• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

Cevap: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

Kapalı kutu tercihimdir..Bu arada ses olayını hallederim sorun değil sonuçta elektronikçiyim :)

o zaman hemen al abim zaman kaybetme öğreneceğin çok şey var pa80 den bu yana çoook şey değişti ve gelişti windows 95 ten windows 8 e geçeceksin gibi düşün :)

Pa800-pa900 kıyaslaması

Moderatör tarafında düzenlendi:

buda kapak olsun

doğru ama ben çalmadan ziyade bu cihazlada fazlasıyla iş bitirebilirliğini göstermeye çalıştım yoksa arkadaşın ne çalışını bilirim nede kendisini tanırım ama bu arakadaş nedense korg dedinmi hemen muhalefet oluyor,bende sevmem korgun soundunu ama buna param yetti bunu alabildim anca ve benim gibi bi sürü arkadaşında olduğunu biliyorum,bişeylere kafadan muhalefet olmak yerine biraz yapıcı olmaya çalışmak zannederim çok zor buda milletçe eksiğimiz,mesela bu arkadaş a2000 kullnıyormuş bende severim yamaha soundunu gayette güzel yumuşak bir soundu var heleki emo usb ile süper ama yarın bi gün ben bu klavyeyi elimden çıkartıp bi üst modelini alacağım zaman yamaha kadar zarar yapmayacağım bunu biliyorum artı nevale sıkıntısı vs vs ,her zaman derim yinede söylüyorum korgun soundunu hiç mi hiç sevmem hatta nefret ediyorum desem ylan olmaz,ama nedendir bilinmez düğündede korg milleti coşturuyor millet kopuyor resmen, neyle alakalı çözmüşde değilim ya çok tuhaf,bizim buralarda hertelden çalınır iş romana gelince korg uzak ara önde,yazacak çok şey varda kırıcı olmak istemem kimseye karşı ,hep dediğim gibi cihazınızdeğerini bilin isterse roland e 40 olsun evinize ekmek götürebiliyorsanız gerisi teferruad dır saygılar sevgiler....

Ya birader kendinde söylemişsin ne güzel soundunu sevmem diye ayrıca satarken zarar edecem diye bu işkence yıllaca çekilmezki biraz kulağına ruhuna değer ver acı kendine milleti merak etme oynayacak adam teneke çalsan yine oynar oynamayacakta ağzınla kuş tutsan oynamaz zaten:D

o zaman hemen al abim zaman kaybetme öğreneceğin çok şey var pa80 den bu yana çoook şey değişti ve gelişti windows 95 ten windows 8 e geçeceksin gibi düşün :)

Ercan ilk haberi sana vereyim,PA900'ü aldım şuan takılıyorum,manyak bir şey bu yaaaa :)

Birazdan Korg sitesinden CE set indircem yükleyeceğim bakalım becerebilecekmiyim..

Bu arada benim deneme için baktığım PA900 ün klavyesi bana çok hafif dandik gibi gelmişti ama şuan bakıyorum klavye gerçekten çok iyi,her nedense boyası kasası v.s her şeyi gözüme iyi görünmeye başladı..:)

Neyse ben biraz takılayım sonra görüşürüz..

Ercan ilk haberi sana vereyim,PA900'ü aldım şuan takılıyorum,manyak bir şey bu yaaaa :)

Birazdan Korg sitesinden CE set indircem yükleyeceğim bakalım becerebilecekmiyim..

Bu arada benim deneme için baktığım PA900 ün klavyesi bana çok hafif dandik gibi gelmişti ama şuan bakıyorum klavye gerçekten çok iyi,her nedense boyası kasası v.s her şeyi gözüme iyi görünmeye başladı..:)

Neyse ben biraz takılayım sonra görüşürüz..

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın...

Hayırlı olsun Mesut. Valla şuan dünyadan göçmüşsündür, güzel bir duygu bu. Son model güncel bir cihazı keşfetmek.

pa900 de beğenilmeyen en önemli nokta volume sürgülerinin (aşağı yukarı pa800 deki gibi )olmaması herkes bundan yakınıyor,
pa800 de volume sürgülü olduğu için balans volum ayarı daha çabuk yapılabiliyor,çoğundan bunu duydum,
bende pa900 ü çok beğeniyorum bakalım ilerde düşünmüyorda değilim,

Arkadaşlar teşekkür ederim,umarım sizinde gönlünüzdeki her neyse umarım en kısa sürede kavuşursunuz..

Gerçekten güzel bir duygu bu,bunu 4. kez yaşıyorum..G600,PA80,Prelude ve PA900 sıfır aldığım cihazlar..Tabi arada FarfisaF5,is40 gibi cihazlarda kullandım..

PA900 ü geçen deneme için gitmiştim ve kasası,tuşları çok hoşuma gitmemişti ama şuan gerçekten beğenmeye başladım..Tuşlar gerçekten iyi,kasa ise göründüğü gibi değil oldukça sağlam..

pa900 de beğenilmeyen en önemli nokta volume sürgülerinin (aşağı yukarı pa800 deki gibi )olmaması herkes bundan yakınıyor,
pa800 de volume sürgülü olduğu için balans volum ayarı daha çabuk yapılabiliyor,çoğundan bunu duydum,
bende pa900 ü çok beğeniyorum bakalım ilerde düşünmüyorda değilim,

Aslında dediğiniz ayarların slider olması için yatık olması gerekiyor çünkü player geçişi gibi sağ sol yön verebilmek için özellikle yuvarlak yapıldığını düşünüyorum,özellikle balans için..

Çünkü slider potansiyometre o kadarda maliyetten kaçınılacak bir kompanent değil,tamamen görsellik için..Burada en pahalı parça dokunmatik LCD ekrandır..Onuda koymuş zaten..

Neyse bakalım,biraz daha takılayım :)

Bu arada ce set teki klarnet mükemmel ötesi bir şey..İnsana ilham veriyor..