• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Peavey ne malı? Iyi bir hoparlör markasımıdır

yusufkarakus

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG pa 3x pro, Bağlama
Arkadaşlar, peavey ürünleri neden ucuz? Nasıl bir markadır? hangi ülkenin malı? bilen varsa bi zahmet..

Cevap: Peavey ne malı? Iyi bir hoparlör markasımıdır

hocam öncelikle peavey ürünleri ucuz değil.fiyatı bir dynacord ve electrovoice kadar pahalı ve onları aratmayan bir kalitesi vardır.has ve orjinal amerika malıdır...peavey ucuz serilerini ise çinde üretiyor.herhalde sizin belirttikleriniz uzak doğu üretimleridir.bende 3 sene önce üç yollu peavey vardı made in usd çok kaliteli bir hoparlördü...inşaallah 2 yada 3 sene sonra düğün işlerini bırakıp sadece seslendirme(festival-şenlikler-konserler) işine gireceğim ve kullanacağım ekipmanlarım ise hep peavey olacaktır...seydişehirde büyük müzik üstadı faik aslan geçen sene peaveyin bir modelini 2500 tl aldı(çift fiyatı)iki yollu ve 1600 watt...sanırım ondaki sp3 modeli...ve en ucuz modeli ayrıca made in usd...hoparlör ihtiyacınız var ise geçen sene almış olduğum ve fazla kullanmadığım ilk günkü kadar temiz olan servo 153 dk 800watt üç yollu hoparlörlerimin çifti için 1300'tl ye kadar düştüm.hiç bir sorunu yoktur.sizin 152 dk iki yollu kullandığınızı biliyorum.onların yanına 153 dk koyarsanız güzel bir performans alırsınız,tekrar görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın,saygılar...

Nerenin malı bilmiyorum ama ucuz etin suyu kara olur diye bi atasözü var abicim mixerine falan bakmıştım zamanında iyiydi diyemem.

Belki arkadaşın dediği gibi benim baktıgımda çin malı olanıdır.

ve ayrıca peavey hoparlör düşünüyorsanız cihazınızın yanına artı olarak power(güçlendirici)ilave edesiniz ki güzel bir performans alasınız yoksa bir anlamı kalmaz.faik beyde sonradan power aldı ve peavey hoparlörleride power'a giriş yaparak kullanıyor...

o kadar iddialıyım ki ABD üretimi olan peavey ler ev'den ve dynacorddan hem daha sağlam,hemde güçlüdür.ton ve sound bakımından ise kafa kafaya yarışır...şimdi electrovoice kullanmama rağmen peavey hoparlörleri resmen arıyorum...

Peavey Amerikan malıdır:Dünyada en çok satılan ve tutulan markalardandır.Fiyatı Pymmemo arkadaşımızın dediği gibi değil daha ucuzdur.her markada olduğu gibi başarılı ve başarısız modelleri var mesela sp modeli nin kabinleri başarılıdır fiyatıda makuldür.Ama pv modeli çin üretimi ve başarısızdır.sağlamlık ve kullanış artı fiyat olarak bence de ideal bir markadır.hele hele malum markalar var gerçekten tek kabine neredeyse otomobil parası istiyorlar ...

peavey amerikan malıdır sevgili müzisyen kardeşim ama sp3 modelini almanı tavsiye edrim mükemmel saund var çifti 4650 tl

evet hocam doğru söylüyorsunuz.bi tanıdığımız sp5 modelini 2500 tl ye aldı süper mi süper ben hayatımda öyle kabin görmedim.sp3 modelini dinlesem kafayı yerim herhalde ve üç yollu...bir sitede sp3 modelinin fiyatını sizin belirttiğiniz fiyat olarak gördüm...ama başka bir sitede ise adet fiyatını 1850 diye gördüm...hangisi gerçekçi?sonuçta sp modelleri orjinal abd ve uzak doğuları yok,linkten bakabilirsiniz...

Gerçek fiyatını şöyle tam ve net anlayabiliriz arkadaşlar amerika veya avrupa daki fiyat ne ise üzerine kdv yüzde 18 ve ötv yüzde 20 ilave edin net fiyatı Ülkemiz şartlarında ortaya çıkar benim kanımca selamlar bende sp 5 modelini kullanıyorum 4 adet var çok memnunum ses hacim kullanış fiyat vs vs gerçekten ideal