 dandik çin malı desem e40 ı ovsem hic olmaz kendi kafana gorede uyduruk seyler yazip milletin kafasini karistirmaya hakkin yok arkadasim!

bir kere sen bu işi bilsen pa50 nin yerine yeni alet istiyorsa pa55tr yi önerirsin
hiç olmazsa üzerinde sample sesler ve drum kitler ve türk ritimleri mevcut
pa50 de ne var söyle bakalım sample ses yok sadece bir arap kitle yapılmış cevo nun pa80 de de çalışan kartsız set ritimleri var arkadaş zarara uğramasın diye yazdım
ben kalkıpta dikkat edersen marka savunuculuğu yapmıyorum ben 25 yıldır orglarla iç içe yaşıyorum çok çeşitli eski yeni org gördüm kullandım sen aslında saz çalmaya devam et bence

yapmayın arkadaşlar birbirimizi kırmanın bi anlamı yok gereksiz yere tartışma yaratıyosunuz. arkadaşa yardımcı olacağınız yere kendi kendinize tartışıyosunuz...

Aynen hem pa 50 de hoparlörler var yanda i30 DA yok çalişma yönünden sorun oluşturuyor...

bir kere sen bu işi bilsen pa50 nin yerine yeni alet istiyorsa pa55tr yi önerirsin
hiç olmazsa üzerinde sample sesler ve drum kitler ve türk ritimleri mevcut
pa50 de ne var söyle bakalım sample ses yok sadece bir arap kitle yapılmış cevo nun pa80 de de çalışan kartsız set ritimleri var arkadaş zarara uğramasın diye yazdım
ben kalkıpta dikkat edersen marka savunuculuğu yapmıyorum ben 25 yıldır orglarla iç içe yaşıyorum çok çeşitli eski yeni org gördüm kullandım sen aslında saz çalmaya devam et bence

arkadasım senin okuman yazman yokmu adam pa50 mi i30 mu diyor sen 55 oner diyorsun sıklarda 55 mi varda onereyim adam ikisini sormus 55 tabiki iyi ama konusu degil adam 50 yada i30 demis bende 50 yi i30dan ustun gordugum icin 50 dedim ben 80 kullanıcısıyım alet ovme sevdalısı degilim ha sunuda geleyim bana sazını cal demissin senin gibi sadece orgla avunmam dogru. muzisyen insan sazda calar orgda calar ud da calar gitarda. muzikten anliyorsa tabi sen kendine dikkat et kimseyi zarara ugratma konu 50 ve i30 sa baska klavye katmaya gerek yok