• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa50 mi yoksa I30 mu

ben piyanist şantor arkadaşa sonsuz katılıyorum. Biraz rasyonel olmakta fayda var.. pa 50 yan sanayi malı gibi çinde mi ne üretilmiş , kasa dandik ya o alette bu kadar övülen profesyonellik nedir inanın anlamş değilim. Şişhanedeki org tamircileri korgun mor serisi diyorum (55-800-500) ve 50 sayesinde ihya oldular. Elbette pa 50 i 30 dan daha yeni bir teknoloji bunu inkar etmek doğruluktan uzaklaşmaktır. Biliyorsunuz müzisyen arkadaşlar farklı farklı fiziksel ortamlarda çalıyorlar. yani alete üflesen dökülecek sonda 500 tl de tamir parası.
Arkadaşın sorusuna da cevap vermek gerekirse kesinlikle i30 derim. Hem sağlam hemde soundları gayet iyi bir alet. piyanis şantör abiminde dediği gibi pa50 ile i30 aynı kitler var . ama pa 50 ritimleri yazılırken (türk ritimlerinden bahsediyorum) bilgisayarlardan yaralanılmış olduğu için ritimler daha güzel oluyor. aynı çaba i30 için gösterilese diğer arkadaşlarımda bana hak verecekler i 30 unda ritimleri aynı olur....

bir klavyede basta gelen ozellik saglamlık degildir rtim ve sestir diyelimki bende casio ctk 230 var carptıgım halde hicbirsey olmadi o kadar saglamki 80 den 800 den 55 ten saglam ben casio derim desem ve o aleti dugune goturursem dugunden kovulurum 50 nin dokuldugunu hic gormedim i30 un kitleri batıya yakın i30 la dugun yapıp rezil olanınıda gordum oyun havası yapacak gercek saz sesi bile yok hoparloru bile yok saglam olmus neye yarar i30 kullanıcagıma e40 kullanırım daha iyi o daha saglam o zaman

ben piyanist şantor arkadaşa sonsuz katılıyorum. Biraz rasyonel olmakta fayda var.. pa 50 yan sanayi malı gibi çinde mi ne üretilmiş , kasa dandik ya o alette bu kadar övülen profesyonellik nedir inanın anlamş değilim. Şişhanedeki org tamircileri korgun mor serisi diyorum (55-800-500) ve 50 sayesinde ihya oldular. Elbette pa 50 i 30 dan daha yeni bir teknoloji bunu inkar etmek doğruluktan uzaklaşmaktır. Biliyorsunuz müzisyen arkadaşlar farklı farklı fiziksel ortamlarda çalıyorlar. yani alete üflesen dökülecek sonda 500 tl de tamir parası.
Arkadaşın sorusuna da cevap vermek gerekirse kesinlikle i30 derim. Hem sağlam hemde soundları gayet iyi bir alet. piyanis şantör abiminde dediği gibi pa50 ile i30 aynı kitler var . ama pa 50 ritimleri yazılırken (türk ritimlerinden bahsediyorum) bilgisayarlardan yaralanılmış olduğu için ritimler daha güzel oluyor. aynı çaba i30 için gösterilese diğer arkadaşlarımda bana hak verecekler i 30 unda ritimleri aynı olur....

PA50 ye yzılmış özel bir ritim yoktur i30 için cevonun yaptığı ritimler pa formatına çevrilmiştir pa80 pa60 ve pa50 bu ritimleri i30 ile aynı arap kite sahip oldukları için kullanabilmektedirler bu sete kartsız cevo sette deniyor yalnızca pa80 kart ritimleri farklıdır
pa80 için özel yazılmış pa80 sample peküsyon kitleriyle yazılmış ritimlerdir birde pa55tr bu ritimleri kullanabilmektedir diğer pa60 ve pa50 bu ritimleri kullanamaz

bir klavyede basta gelen ozellik saglamlık degildir rtim ve sestir diyelimki bende casio ctk 230 var carptıgım halde hicbirsey olmadi o kadar saglamki 80 den 800 den 55 ten saglam ben casio derim desem ve o aleti dugune goturursem dugunden kovulurum 50 nin dokuldugunu hic gormedim i30 un kitleri batıya yakın i30 la dugun yapıp rezil olanınıda gordum oyun havası yapacak gercek saz sesi bile yok hoparloru bile yok saglam olmus neye yarar i30 kullanıcagıma e40 kullanırım daha iyi o daha saglam o zaman

e40 ile de i30 u kıyasladın ya . herhalde bu sitede son noktayo koymuşsundur..
düğün yapmasını bilmeyen insana 2x versen nafile.

