• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

• Konbuyu başlatan lost__92
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 258
  • Görülen : 58K
Cevap: pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

işi bilen adamın önüne teneke koysan bir yerden bi sopa bulur olmadı parmakla vurur yine yapar müziğini pa3x'e pa500'e yamaha a2000'e sataşmalar korg yamaha muhabbeti hatırlarsınız ki bu arkadaş bi ara kafaya koymuştu micro arrenger alacaktı genç bir arkadaş belli ki heyecan yapmış yine konunun başlığına baktım kimin açtığına baktım güldüm geçtim sadece...

konu içeriğinde gülüp geçilecek birşey göremedim? malum parayı kolay kazanmıyoruz.. o zamanlarda bütçem zor bela o alete anca yetiyordu ama çok şükür sıkıntım yok şu an.. klavye alma konusunda fikir danışmak için üstadlarımdan açtım zamanında, biz burada cihazların eksik yönlerini belirterek o yönde düzeltmeler yapılması için çalışıyoruz değerli hocam, siz gülüp geçmeye devam...

bana göre türkiye sahnelerine roland gw 8 yamaha or 700 v1 bıle fazlasıyla yetıyor ıstanbul da aklınıza gelebılcek bır cok yerde hemen hemen her tarz muzık turunu yaptım vede çok ıyı paralar kazandım halnede calışmaktayım şukurler olsun kımsede senın aletın su marka nıye degıl demedı dıyemezde esas onemlı olan budur gerısı detaydır 4 yıldır v1 kullanıyorrum artık zamanı doldu yerıne a 2000 dusnuyorrum saglam 15 tane rıtım oldumu hersey olur yapmasını bılın yeterkı bıraz rtım yazıyorsanız bırazda ses edıtleybılıyorsanız su ankı butun klavyeler şahane yani gerisi tercih meselesi elinde en iyi klavye olsa ne yazar sende yetenek bilgi beceri olmadıktan sonra aslında bızım burda müzik adına daha akademik konular konuşmamız gerekırken çok sıg konulardan bahsediyorruz elin adamları esntrumanları yapıyor bız daha dogru duzgun calamıyorruz vede kullanamıyorruz bıle
İşte klavyelerin özeti... Yorum için teşekürler...

konu içeriğinde gülüp geçilecek birşey göremedim? malum parayı kolay kazanmıyoruz.. o zamanlarda bütçem zor bela o alete anca yetiyordu ama çok şükür sıkıntım yok şu an.. klavye alma konusunda fikir danışmak için üstadlarımdan açtım zamanında, biz burada cihazların eksik yönlerini belirterek o yönde düzeltmeler yapılması için çalışıyoruz değerli hocam, siz gülüp geçmeye devam...

Kime göre eksik neye göre eksik bu cihazların özellikleri bütçe mevzusunu sokma hiç konunun içine 3x 500 800 a2000 derken hiçbirinde bahsetmemişsin bütçeden burda neden bahsetme gereği duydun mevzu bütçeyse eğer alırsın kesene uygun aleti oturur bakarsın keyfine bu arada pa600 çıktığında incelemeni dört gözle bekliyorum bakalım mühendisler bu cihazda neleri eksik bırakmış.Saygılar....

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilhan hocam bu konuda kesinlikle haklısınız, bu işten ekmek yiyen gem wk3 le sahne yapıyor canlı gördüm bunu bu yaz hemde... açık konuşmak gerekirse ben gem wk3 ü geçtim a1000tr ile program yaparken bile korkularım oluyordu, herşey pianistte bitiyor ama bu bir gerçek.. cihazlara avuç dolusu para dökmek yerine onları işleyip bu forum yada farklı portallarda herkes elindeki nevaleleri paylaşsa daha faydalı olur, bazen yanlış yapıyorum malum gençlik ateşi ile yazıveriyoruz, ama biz böyle tüketmeyi seven toplum olduktan sonra ülkemizin gidişatıda hiç değişmez.. sömürülmeye alıştık.. Koskoca türkiye kendi orgunu yapamıyor, yazık ... kendi ürettiğimiz orgumuz olsaydıda onları kullansaydık fenamıydı ?

üretken olmak zorundayyız tabiki kendi klavyemiz olmalı ama hep hazırcı olmayalım burada soylemek istedigim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz vede çogu zaman boş konusuyoruz adamlar herşeyle ugraşıyor biz birbirimizi yiyoruz her zaman oldugu gibi çiş yarışındayız ben herhangi bir müzik firması sahibi olsam benım klavyelerimi iyi müzik bilgisi olmayana belli standartları yakalamammış kişilere satmam kişilerin standartı neyse ona göre satarım kötü calıp marka degerimi dusurur dıye hele su ankı ınternet ortamında hıc satmam turkıyede kullanma seklını gorsem hıc satmam benım cıhazımı kotu calıyor vede kotu kullanıp marka degerımı dusuruyor dıye bır tane meşhur ferrari hikayesi var adam ferrariyyi almış lpg taktırmış adamlar da gelmişler sen bızım marka degrımızı dusuryorsun dıye gerı almışlar aynı o hesap benım yazdıklarım fazla uc oldu ama ne yazıkkı ortalık kara mizah dolu

