• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa900 set neden yok???

mesut3452

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Enst.
korg pa3x pro
Merhaba sevgili müzisyen arkadaşlarım , abilerim , kardeşlerim...bende 2 gün önce pa800 klavyemi pa900 ile değiştim...fakat c.e. nin seti beni tatmin etmiyor...pa800 pa2x ve pa3x setleride tam uyumluluk saglamiyor...Benim gibi pa900 kullanan kişiler acaba set ihtiyaçlarını nasıl gideriyorlar pa600 seti yukleyip arta kalan 100mb lık bölume ekleme yaparakmi??? Elinde seti olan , her yöreye hitap eden bir set kullanan yokmu??pa900 kullananlar sanmiyorumki uzerinde gelen setle idare etsinler....sizlerden ricam elinizde bu cihaz icin setiniz var ise bir iyilik yaparak yeni konu başligi olusturarak paylasin..bizde oseti yükleyip kendimizde eklemeler yaparak tekrar paylasalim ve böyle böyle sonuç itibari ile piyasada dönen cok sağlam setler oluşabilir .hepinize hürmetlerimi sunarım...

Cevap: pa900 set neden yok???

pa900 daha yeni bir alet ve set yapmak kolay değil bütün effektler farklı çünkü processor farklı seneye ancak çıkar pa900 setleri ben pa800 ümde kullandığım seti uyarladım onu kullanıyorum her geçen günde üstüne bişeyler ekliyorum ve ayrıca bi usb set çalışmam var 0 dan yapıyorum oda sene çıkar anca ve kilitli usb olacak ve satış olacak

set paylaşımı çıkana kadar bizde kendimiz uyarlayıp kullancagız artık napalım:)))

set paylaşımı çıkana kadar bizde kendimiz uyarlayıp kullancagız artık napalım:)))

aynen öyle yapcak bişey yok ama pa900 çooook sağlam bir cihaz ses kartı iyi processor iyi her detayı ayrı ayrı effect verip eq ayarlanabiliyor hızıda çok iyi üstüne düşülürse çok sağlam setler çıkar

Aynen öyle ustadım...cihazı kötüleme kampanyaları dolaşiyor paylasimlarda fakat cihaz asla kötülenecek bir cihaz degil...hic bir eksigini bulamayinca soundu kötü yazmıslar resmen komik...demodami dinlemiyor bu adamlar..effectler eko ayari tonla ince ayar var ayarla kulagina gore bak bakalim sound kötümü....bide isin ilginc tarafi adam almis atak marka 2×300 watt dedemden kalma kup mikseri baglamis 4 kabin gelmis burada sound sohbeti yapiyor...;))zaten şu anda emo usb 2 alınip yuklenebiliyor...globali de haftaya cıkıyor onu bugun yerinde detayli inceleyecegim...

Cuneyt hoca pa900 icin tam direksiyona gecmedi,cunki pa900 hala beklenen patlamayi yapamadi.pa800 setlerini editleyip kulaniyorlar,ama piyasadaki bu stler hep 4-5 sene oncesinin setleridir,yani yeni saundlar cok.Benim inancim eger pa900 le ritimler yazilirsa kendi kitleri ve padlariyla inanin cok super seyler ortaya cikacak,kullanan arkadaslar pa3x ile ayni ses motorlarinin oldugunu iddia ediyor,bekliyecez bakalim...

abim cihazın sağlamlık konusunda eksiği yok değil doğru pa1x le kıyaslanmaz ama pa800 den de kötü değil sağlamlık olarak ama donanım olarak zaten tek rakibi pa3x ve pa3xten güncel olma avantajı var adamlar yamaha a1000 kullanıyor pa3x i kötülüyor aletin resimlerinden kulaktan duyduklarıyla kötülüyorlar zaten bunların müzik zevkini anlamış değilim bi kral usb var nasıl dandik öve öve bitiremiyolar güzel olanı kötüleye kötüleye bitiremiyolar

Bence bu cihaz cok yakin bir zamanda hakettigi yeri alir...ben sishanede dtl servisin yaninda calisiyorum...ve dukkanlarda surekli bir pa600 pa900 hareketi var kargolanip kargolanip gonderiliyorlar ...bu da bu cihazlara talebin oldugunu gosteriyor...pa800 le kiyaslayan arkadaslarada ufacik bir iki lafim olacak pa600 kullanicisiydim ...pa900le degismek icin sishaneye getirdim..fakat yorumlardan soylenenlerde oturu pa800 v2 ye 3500 tl para verdim 500 tl ye de 256 ram taktirdim..eyvallah iyi guzel 3 m sahnemde cihaz dondu ve dahada acilmadi...dtl ye getirdim bir takim islemler ve formatin ardindan cihaz calisti...fakat 3 5 program sonra yine ayni sey oldu ve sahnede mal gibi kaldim...tekrar dtl ye getirdim bu sefer cihazda sorun oldugu bir takim tamir gormesi gerektigi soylendi tabi bu islem bedava degil..eger 900 alsaydim garantim olacakti ve cihazim garanti kapsaminda yenilenecek yada onarilacakti...paranizi benim gibi gidip 7.8 senelik alete yatirmayin garanti denilen seyin onemini bilin arkadaslar...garanti bizim tek savunmamiz...

Bence bu cihaz cok yakin bir zamanda hakettigi yeri alir...ben sishanede dtl servisin yaninda calisiyorum...ve dukkanlarda surekli bir pa600 pa900 hareketi var kargolanip kargolanip gonderiliyorlar ...bu da bu cihazlara talebin oldugunu gosteriyor...pa800 le kiyaslayan arkadaslarada ufacik bir iki lafim olacak pa600 kullanicisiydim ...pa900le degismek icin sishaneye getirdim..fakat yorumlardan soylenenlerde oturu pa800 v2 ye 3500 tl para verdim 500 tl ye de 256 ram taktirdim..eyvallah iyi guzel 3 m sahnemde cihaz dondu ve dahada acilmadi...dtl ye getirdim bir takim islemler ve formatin ardindan cihaz calisti...fakat 3 5 program sonra yine ayni sey oldu ve sahnede mal gibi kaldim...tekrar dtl ye getirdim bu sefer cihazda sorun oldugu bir takim tamir gormesi gerektigi soylendi tabi bu islem bedava degil..eger 900 alsaydim garantim olacakti ve cihazim garanti kapsaminda yenilenecek yada onarilacakti...paranizi benim gibi gidip 7.8 senelik alete yatirmayin garanti denilen seyin onemini bilin arkadaslar...garanti bizim tek savunmamiz...

ben cüneyt ertacın setinin kitlerini inceledim çok sağlam soundlar temiz sample lar yeni temiz kitler şahane ama ritimler tatmin edici değil çok boş basit olmuş aslında yazılsa sağlam olur ama yetişmediğinden sanırım böyle oldu yarın ilk güncelleme geliyor bakalım ne olacak

Ben c.e. 256 seti 1 sene boyunca kullandim cuneyt abi cok guzel calismalar yapiyor ama pa600 ve 900 de sanirim gereken sartlar saglanamadi cuneyt abi icin...