niye canım kıyaslanmazmı siz 1500 liralik pa50 yle 750 liralık i30 u kıyaslayıp i30 a iyi diyorsunuz ya ben de 500 liralık e40 la 750 liralık i30 u kıyaslamısım cokmu bana gorede e40 i 30 dan daha canlı ve efsanedir hadi buyrun sizin kıyaslamanız bu isde cikarin sonucunu

anladığım kadarıyla arkadaşım sen saz kullanıyorsun ve orgu sadece ritim olarak yanında kullanıyorsun. senin bir orgtan bekletinle sadece org kullanan bir kişinin bir orgtan beklentisi çok ama çok farklı.. kıyaslama sıra gelende sadece ritim için org tabi kıyaslanmaz . ben şimsi sana dut agacından yapılmış saz ile 30 liralık çakma saz aynı kalitededir desem sen nasıl bir cevap verebilirsin. e40 ta ritm üzerinde hiç bir oynama yapamıyorsun. alet arabic olduğu için kitler normal olarak arabic. ama o alet sadece kuru müzik yapıyo..eger iş sadece darbuka da bitiyosa al bitane darbükator olay bitsin

Ben şunu anlayamadim i 30 la düğün yapipta rezil olan kim eyer şayet gördüsen o kişiye kizican zavallim cihaza dehil klavyeyi kullanmaya çalişan o arkadaş hakkini veremiyorsa suç herhalde onundur o bastida klavye senin tipin kayik ben çalmammi dedi....:) dostum geçen sezon ben i 30 la düğün yaptim ve kapadim herkes memnundu etrafim kart isteyenlerle dolmuştu bu sene başinda onu verdim or 700 tr v1 aldim bunlan şimdi restörantlarda çikiyorum ama solistimin elinin altinda da i 30 var çift klavye çift piyanist olarak çikiyoruz ve muhteşem oluyor herkezde çok beğeniyor...yani i30 hafife alinacak bir alet değil...bendende i 30 tam not i 30 a saygilar selametle.....:) :) :) :) :)

ben sadece dugunde baglama calmam oyun havalarında cizir cizir org calacak degilim slowlarda yada danslarda org calarım oyun larda saz neyse burda konumuz i 30 u iyi yada kotu olarak yorumlamak degil birisi demiski pa50 mi yoksa i30 mu arkadaslar ya sizin bilginiz yok arastırın bir fiyatını bakalim yarı yarıya fiyat farkı varmı yokmu neden burada herkez kullandıgı ve kullanıyor oldugu aleti ovuyor ben pa80 kullanıcısıyım ben pa80 i ovmuyorum burda ne 50 yi nede i30 u tam anlamıyla uzun sure kullanmadım eskiyi ovecek kullandıgım aleti ovecek bir yapiya sahip degilim. burda herkez kullandıgı aleti overek yanlis bilgiler saglıyor kisaca korgun pa modelleri ile i modelleri asla kıyaslanmaz bu kadar

Cevap: Pa50 mi yoksa I30 mu

burdan alicilara sesleniorum

yahu birakin su italyan mali, cin mali ayaklarini

Korg olsun yamaha olsun bunlar isimlerini kirletecek isler yapmiolar, cindekiyle, italyadaki üretimler ayni sartlar altinda, cin de iscilik ucuz bu yüzden,....

ben pa50 kullanicisiyim

su konuda pa50, 60,,, 60 taraftari degilim

pa50 yeni alet al derim, kalitesiz diyyenler, orglarini duvarlara ccarpsinlar, onlarinki kaliteli mi ?

kullanmasini bilene hersey kaliteli
#

saygilar

pa50/60 ın kötü yanı aletlere hiç özel ritim yazılmamış olması. aslında 50/60 a i30dan sonra eklenmiş 2. arabic kitte gayet gerçek ve güzel davullar var. ama dediğim gibi kimse uğraşmamış..

mesela örnek, arabic1 kitinde asma davul var, kimse davul kit ayarlarından o asma davullara compressor veya equalizer verip güçlendirmeyi akıl etmemiş. öküz gibi kullanılmış aletler.

hiç bir şeyi değiştirmeden salak gibi i30, pa80 kartsız ritimleri kullanılırsa tabiki bu aletler kötü gözükür.

burda bahsedilen konuya gelince..

i30 daki tef seslerinin nasıl olduğundan haberiniz varmı? batı tef sesinin uzatılmış hali resmen. hatta jingle bell bile denilebilir. oysa 50/60 da gerçek tef sampleları var. yani bi kemik vahde ritimi bile bu iki alet arasındaki farkı göstermeye yeter artar..

alet işlemeyi biliyorsan al 50/60ı güzelce işle. ama i30daki metalik sounddan uzak dur.