bilgisayar sektöründe uzun yıllar çalıştım.8086 yanlış hatırlamıyorsam ilk başladığım makine.KB lerle çalışmıştık.Uzay araçlarına p2 ler takılınca çok şaşırmıştık.Olamaz demiştik böyle makineler.Biz sx makinelerle yine işimizi gördük.Birgün adamın biri p4 den bahsetmişti P1 yokken piyasada.Çok uçuk bir rakama getirecekti.Müzik te yaptık o yıllarda E 30 10 yıl işimizi gördü.g 600 bi okadar.Adamlar teknolojiyi bir anda satmıyorlar.Satarsalar zarara ederler.Şu an yapılan klavyelerin üzerinde çok daha ucuz ve daha üstün hazır projeleri olduğuna adım gibi eminim.Rem girdi işin içine rom girdi.HDD floppy usb.Bana göre göre klavye bir ses kartı (kalite) 64 te tuş tan ibaret..;)

saundun anlamını bilen birisi dediğimi rahatlıkla anlar.. hani ses sisteminde çalarken yeri gelir alt yapı duyamazsın ,armonileri alamazsın ya, ben a2000 de gitar tınısına kadar dandik tesisatta alabiliyorum.. set konusu başka..set ile saundu karıştırmayalım.. güzel kardeşim 3x le program yapıyordum bir zamanlar, video resim attırtma buraya şimdi.. pa3x başka bi programda kullanılmak üzere götürüldüğünde aynı tesisatta pa800 bağladık ve pa800 çok güçlü geliyordu ama tonları pa3x teki kadar kaliteli alamıyorduk.. abartılı derecede bass geliyordu alt yapı değil caldığım elektronun sesini zor duyuyordum o derece.. bu arada uzman abicim tutarsız yorum değil ben kendi klavyemin eksikliklerinide burada yazıyorum, ha sen o kadar para vermşisin 3x e kabullenemiyorsun haklısında.. bende 3.5 tl verdim a2000 ime, pa3x almaktan daha mantıklı bence şu an a2000 almak ama pa600 çıkınca hiç bi klavyenin mantığı kalmayacak diye düşünüyorum, sen benim yorumlarıma gülebilrisin saygı duyarım ama bak gör 2 gün sonra pa600 eğer söylenilen fiyatta piyasaya çıksın o elindeki 3x i satmaya kalk 2.EL fiyatı ne kadar etkilenecek??? :) neyse..

beni bilen bilir hangi cihazları kullandığımı beni bilenlere sor hocam, 3x dediğin aleti çalmasak konuşmayız

sen istersen 3x le yat arkadaşım eğer ki 3x de ses alamadım diyorsan ya patates bir tesisatın var ya da cidden orgu kullanamamışsın. Resim atsan ne olacak atmasan ne olacak şu yaptığın 3x yorumuna tüm forum güldü 3x le sarmaş dolaş resimlerini atsan ne olacak ki ???
a2000 çıkınca da erkenden paçaları sıvadınız ama sonuç ne oldu ? emo setten ben de umutluydum ama biraz yavan kaldı. Bu arada pa600 içinde çooook umutlanmamanızı tavsiye ederim hiç bir firma salak değil orada 1900€ luk aletini satmak varken sana aynı özellikleri 1000€ ya versin. İlla ki bir yerlerden kısacaktır.
nasıl ki pa80 yıllarca değerini koruduysa pa800 ve pa3x de değerini koruyacaktır.
Ben pa800 ü çok çok sonra aldım alet oturdu artık yeni serisi çıktı ram arızası kalmadı şlimdi de güllük gülistanlık hiç bir sorunum yok, size tavsiyem siz de deneme tahtası olmaktansa biraz sabırlı olup aletlerin oturmasını bekleyin.

pa600 şimdiden piyasayı karıştırdı baksanıza ilk önce bizi karıştırdı :) yeni çıkan her alet kendi çapında güzel son zamanlarda çıkan bütün aletler güzel ama lütfen kıyaslama yaparken biraz düşünelim adam a2000le 3xi kıyaslıyor yok 3xin tonları zayıf falan 800 daha güçlü nasıl böyle bir kanıya vardınız anlayamadım.aletleri kendi kulvarlarında kıyaslayalım mesela arabalarda segment vardır.orglarda bence öyle örnek olarak 3x=tyros-audya vs , a2000=pa500-bk5 vs gibi

yvzd ustam bende senin gibi düsünyorum isin icinde bisey var korg aptal degil pa800 1900 euroya satsin arkasina pa600 hemde 96 ram liyi 1000 euro ya versin ben pa600 96 ram olayini anlamadim
bence disardan alete istedigmiz sampel yüklüyemiyoruz
ve cogu arkadaslar simdiden alacam diye tutturdu da daha neyin nesi bilinmiyor yani fiyat bile resimi sayifasinda belirlenmedi

hadi hairlisi
pa3x simdilik en kral alet onun üstüne dünya sektöründe baska bir org suan yok tabiki biseyi alipta neyin nerde oldugunu ögrenebilmek birhayda senelerimizi aliyor pa800 de global sayifasinda ses cikislarindada eq degerleri ayarlaniyordu veyada tam kapatabiliyduk unutmadigim kadar

hadi kolaygelsin

Iste ilk fIYAT Bir Ingilliz sitesinden 799 Sterlin diyor Duz pa600 Modeli icin Ilk teslimat icin 9 Ekim Tarihi olarak verilmis.

Moderatör tarafında düzenlendi: