• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

Cevap: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

Ercan ilk haberi sana vereyim,PA900'ü aldım şuan takılıyorum,manyak bir şey bu yaaaa :)

Birazdan Korg sitesinden CE set indircem yükleyeceğim bakalım becerebilecekmiyim..

Bu arada benim deneme için baktığım PA900 ün klavyesi bana çok hafif dandik gibi gelmişti ama şuan bakıyorum klavye gerçekten çok iyi,her nedense boyası kasası v.s her şeyi gözüme iyi görünmeye başladı..:)

Neyse ben biraz takılayım sonra görüşürüz..

abim hayırlı olsun klavyen musait bakit bulamadığımdan foruma bakamamıştım Allah güle güle kullanmak nasip etsin desteklerini bekliyoruz pa900 ailesine saygılarımla

hayırlı olsun üstad, bende o duyguları geçen pazar yaşamıştım :) o anlardan kareler...
ama bir öz eleştiri yapacak olursam ce set biraz aceleye gelmiş, set kapsamlı ama az sayıda güzel ritim ve ses var, bu zamana kadar yamaha a1000 ve or700 v2 kullanan biri olarak ilk işim aleti öğrenip sonra ritim ve sesleri silip, editleyip, on numara bir alete dönüştürmek.

Ekli dosyalar

• 20131201_130512.jpg
    20131201_130512.jpg
    195 KB · Görülen: 226
  • DSC00125.jpg
    DSC00125.jpg
    177.2 KB · Görülen: 245
  • DSC00128.jpg
    DSC00128.jpg
    190.6 KB · Görülen: 267

pa900 u demolardan dinlediğim kadarıyla beğenmemek mümkün değil ancak ufak bir eleştiri yapmak istedim. özelliklerinde yarı ağırlaştırılmış tuşe denilmiş. ancak pa x serisideki gibi değil çeyrek ağırlaştırılmış gibi bir ifade daha uygun olurdu. yine de diğer pa serisi orglardan daha kaliteli.

bizim milletin birazda merakından kaynaklı arkadaşlar ne aradıklarını bilmiyorlar alet çıkmadan özellikleri paylaşılıyor birde gidip teşir etmek gerek kulaktan dolma bilgilerle alet alanlar var aleti açınca bunu alette diyenler o yüzden fazla önemsemiyorum.

pa900 kullanıp beyenmeyeni görmedim daha hep kullanmayanlar eleştri yapıyor uzaktan bakanlar :)

ben pa800 kullanıcısıyım ama yeni herzaman yenidir teknoloji farkı var.

bende her zaman yeni teknoloji taraftarıyım.alet alacak arkadaşlara da her zaman yeni teknoloji alet tavsiye ediyorum zaten.yeni aletler hızlı ve sound teknoljileri daha gelişmiş.bunu inkar edenlere şaşıyorum.eğer korg olsun yamaha olsun roland olsun farketmez.eski aletlerden daha kötü sounda ve teknolojiye sahip aletler yaparlarsa kendilerini bitirirler.artık pekçok müzisyen bilinçlendi

abim hayırlı olsun klavyen musait bakit bulamadığımdan foruma bakamamıştım Allah güle güle kullanmak nasip etsin desteklerini bekliyoruz pa900 ailesine saygılarımla

Ercan çok teşekkür ederim kardeşim bende 2 gündür pek giremiyorum sebebi malum :)

Hani demiştin ya al abi hiç pişman olmazsın emin olki hiç pişman değilim,Allah herkese nasip etsin demek düşer bu saatten sonra çünkü emin olun PA900 ün bence hiç eleştirilecek yönü yok,almadan önce tuşlar ve kasa yönünden kaygılıydım ama hiç kaygım kalmadı..Bu aletin tek kötü yönü var açılması 4-5 dk. sürüyor :D

Bunun dışında ah keşke şuda olsaymış diyecek bir şey bulamadım maşallah herşey var,en ufak ayrıntıya kadar ayar çekebiliyorsun..

Üstelik DNC soundlar adamı bitiriyor..

Birde efes arkadaşıma katılıyorum,CE set bencede aceleye gelmiş,güzelce bir düzenlemek gerekiyor..Bir kaç ritim dışında elle tutulur bir ritim yok ama vakit buldukça yaparız bir şeyler..

PA900 ün 2 günde çözmediğim bir özelliği kalmadı,ritim v.s mükemmel şekilde hızlıca yazılıyor..

Neyse tekrardan herkese teşekkür ederim..İlk demomu yakında paylaşırım..