• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa500TR Nin Eksikleri..!

musa198585

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA500 " TÜRKİYE "
Arkadaşlar Pa500 Kullanıcıları Bilir.. pa500 Pa800 den ufak defek farkları var.. bence bunlarda tam olsa pa800 den farkı kalmaz piyasada yerini rahat bir şekilde alır..
1. Sample Ses Okumuyor..
2. Mikrofon Girişi Yok
3. Mikrofon Girişi Olmadığı İçin Vokallerde Yok..
4. Kasası Kağıt Gibi Güzel Değil.. Zedelenme Oranı Diğer Klavyelere Göre Biraz Daha Fazla..

Bence Bunları Korg Biran Önce Tamamlasa Pa500 TR Piyasadaki Yerini Alır.. Or700v2 Plus Halt Etmis Zaten.. Klavye Diye Evime Koymam onu..

Cevap: Pa500TR Nin Eksikleri..!

aselam arkadaslar bende var cok memnunum ama eksileri var tabi mesela double arbalar yani sanat muziki ritimleri iyi degil yoksa turk ritimleri iyi kasa evetz basit yapilmis

Sayın musa198585;

PA500 tr hiç bir zaman için o açıkları kapatamaz. PA800 ün piyasada olmasının nedeni zaten bu eksik yanları kapatmak içindir. Yani bu özellikler yetersiz ise, yapabileceğiniz tek şey PA800 satın almak olacaktır. Korg asla PA800 varken PA500 ü geliştirmez, geliştirmeyecekde zaten.

Cevap: Re: Pa500TR Nin Eksikleri..!

Sayın musa198585;

PA500 tr hiç bir zaman için o açıkları kapatamaz. PA800 ün piyasada olmasının nedeni zaten bu eksik yanları kapatmak içindir. Yani bu özellikler yetersiz ise, yapabileceğiniz tek şey PA800 satın almak olacaktır. Korg asla PA800 varken PA500 ü geliştirmez, geliştirmeyecekde zaten.

aynen korg zaten bu açıkları kapatsa pa500 tr ile pa800 arasında ne var kalır ki? o zaman herkes pa500 tr alır pa800 de satılmaz o yüzden böyle şeylerin olması imkansız gibi birşey kardeşim ...

Arkadaşlar Pa500 Kullanıcıları Bilir.. pa500 Pa800 den ufak defek farkları var.. bence bunlarda tam olsa pa800 den farkı kalmaz piyasada yerini rahat bir şekilde alır..
1. Sample Ses Okumuyor..
2. Mikrofon Girişi Yok
3. Mikrofon Girişi Olmadığı İçin Vokallerde Yok..
4. Kasası Kağıt Gibi Güzel Değil.. Zedelenme Oranı Diğer Klavyelere Göre Biraz Daha Fazla..

Bence Bunları Korg Biran Önce Tamamlasa Pa500 TR Piyasadaki Yerini Alır.. Or700v2 Plus Halt Etmis Zaten.. Klavye Diye Evime Koymam onu..

sen or 700 evine değil bence semtine bile uğrama. o alet her baba yiğidin harcı değildir.....

Arkadaşlar kimse yalnış anlamasında okadar polemık yapacağnızda oturupta eksık rıtımlerı yazsanız ben her gorustugum pıyanıst arkadasa 1ritim yazdırıyorum mp3 yok mikrofon yok bıraz arastırmacı olun orgu satılıga cıkarmamıs olsaydm mp3te mıkrofonda taktırcaktım ben pıyanıst ım demıyorum pıyanıstım dıyenlerıde gordum yamaha or700v2 yada pa500 almıs ne aletı ıslemıs ne bısey yapmıs hemen bu org yaramaz rıtımlerı seslerı kotu yerden yere vurmalar pa80 ılk cıktıgında kart bıle yoktu 8mb yesıl kartı bulana kadar gobegı catlıyodu pıyanıstler ıslemek ıcın aylarca ugrastı tek rıcam emeğe ve emekçilere saygı...

Or700v2 Plus Halt Etmis Zaten.. Klavye Diye Evime Koymam onu.....
böyle bir açıklama yapılmış ama bence tam tersi.geçen sene pa500tr aldım ve 3,üncü ayında elimden zor çıkarttım.gerçeği konuşmak gerekirse or700v2 plus pa500 ü 10 çarpar 2 katlar tekrardan bir daha 10 çarpar.yamahadan bir çıkarım olduğu için böyle konuşmuyorum bir kazancım da yok.geçen haftaya kadar da or700v2 plus kullanıodum şimdi korg kullanıorum.ama or700 v2 plus hakkında öle konuşulmaması lazımdı.pa500tr ile or700 ü kıyaslayabilirsiniz ama v2plus ı kesinlikle kıyaslayamazsınız.zira dr.salim ve batuh hocaların günlerce gecelerce harcanan emeklerine saygısızlık yapılmış olur diye düşünüyorum,saygılar üstatlarım...

Bi gerçek daha varki yamaha 5saniyede açılıyo orgu aç hemen çalmaya başla bilgilendirme konusunda bıraz dıkkatlı olalım sonra org pıyasası bırbırıne gırıyo alırkende satarkende

evet or700 ün gözünü seviyim açıosun çalmaya başlıosun.şimdi 800 kullanıyorum çok süper bir alet ama proğram anında elektrikler gidip gelirse çekeceğin var,bütün bakışlar sende olur:)

pa500 korg un daha ucuz bir orgudur ona göre ucuz malzemeden ve özellikten üretilmiştir
korgun daha iyi orglarıda vardır daha kaliteli ve pahalıdır
buda şu demek oluyor
ne kadar para o kadar köfte
sonra ucuz aleti alıp şu yok bu yok demek çok saçma o zaman iyisini alsaydınız
o zaman şu yapılabilir aynı fiyatlı orglar karşılaştırılır fikir sorulur ona göre alınır