• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanistlik öldümü

Cevap: Piyanistlik öldümü

20 yıldır piyanistim.öldü arkadaş öldü.Bu sene sadece benim bildiğim yazılmış 3 tane ekstra işim lop top çalan arkadaşlara verildi.sorun fiyat tabiki.Ayrıca bu arkadaşlarda görüntü olarak orgta yok sadece lop top!!Bende karar verdim bütün tesisatlarımı satıyorum zaten:(Bu iş bitmiş artık.

Piyanistlik ölmez!Ben o laptopçuları görücem yakında bakalım millet eskiden aldırmıyordu laptopa ama artık dikkat ediyolar adam gelip bizzat ya usta sen daha iyi çalıyosun sen çal diyo mesela tabi bu müzisyene göre değişir laptop çalan kişiden iyiyse o zaman düğün cemaati napsın mecburen göz yumuyo amann adam çalmasında teyipten çalsın die.. :)
Ama yakında birinin kafasında bi laptop kırılırsa o zaman çok afedersiniz ak g.t kara g.t meydana çıkacak!Sabredin arkadaşlar

BEN ÇOK ACEMİYİM PA500TR VARKEN 7TANE SAZCIDAN IST TEKLİFİ 80 90lıraya gel start stop yeter sadece rıtım lazım dıyen bağlamıcalar oldu yaw istek isteseler napıcaz ver introyu uzerine ben çalarım piyanist olmayı tek su yuzden istiyorum 7yıldır 12 saat nöbet tutmaktan bıktım

Hayırdır Ali kardeşim 7 yıldır 12 saat ne nöbeti tutuyorsun? :)

Bir düğüne gittim geçenlerde, piyanist arkadaş tek bir tuşa basmadı klavyede. Paso orgtaki bazı tuşlara (heralde midi dosyalarını ayarlıyor, araya ataklar zılgıtlar falan koyuyordu) bir de laptoptaki winampa yön veriyordu..

Sordum kaç para alıyon gecede? 250 TL alıyorum dedi..kaç akşam çalıyorsun dedim. Ayda 10 ile 15 akşam dedi..

Hesap ettim benim aylıkla aynı..Ama ben bir ay boyunca günde 10 saat çalışıyorum, adam bir ayda toplasan 50 saat çalışmıyor..Zoruma giden de bu..

Hobiyi paraya mı dönüştürsem demeye başladım :D

Valla da billa da ben ondan güzel çalıyom :D A300 TR ile akrabamın kınasını yapmıştım milleti yerine oturtmamıştım :D

Güvenlik görevlisiyim tek sosyal hayatım org ve canlı müzik

benim şu zamanda gördügüm piyanistler daha çok dj lik işi yapiyor korgun yanında dügündekiler istek yapıyor şu şarkıyı çal bunu çal diye madem dugun banttan gidecek ozaman pıyanisti niye tuttun be dügün sahibi kişi?

eh işte. roland zamanında insanlara piyanistlik yaptırıyordu. kimse korgu sevmiyorki piyanistlik yapsın, eski yıllarda olduğu gibi işinden zevk alsın.

Polat otel İstanbul'da (beş yıldızlı) misafir olduğum düğünde çalınan müzik kalitesini gördükten sonra gitar penasısının bulunmadığı 1971 yılında o imkansızıklar içinde ne kadar kaliteli müzik yaptığımızı şimdi çok daha iyi anlıyorum. Mp3 modası biraz daha devam ederse zaten repertuarı çok dar olan birçok pianist zor durumda kalacak..

Cevap: Re: Piyanistlik öldümü

eh işte. roland zamanında insanlara piyanistlik yaptırıyordu. kimse korgu sevmiyorki piyanistlik yapsın, eski yıllarda olduğu gibi işinden zevk alsın.

Çok haklısın dostum buda çok önemli bir faktör bencede. ben yüzde doksan canlı çalıyorum düğünde çok keyif alıyorum bazen yabancı şarkı istiyorlar o zaman orgtan veya laptoptan mp3 aciyorum mecburen. bu iş keyif almadan yapılmaz bence bu işin keyfide canlı calmakta

Müzisyen arkadaşlar yaptıkları işi ne kadar sevselerde aynı iş bir zaman sonra zül haline gelebiliyor o konuda anlayış göstermek lazım..Düğünlerde bağlama ve ritm dışında birşey kullanılmadığını görüyorum artık ne bas var ne akor...İnsanımız sadece kafası iyi şekilde oyununa bakıyor ..O oyunundan başka birşey düşünmeyen yurdum insanına müzik ne desen "aha işte çalıyor ya " der..Yazık valla...

Aslında ; Düğün ortamı gerçek müziğin icra edildiği yerler olmaktan çıktı eskiden ben hatırlıyorum orta düzey bir düğün salonunda çeşitli sanatçılar çıkardı hakkaten kendi tarzlarında "sanat" icra etmeye çalışan insanlardı TSM den fantezi müziğe kadar..Şimdi düğünlerde 5 grup çıkıyor hepsi aynı müziği yapıp gidiyor...

İğneyi kendimize batıralım ne yapıp edip o müzisyen bozuntularına engel olmaya çalışmalıydık.Sokağa tezgah açıp işporta satmakla müzisyenlik aynı seviyeye geldi.

Şöyle bir örnek vereyim o kadar emek verilip ortaya çıkan sinema ve müzik eserlerini sokaklarda satan korsan DVD ciler var onlar kim ne derse desin hak yemekteler zaten adı üstünde "korsan dvdciler" deniyor o müzisyen bozuntularıda aslında biz gerçek müzisyenlerin emeğini çalan korsan müzisyenler..Olay bu kadar basit...