• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

• Konbuyu başlatan lost__92
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 258
  • Görülen : 58K
Cevap: pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

korg pa modelleriyle deli karlar elde etti ve etmeyede devam ediyor ben de yamaha ve roland kullandımm yamahanın kapasitesi korg tan çok üstün ama alet çok işlenmediği için nedense türkiyede çok talep grmüyor korg türk halkına hitap eden aletler çıkartıyor işleyen insanlar çok var yani destek çok eğer siz bir aleti işleyip ritim yazamıyorsanız dünyanın en iyi aletide olsa bi işe yaramaz aletler çıkar teknolojiler deişir ama siz işe yarayan kısmını alırsanız hiç bir zaman hersene yada klavye deiştirmessiniz psr 900o mesela zamanında bir araba fiyatındaydı kayboldu gitti sonra nsanlar işledi aleti ve yine piyasada aranır olduu korgun hep bu artısı var destek ve yenilik hep yapılıyor klavyeler arasındaki rekabet hiç bitmez iş bilenin kılıç kuşananın demişler herkes e bol kazançlar ve korgçulara ve müzik piyasasına hem yamahanın hemde korgun yeni klavyeleri hyırlı olsunn

Hocam aleti işleyin diyorsunuz. Kesinlikle haklısınız, ben tüm klavyelerimde ritimlerimin seslerimin tamamına yakınını kendim yazarım piyasadaki nevaleyi pek kullanmam. Şimdi YAMAHA işlense diyorsunuz, nasıl işlensin? Şimdi atıyorum Türk 1 Kitine davul tam ortaya yani 64 panlama ile tam ortaya koyulmuş, ben ise yeni bir kit ile o davulları stereo yapıp sağ ve sol çıkışlardan farklı davul tonları almak istiyorum, ya da yine bir kitteki bir davul çok sönük geldi onu parlatırken darbukalar çok Mid geliyordu onları ise biraz sönükleştirmek istiyorum. İşte bu dediklerim Yamaha'nın bırakın A1000'inde Or700'ünde; 3500TL verip alacağım A2000'de bile yapılamıyor. İnsanlar neyi işlesin ki ne yazsın ne oluştursun? İşlenebilecek birşey yok.

Hoparlörü bile kapatamıyorum orgun üzerinden hoparlörü ya, illa jak takıcam kulaklık çıkışına? Komedi vallaha komedi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evet o sorunun cevabı tam olarak belli edecek herşeyi. Ama 70mb çok be abi sen ROM'dan 70mb batı PCMyi silersen geriye KORG i30'un ses bankası kadar ses kalır :) Bence ekstradır.

arkadaşlar 70 mb oriental hafıza,düz pa600 üzerine eklenecek ve bu pa600QT olacak.çünkü arasında 300 dolar gibi bir fiyat farkı var.batı sesler vs silinmeyecek.ve 96 mb kullanıcı hafızası.pa serilerinin setlerini birebir okuyor.(multisample,sound,pcm,pad,performans,style).i serilerinin de sadece ritimlerini okuyor

Compatibility for Sound Data
“i-Series": Styles only
“Pa series”: Style, Performance, Sound, PCM, Song, SongBook and Pad

pa600QT
Middle Eastern PCM with matching sound programs and styles for Persian, Arabic and Turkish is already loaded as demo version
oriental hafıza preset yani aletin üzerinde gelecek.

arkadaşlar 70 mb oriental hafıza,düz pa600 üzerine eklenecek ve bu pa600QT olacak.çünkü arasında 300 dolar gibi bir fiyat farkı var.batı sesler vs silinmeyecek.ve 96 mb kullanıcı hafızası.pa serilerinin setlerini birebir okuyor.(multisample,sound,pcm,pad,performans,style).i serilerinin de sadece ritimlerini okuyor

Compatibility for Sound Data
“i-Series": Styles only
“Pa series”: Style, Performance, Sound, PCM, Song, SongBook and Pad

pa600QT
Middle Eastern PCM with matching sound programs and styles for Persian, Arabic and Turkish is already loaded as demo version
oriental hafıza preset yani aletin üzerinde gelecek.

