• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanistler;mekanlara dikkat!

• Konbuyu başlatan ufukx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 16
  • Görülen : 4K
Cevap: Piyanistler;mekanlara dikkat!

değerli meslektaşım,
gönül isterki bu tür mekan sahiplerini her yerde deşifre edelim her yerde rezil edelim hatta bilboardlara ilan verelim ki meslektaşlarımız bunların tuzaklarına düşmesin.
ama siteye direk mekan adı yazmanın sorun doğuracağı kanaatindeyim.
polemikler çıkabilir, o kişiye küfür edilebilir;) her şey olabilir.

son olarak şunları eklemeden geçemeyecem.

kimlerin parası kalmadıki bu mekancılarda?
kimlerin cihazları o mekanlarda yandı, bozuldu, çalındı?
O patronlar bizleri yeri geldi Konsomatristen bozma şarkıcılara tercih etmedimi?
Allah'dan bulurlar inş.

Haklısın üstadım ama,çözüm bulamayacağımıza inandırırsak kendimizi çözümsüzlüğün kendisi olmazmıyız farketmeden?Haklısın,dozajını aşan bir tepki ortaya çıkabilip sitemizde zor durumda kalabilir ama;belli bir sistem dahilinde birbirimizin hakkını savunmak için bu tür mekanlar için organize olabilmemiz sanırım bizi biraz daha rahatlatır?Benimki küçük ve somut bir örnek,bir beyin fırtınası yapsak değerli arkadaşlarımdan kimbilir ne fikirler çıkar.Ben derimki,dış etkenler ne yaparsa yapsın birbirimiz ve mesleğimiz için bi şekilde geçerli bir adım atalım.

Şunu anlarım, adam mekan sahibidir kar edecektir organizasyon yapar.Herkezin bir iş değeri vardır mesela senin bir programdaki hakkın 400 liradır sen adamla anlaşırsın ve sen alacağın paraya bakarsın, bu aşamadan sonra isterse o adam 800 liraya işi almış olsun istediği kadar kar etsin ama senin hakkını versin bunu anlarım.Ha senin emeğine göz dikip üzerine para kazanıp birde seni deneyeceğim deyip para vermeyeceğini söylemek ne kadar doğrudur,işte bu kısmını anlamakta güçlük çekiyorum.Çünkü benim aklım böyle ucuz işlere basit insan sıfatlarını kavramaya yetmiyor.
_Belki çözüm olmaz ama bende genel fikirdeyim arkadaşlarla, nasılsa aynı ilçedeki müzisyenler neredeyse tamamınız birbirinizi tanıyorsunuzdur, mekan sahiplerinin değilde kendi çıkarlarınızı gözetmek amacıyla ortak bir karar verip bu tür yerlerle çalışmama kararı alabilirsiniz diye düşünüyorum...

saçmalığın daniskası sen bir müzisyeni nasıl denersin bir iş yeri sahibi beni deneyemez eğerki benimle ilgili kafasında soru işareti var ise gelir bir yerde arkadaş ben seni tanımıyorum bir yerde cihazları kuralım biraz çal der bende çalarım beğenir beğenmez orada yorumunu yapar bir düğünde beni hiç deneyemez ben kendime güvenmesem zaten düğün işine girmem anladığım kadarıyla düğünü beleşe getirmeye çelışmış arkadaş bu arada şikayet etmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum düğünlerde emniyetten izin alındığı taktirde mekan sahibi için hiç sorun çıkmaz kardeşim boşa uğraşmış olursun benim çalıştığım hiç bi yerde bu güne kadar ses ölçümü aletine rastlamadım ve öyle bi sorun yaşamadım bence şansını başka yerlerde deneişlerin rast gelsin

30 Yıllık Müzisyenliğim boyunca şuna tanık oldum;Müzisyenin Müzisyene yaptığı kötülüğü hiçbir işletme sahibi yapmamıştır...

bu insanlar müzisyenleri kullanarak işyerlerine kendi menfaatlerince iş alıp deneme yalanı atıyorlar birkaç gün çaldırıp ücretide vermeyip birde kafa tutarlar bu gibi işletmeciler yüzünden müzisyen piyasasını öldürdüler bunların cezasız kalmaması gerekir...

Değerli arkadaşlar;ben mesleğimize insanların gereken saygıyı göstermemesinden şikayetçiyim.Ne olcak canım,çalıver yada aman ne emeğin varki gibisine yaklaşımlarına vee kendi küçük beyinlerine göre müzisyenleri küçümsemesine,kullanmasına yada düşünmesine karşıyım.Ne diyelim,Allah hepimizin işlerinde başarı ve bol kazanç nasib etsin..

Ufukx ,kardesim malesef biz Türk milleti biraz kendimizi iki is yapinca uyanik saniyoruz...Ha Türkiye ha yurtdisi,ben yurtdisindayim ayni olaylari bir cok müzisyen kardesimden duydum...Örnek su sekilde verebilirim ben isvicre müzisyenler dernek baskaniyim(bunu kimligim su anlaminda bahsetmek istemiyorum özür dilerim) Bana bilhassa b konusda cok sikayet geliyor..Türkiyeden getirtilen müzisyenler bilhassa 2000Tl ye anlasma yapiliyor tabiki Trde bu para baya iyi oldugu icin kabul ediyor arkadaslarimiz ancak burda yemek ve kalma yerleri genelde saglikli degil birkac mekan disinda bende yurtdisinda calisacak arkadaslarin tüm konulari anlastikdan sonra yurtdisina cikmalarini tavsiye ediyorum...Bu konu ha Almanya,ha isvec ha fransa degisen bir sey yok aman dikkat..