• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600qt rezaleti....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: pa600qt rezaleti....

ben yıllardır kullandığım klavyemi bırakmadım yeni nesil hangi org satın aldıysam onu kullandığım klavyeye midi in out bağlayarak midi kısmından gerekli ayarları yaparak kullandım... buda sizlere örnek olur inşallah..örneğin tr 16 kullandıysanız ve memnunsanız pa-600 ü midi yaparak tr 16 dan kullanın... start stop atakları sesleri dahil herşeyi tr16 dan kontrol edebilirsiniz...belki zor olabilir ama devamlı bir mekanda çalıyorsanız...neyse ...ben asla elimin alışkın olduğu klavyemi bırakmadım... bu şekilde el melekemide korumuş oldum bilginize....

konu başlığına gelince biliyorsunuzki klavyelerimizin genelinde tuş hassasiyeti vardır...ritimler yazılırken bu durum gözden kaçırılıyor ayarları 0 ile 9 dur genelinde ayarı 0 tutarsanız durum kit kros ve tüm perkisyonlar canlı ve yüksek kayıt alır bu açıdan ayarı standart olarak 9 yapmamız gerekiyor.... ritimleri yazarken....

yazılmış olanları ancak ritim dönüştürme programına yükleyerek ritimin içine girerek volümleri tek tek ayarlamamız gerekiyor...buda çok zaman alıyor...

bu yüzden sizin sorununuz cihazınıza kurduğunuz setden kaynaklanıyor...
davut setlerinin düzgün yazılmış bir setle değiştirmeniz....
sorununuzu düzeltecektir... geçmiş olsun.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

öncelikle selam kardeş sesleri yükselt ekranın sağ üst köşeye tıkla ordan küçük sayfa açılacak orada performas wriet diye bişe var oraya bas sesleri yükseltiğine dair kaydet sorun biter ayrıca globaldende sesleri yükseltebiliyorsun hepsinin ayarı var bu sorunlar basit çözülebilecek şeyler okadar canını sıkma.

Evet sert bir başlık olabilir...Ama artık bıktım usandım arkadaşlar....PA80 X1 500 800 kullanan birisi olarak yapmadığım denemediğim şey kalmadı ama yinede sorunu çözemedim...Ve klavye çalmaktan nefret eder hale geldim....Evet sorun şu düğün yapıyoruz...Açıyorum 2/4 lük 9/8 lik ritim yada dans müziği yapacağız açıyorum bir bolero ritmi buraya kadar her şey normal...Ama gel göreyim performanstan ses seçtiğim de seslerin volümleri düşük. Ne var canım ana ekrandan volümeden upper1 upper2 yi 127 yaparız ses seviyesi yükselir...Evet aynen öyle yapıyorum yine hüsran..Çünkü performanstan seçtiğim enstrüman sesinin volümü yinede düşük....Yani arkadaşlar ritimler parformans sesleri bastırıyor....Düğünde bağlamacı arkadaşım diyor çaldığın melodi duyulmuyor biraz aç diyor bende diyorum sonda ses...Bırakın performans seslerini orgun kendi fabrika seslerinin dahi volümleri düşük....İnanın hayattan soğuttu bu org beni....PA800 de ses volüm sürgüsü var.O sürgüyle seslerin volümünü ayarlıyorduk ve hiç bir sorun yoktu..Ama pa600 de bu sürgü yok.... Bence büyük eksiklik....Bu orgu alacak arkadaşlara tavsiyem iyi düşünsünler.....

arkadaşım bence sen tuncay64600 seti denemelisin harika tam istediğin gibi tam dengeli bi set

arkadaşım bence sen tuncay64600 seti denemlisin tam istediğin gibi herrşeyi çok dengeli süper sıkıntına çare bi set

Evet sert bir başlık olabilir...Ama artık bıktım usandım arkadaşlar....PA80 X1 500 800 kullanan birisi olarak yapmadığım denemediğim şey kalmadı ama yinede sorunu çözemedim...Ve klavye çalmaktan nefret eder hale geldim....Evet sorun şu düğün yapıyoruz...Açıyorum 2/4 lük 9/8 lik ritim yada dans müziği yapacağız açıyorum bir bolero ritmi buraya kadar her şey normal...Ama gel göreyim performanstan ses seçtiğim de seslerin volümleri düşük. Ne var canım ana ekrandan volümeden upper1 upper2 yi 127 yaparız ses seviyesi yükselir...Evet aynen öyle yapıyorum yine hüsran..Çünkü performanstan seçtiğim enstrüman sesinin volümü yinede düşük....Yani arkadaşlar ritimler parformans sesleri bastırıyor....Düğünde bağlamacı arkadaşım diyor çaldığın melodi duyulmuyor biraz aç diyor bende diyorum sonda ses...Bırakın performans seslerini orgun kendi fabrika seslerinin dahi volümleri düşük....İnanın hayattan soğuttu bu org beni....PA800 de ses volüm sürgüsü var.O sürgüyle seslerin volümünü ayarlıyorduk ve hiç bir sorun yoktu..Ama pa600 de bu sürgü yok.... Bence büyük eksiklik....Bu orgu alacak arkadaşlara tavsiyem iyi düşünsünler.....

balance ayarınıda denedinmi? söylediğin sıkıntı balance ayarından yapılıyor istersen ritimin sesi sonuna kadar kısılıp sadece klavye sesi kalıyor. bende baya kullandım 600 hiç böyle bişey başıma gelmedi çok şükür

Biraz daha ayrıntılı anlatırmısın kardeşim.....

orgun beyninden bu ayarlar mumkun ordan aç bende 600 kullanıyorum

globele gir equ ayarlar var 3 ayar var 1,2,3 vites yani my set ac ordan sesler dubbel artiyor

ya arkadaşlar bu abartılacak bir sorun değilki siz demekki armut piş ağzıma düş istiyorsunuz tüm korg modellerinde bu böyledir sebeb ise ritimler yazılırken volümlerin çok tüksek seviyelerde olmasıdır eğerki ritim ve ses dengenizi düzenlemek istiyorsanız önce düzenli bir ritim sıralaması yapıp daha sonra kullanacağınız ritimleri editlemek olacak tır yani current style bölümünde ritim içindeki drum -perc -bass- ve acc 'lerin volümlerini kullanacağınız tüm ritimlerde eşit şekilde ayarlamanız ve kaydetmeniz yeterli bu durumda hem sesler ritimlerde yeterli seviyede olacaktır hemde ritim değiştirdiğinizde birden çok yüksek bir volüm yada çok düşük bir volümle karşılaşmazsınız ama buda biraz alet üzerinde çalışma ile oluyor .kimse size mixer ayrı yapıpta alet vermez .kendiniz tasarlayacaksınız iyi günler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...