• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

Cevap: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

Ercan çok teşekkür ederim kardeşim bende 2 gündür pek giremiyorum sebebi malum :)

Hani demiştin ya al abi hiç pişman olmazsın emin olki hiç pişman değilim,Allah herkese nasip etsin demek düşer bu saatten sonra çünkü emin olun PA900 ün bence hiç eleştirilecek yönü yok,almadan önce tuşlar ve kasa yönünden kaygılıydım ama hiç kaygım kalmadı..Bu aletin tek kötü yönü var açılması 4-5 dk. sürüyor :D

Bunun dışında ah keşke şuda olsaymış diyecek bir şey bulamadım maşallah herşey var,en ufak ayrıntıya kadar ayar çekebiliyorsun..

Üstelik DNC soundlar adamı bitiriyor..

Birde efes arkadaşıma katılıyorum,CE set bencede aceleye gelmiş,güzelce bir düzenlemek gerekiyor..Bir kaç ritim dışında elle tutulur bir ritim yok ama vakit buldukça yaparız bir şeyler..

PA900 ün 2 günde çözmediğim bir özelliği kalmadı,ritim v.s mükemmel şekilde hızlıca yazılıyor..

Neyse tekrardan herkese teşekkür ederim..İlk demomu yakında paylaşırım..

oooo abim hızlısın yaa :) hadi bakalım senden ümitliyim pa900 adına :) açılışın uzun sürmesi normal sonuçta her açılışta 400 mb lık rom seslerini ve senin yüklediğin sesleri ram a dizilim yapıyor yükleme yapıyor sebep bu ses kalitesi ve çeşit çok olunca boyutlarda büyüyor tabiki.... saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

tc helicon özelliği olmasına rağmen vocoder (mikrofonla üfleme ) yok. pa800de pa80de pa1xde pa2xde pa3xde varken bu aletin eksiği ne fiyatımı?

tc helicon özelliği olmasına rağmen vocoder (mikrofonla üfleme ) yok. pa800de pa80de pa1xde pa2xde pa3xde varken bu aletin eksiği ne fiyatımı?

Bu özellik puff seslerini algılamama özelliğimi oluyor?

Eğer yok ise vardır muhakkak bir sebebi,belkide donanım olarak giderilmiştir...Çünkü mikrofon olayından memnun olmayanı daha duymadım..Ama ben daha kullanmadım o başka :)

vocoder özelliğini gerçekten kullanan varmı yaa ben breath control aldım mikrofona üflmek çok saçma baş dönmesi mide bulantısı yapıyor iyiki pa900 e koymamışlar harbiden düğünde çıkıp breath yapaıcam diye mikrofonlara üfleyenleri görmek istemem :) :)

Sayın makina dizayncısı hemşerim gel boş bir günde senin pa900 ile beni a2000 i bir tokuşturalım aynı tesisatta

sayın makina dizayncısı hemşerim gel boş bir günde senin pa900 ile beni a2000 i bir tokuşturalım aynı tesisatta

pa800 pa2xle tokuştururum ama yamaha soundu başka kararsız kaldım şimdi :)

abim biz aletleri tokuşturmayalımda senle dost kalalım :) bursanın neresinden sin tanısalım :):):d:d:d

ASLINDA TOKUŞTURURUZ SORUN OLMAZDA AYNI RİTİMLERİ KULLANMAMIZ GEREKECEK O NASIL OLACAK ??????

Ne farkeder farklı ritim olsun , muhabbet olur hemde tanışmış oluruz. Bursa ufak yer internette yazışıp duruyoruz adım Ümit, çok müzisyen değilim ama hobi den biraz fazla olarak ilgileniyorum aslında Fethiye Mah dolaylarında ikamet ediyorum.Eskiden org hastalığı çoktu bende ama artık zayıfladı daha doğrusu başka ilgi alanlarımda var artık orga para ayırmak zor geliyor yada artık bu işlerden bıktım gibi bir şey

hocam yamaha çok güzel bi org olduğu için 4000 tl ye alıp 2500 tl ye satamıyorsunuz.sitede a2000 v2 plus+emo usb satan arkadaşlar var 2500 tl ye satılık ilanları var.tyros 4 lerin sıfırını bilemiiyorum sanırım 10000 tl civarı 5500 tl ye satılık ilanları bol miktarda mevcut(reklam olmasın diye yazmıyorum.)arkadaşlar lütfen yamahayı övmeyin bilmediğimiz incelemediğimiz aletler değil.madem bişeyler yapmak istiyorsunuz firmayı mail bombardımanına tutun açsınlar aleti kullanıcıya.alet kullanıcıya açılsa belki bişeyler olabilir.bide ikinci eline bi çözüm bulunması lazım.yani piyanist arkadaşım öyle bi anlatmışki yamaha a2000 süper yok öyle yok böyle yok cihaza bağlayalım.alet bende 5-6 ay kadar kaldı.emonun sadece ve sadece bağlama sesi çok güzel diğerleri abartılı derecede bişey yok.plus deseniz bi hevesle yaptırıyorsunuz sonuç aman allahım.250 plus+350 emo sonuç 4000 tl.alet satılık 2500 tl :)) hocam piyasa ne diyorsa doğrusu odur boşuna korgu kötülemeyin.roland daha iyisini yapana kadar piyasa aletimiz korg.meredde küçük altın gibi aynı gün istediğin fiyata satıyorsun.

bu yazdıklarımdan piyanist arkadaşım üzerine bişey alınma yamahadan 1500 tl zarar eden birinin alamaları bunlar.benim başıma geldi başkasının başına gelmesin diye yazdım.yoksa bende 4000 tl ye mal olan bi aleti 2500tl ye satın alsam bende belkide överdim aleti.gerçi övülecekde bişey bulamazdım ama olsun.lafın kısası yeni alet alacak arkadaşlar sakın yamaha klavyeleri sıfır almayın.bırakın benim gibi birileri alsın sonra siz onlardan yarı fiyatına ikinci el alırsınız.alırkende naz yapmayı unutmayın.2500 e aleti satmak istedim ikiside inceledi naz yaptı.yok sonsesde kronik sorunu olan ekranın sağmı solmu bi yeri ısınıyormuş(harbidende ısınıyor kronik sorun)yok efendim çok basitmiş.neyse lafı uzatmayayım çokda anlamak isteyen anlamıştır beni.

Ne farkeder farklı ritim olsun , muhabbet olur hemde tanışmış oluruz. Bursa ufak yer internette yazışıp duruyoruz adım Ümit, çok müzisyen değilim ama hobi den biraz fazla olarak ilgileniyorum aslında Fethiye Mah dolaylarında ikamet ediyorum.Eskiden org hastalığı çoktu bende ama artık zayıfladı daha doğrusu başka ilgi alanlarımda var artık orga para ayırmak zor geliyor yada artık bu işlerden bıktım gibi bir şey

umit abim memnun oldum bende ercan hamitler parkinin orda oturuyom yakiniz fethiye camli parkin oralarda ertugrul abi var ben ufakken onun yaninda takilirdim on yasimdayken felan belki tanirsin bir ara goruselim bende a2000i merak ediyorum zaten saygilarimla