• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piranha Acoustica S Type Tuş Sorunu...

ali_96

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Piranha Acoustica S Type-FL Studıo
Arkadaşlar Öncelikler Hepinizi En İçden Dileklerimle Merhaba Diliyorum

Arkadaşlar ben daha 14 yaşındayım.bir gün nette gezerken bi abimizi gördüm umut açıkgöz,onun her videosunu izledim sonra babamada gösterdim.nette dolaşırken 99 tl,ye bir org gördüm babama dedimki baba bunu bana alırmısın dedim.babamla gittik aldık babam piyanistlige adım atmak için bunu yeterli görmedi sesler hepsi iğrençdi bana piranha acoustica s type org aldı.mıdı çıkışı diye bir şey varmış.bizim sitemizde araştırdım ve bağlama zurna ritimler çalabiliyomuşum çok sevindim.gittim aldım.çalarken tuşlar basılı kalıyor fl de çok üzüldüm ne çalarsam çalim hep basılı kalıyodu.acaba cubase programında bu olurmu,sizden istediğim bana orgla ilgili bi tüyolar verirmisiniz.önce hangi şarkılardan başlim,ve bu ttuş basılı olayını cubase de yapıyomu ona dönmek istiyorum..
Çünkü bu org benim hayalim..

Beni Dinlediniz İçin Hepinize Çok Teşekkür Ederim..:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Kardeşlerim Lütfen 5 dk Çok Değil,Sadece Bi Okuyun Lütfen

41 kişi bakmış hiç bi yok lütfen bi yardım lütfen :(

hayir,li olsun kardesim Fl studioda tuslar basili kaliyor diye yazmissin ben yillardir kullaniyorum bende öyle bir hatta olmuyor hangi fl kullaniyorsun option- Audio Stting-Buffer Length-1024 hic takilmaz......

port ile ilgili sıkıntı vardır kardeşim

Sevgili Kardeşim,
'Tuşlar basılı kalıyo' durumunu pek anlamadım. Klavyenin tuşlarımı basılı kalıyo yoksa sesmi uzayıp gidiyo.

Öncelikle Teşekkür Ederim Fl Studıo 9.3 kullanıyorum. Fl Studıo 9.6 kullandım onda tuş basılı kalıyor diye buna geçtim.Arkadaşım orgdan tuşa basınca fl'de tuş basılı kalıyor DrectWawe de ve Piano Roll da aynı,abi port ile sıkıntı derken..1024 ayarını yapdım olmadı hasso abi dediğin yerlere girdim ayarladım gine basılı kalıyor

senin işin zor yazdıgın ork hakında çok insanın bilgisi yoktur piyasada bilinen orklardan al örnegin yamaha or 700v1 hem fiyatı uygun hemde süper bi alet o zaman takıldıgın konularda burda mutlaka yardımcı olacak biri olur alma konusundada yardımcı oluruz bu msn den ulaşa bilirsin kobra_36xx@hotmail.com

slm orgu fl studioya bagli oldugunu görebiliyorsun dimi usb audio enable acik olmasi lazim birde midi clock,u MTC 24 fps yap,birde usb midi kablosundan olabilir

evet görebiliyorum o ayarıda yapicam olmassa daha ne yapicam

Ben klavye ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü midi klavye olarak kullandığında bu alet sadece midi mesajlarını bilgisayara iletir. Yani sesleri üreten bilgisayardır. Tahminimce sorun bilgisayarından kaynaklanıyor. Eğer midi bağlantı ayarlarını FL de doğru yaptıysan benim tahminime göre ses kartı için yüklü olan sürücülerin sorunlu olabilir. İnternetten ASIO4ALL isimli sürücüyü bilgisayarına yüklemeni tavsiye ederim. Birde bazı klavyeleri Sequencer programların tanıyabilmesi için kendine ait midi driver dosyaları bulunur. Bu dosyalar genelde klavye ile birlikte satılır. Eğer böyle bir dosya varsa onu yüklemelisin.
SORU: FL stüdyoda klavye kullanmadan nota girrdiğinde de aynı sorunu yaşıyor musun ? Eğer sorun devam ediyorsa yukarıdakilere ek olarak şunları söyleyebilirim.
1. Bilgisayarının Ram, DSP, CPU sorunu olabilir. Yani bilgisayarının kapasitesi zorlandığında bu sonucu veriyor olabilir. (Çözüm yeni bir bilgisayardır)
2. Ses kartında sorun olabilir. (Ses kartını disable edip sisteme tekrar tanıtabilirsin)
3. Programın kurulumunda sorun olabilir. (Programı silip tekrar kurmayı dene)
4. ASIO4ALL yükle tekrar dene.
5. Ses sürücülerinin sample rate ayarlarını değiştir. Bu ses gecikmesi (latency) yaratabilir ancak sistemin zorlanmasını engeller. Belki çözüm olabilir.
6. Kullandığın VSTİ da resonance ayarları çok yüksekse bu sesin uzamasına neden olur. Enstrümanın rezonansı ile oyna.

Umarım bu çözüm önerilerinin sana faydası olur.
Müzikle Kalın.
Sevgiler.