Peki şuan piyasadaki fiyat olan 1300$ QT'nin mi normalin mi? 1600$ mı olacak pa600QT?

Yoksa 1000$ normal pa600; 1300$ pa600QT mi?

Peki şuan piyasadaki fiyat olan 1300$ QT'nin mi normalin mi? 1600$ mı olacak pa600QT?

Yoksa 1000$ normal pa600; 1300$ pa600QT mi?

1000 dolar pa600,1300 dolarda pa600QT nin satış fiyatı.burada da aynı olur sanırım.pa800 yurt dışında 2000-2200 euro arası iken burada 1900 euro ya kadar alanabiliyor.belki can elektronik daha da aşağı verir belli mi olur.işte o zaman tam bir kıyamet kopar.

normal pa600 ingiltere fiyati 799 pound=1300$ ;)

piyasa toz duman oldu şimdiden ,piyasada çöl fırtınası esiyor,korg bi org çıkaracak daha çıkmadan adı ortalığı toza dumana verdi :D

şunu da belirtmek de fayda var.bu tamamiyle satış politikası da olabilir.alet çıkmadan piyasa araştırmasını biz forumlarda bedavadan can elektronik için yapıyoruz zaten.dikkat ederseniz 1300 doları herkes kabul ediyor.iyi de belki org un geliş ve satış fiyatı 1100 dolar olacak.o zaman da can elektronik millet nasıl olsa 1300 kabul etti deyip satışa bu fiyattan sunacak.
dr Salime sonuna kadar katılıyorum.neden org ucuz diyeceğimize niye daha öncekiler pahalı diye sormamız lazım.emin olun 1300 dolar çok büyük para.bence daha ucuz olmalı.

arkadaşlar 70 mb oriental hafıza,düz pa600 üzerine eklenecek ve bu pa600QT olacak.çünkü arasında 300 dolar gibi bir fiyat farkı var.batı sesler vs silinmeyecek.
Bu konuda size katılmıyorum. Pa500 düz ile tr modelinde de aynısı yaşandı. Sizin görüşünüze göre Pa500 modeli 128 mb dı. Pa500 or 128+64 Mb mıydı ?

şunu da belirtmek de fayda var.bu tamamiyle satış politikası da olabilir.alet çıkmadan piyasa araştırmasını biz forumlarda bedavadan can elektronik için yapıyoruz zaten.dikkat ederseniz 1300 doları herkes kabul ediyor.iyi de belki org un geliş ve satış fiyatı 1100 dolar olacak.o zaman da can elektronik millet nasıl olsa 1300 kabul etti deyip satışa bu fiyattan sunacak.
dr Salime sonuna kadar katılıyorum.neden org ucuz diyeceğimize niye daha öncekiler pahalı diye sormamız lazım.emin olun 1300 dolar çok büyük para.bence daha ucuz olmalı.

Üstadım verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler öncelikle, ama satış politikası olduğunu sanmıyorum çünkü yabancı sitelerde de benzer fiyatlar var, ha ama pa500 - pa800 - pa3x'te yaptığı gibi aleti Türkiyede biraz daha ucuz verirse ciddi anlamda kıyamet kopar. Düşünsenize 1100$'a mesela pa600 aldığınızı, şimdiden kıpır kıpır oldum :)

Bu konuda size katılmıyorum. Pa500 düz ile tr modelinde de aynısı yaşandı. Sizin görüşünüze göre Pa500 modeli 128 mb dı. Pa500 or 128+64 Mb mıydı ?

Galiba öyleydi abi, sound menüsünde sample numarasını seçerken ROM ve başka bir seçenek çıkıyordu ne olduğunu hatırlamıyorum, Hani pa800-pa2x-pa3x'te felan RAM ya da ROM seçebililiyoruz ya, Pa500de de TR sesleri farklı bir kısımdaydı diye hatırlıyorum.