• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600qt rezaleti....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: pa600qt rezaleti....

sevgili kardeşim yaşında var epey kabahati kesinlikle kendinde ara o senin ses çıkmıyo dedigin seslerle kolonları patlatırsın yeterki aletten biraz anla gir saunt bölümüne hangi sesler düşükse orada 16 kat ses artıracagın yer var istedigin şekilde seslerini ayarla ... konuyu takip edemem bilmiyosan yaz özelime orda sana yazayım saunttan sesi nasıl artırılacagını yada tlf la anlatırım ok...bilmemek ayıp degil ögren kardeşim...

sevgili kardeşim yaşında var epey kabahati kesinlikle kendinde ara o senin ses çıkmıyo dedigin seslerle kolonları patlatırsın yeterki aletten biraz anla gir saunt bölümüne hangi sesler düşükse orada 16 kat ses artıracagın yer var istedigin şekilde seslerini ayarla ... konuyu takip edemem bilmiyosan yaz özelime orda sana yazayım saunttan sesi nasıl artırılacagını yada tlf la anlatırım ok...bilmemek ayıp degil ögren kardeşim...

Çok merak ediyorum sevgili abicim nasıl 16 kat arttırılacağını.Yazarsan öğrenmiş oluruz....Teşekkürler....

Tam tersi;

Sesler ritime göre de gayet yüksek çıkıyor. Hatta bende bundan şikayetçiydim ama neyseki VOLKANB bu konuda yardımcı oldu sağolsun.

Sizde durum halen tersi ise ya eksik birseyler vardır yada bir arıza.

Moderatör tarafında düzenlendi:

öncelikle selammlar,
abim sette performansı düşük olan sesi bir kenara koy diğer seslerden mesela yüksek çıkan birses macun ses vs. bu ses üzerinden istediğin sesi bul 3 adet ses dosyasından uper1 uper2 ve uper3 e.bağlama sesi oluştur ve performans ses banklarına ekle düzelir bende bu şekil yapıyorum oluyor biraz yaratıcı olursan düzelir

sette istediğin sesin yazılımında ayar kısmı düşük ise o şekil kayda geçiyor yüksek çıkan seslerden istediğin sesi oluştur bence az önce yazdığım gibi mcun sesimi oluşturan sesleri istediğin enstruman sesine göre ayarla

ya kardeş bende yeni aldım bende hiç öyle bi sorun yok mükemmel bi cihaz bide tuş takımı bana göre 10 numara siz 800 demişken 800 ün tuşları çokmu iyi yani tuş takımı 800 de çok kırılıyor

Evet sert bir başlık olabilir...Ama artık bıktım usandım arkadaşlar....PA80 X1 500 800 kullanan birisi olarak yapmadığım denemediğim şey kalmadı ama yinede sorunu çözemedim...Ve klavye çalmaktan nefret eder hale geldim....Evet sorun şu düğün yapıyoruz...Açıyorum 2/4 lük 9/8 lik ritim yada dans müziği yapacağız açıyorum bir bolero ritmi buraya kadar her şey normal...Ama gel göreyim performanstan ses seçtiğim de seslerin volümleri düşük. Ne var canım ana ekrandan volümeden upper1 upper2 yi 127 yaparız ses seviyesi yükselir...Evet aynen öyle yapıyorum yine hüsran..Çünkü performanstan seçtiğim enstrüman sesinin volümü yinede düşük....Yani arkadaşlar ritimler parformans sesleri bastırıyor....Düğünde bağlamacı arkadaşım diyor çaldığın melodi duyulmuyor biraz aç diyor bende diyorum sonda ses...Bırakın performans seslerini orgun kendi fabrika seslerinin dahi volümleri düşük....İnanın hayattan soğuttu bu org beni....PA800 de ses volüm sürgüsü var.O sürgüyle seslerin volümünü ayarlıyorduk ve hiç bir sorun yoktu..Ama pa600 de bu sürgü yok.... Bence büyük eksiklik....Bu orgu alacak arkadaşlara tavsiyem iyi düşünsünler.....
hocam sırf o volüm tuşları yüzünden 800 ü sever oldum işi çok ama çok kolay hale getiriyor o tuşlar. bende sizin gibi yamahadan biktim ve sattim aldım 800 kurtuldum,,, tek çare değişiklik...

bende pa 600 almaya niyetliyim yazılanlardan sonra orgdan soğudum :)

pa600 ün volüm sürgüsü ve tuşesi sıkıntı, pa900 kullandım ondada aynı sıkıntılar ve start stop tuşu bi acayip sync start stop yapınca 3-4 kere basmak gerekiyor baya saçma birşey yapmışlar, kullanıcıları demek istediğimi anlar :) pa800 ümü seviyorum 2 senedir gümbür gümbür düğün çalıyorum bir kere yolda bırakmadı alet

setini düzelt boyle şeyleri bilmeniz gerek yoksa her orgda sıkıntı çekersin korg pa600 ses ritim yönünden cok güzel bir alet kötü dedigin aleti dinletmek isterdim sana :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...