• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanistlik öldümü

Cevap: Piyanistlik öldümü

Ben gunde 12 saat işyerinde çalısıyorum org çalmayı oğrenmek için haftanın 3gunu 21 saat orgun başındayım makam akor çalışıyorum boşa yırtınıyorum alıyım laptopu alıyım pa800 çıkıyım sahneye ozaman çekirge 1sıçrar 2sıçrar 3.sünde ya laptop kafama yada pa800;-)

Değerli müzisyen arkadaşlar yorumlarınız için tşk ediyorum sizlerin nasiyati bizim için çok önemli yorumlarınızı bekliyorum lütfn konuyu güncel tutalım

ha ha ha ha ha ha olaya bak yau ulan calmasan unutacan muzik futbol gibitir antiraman yaptikca calarsin yapmasan unutursun canli calmakda calismadir anlasildi

bizim burda bitane adam var düğünlere gidiyor i4s kullanıyor ve adam akorun asından haberi yok tesisatı çok kötü ama yinede nerde bir dostumun düğününe gitsem o gelir özellikle köy düğünlerine insanlar anlamıyor ben çıldırıyorum orda neden akor basmıyo ses kötü geliyor diye ama oynayanlara sorduğumda güzel çalıyo muhteşem çalıyo gibi laflar duyuyorum iş tamamıyla insanlarla konuşma esnasında biraz ağzın laf yapcak sonra insanları coşturcan iş bundan ibaraet kimse anlamıyor adam o kötü tesisatla düğün düğün gezerken biz burda yırtınalım yok pa 500 alcaz yok 800 alcaz bilmemne boşu boşuna uğraşıyoz adam 3 kuruşluk malzameyle götürüyo işi yazık günah bize

evet böyle cd den usb den çalıp piyasanın içine eden ve bizden daha çok iş çalan adamların sayısı artıyor.Adapazarı ve kandıra civarında bu tarz iş yapan iki kişi var ve adamlar bizim 4-5 yıl önce piyanist arkadaşlar ile kendi aramızda ve düğünlerde yaptığımız laptop kayıtları ile düğüne gidip para kazanıyor.biz 350-400 diyosak onlar 150-200 e işe gidip bizden daha çok iş alıyorlar llerindeki dandik cihazlarla ve tutan adamlarda gayet hayatlarında memnun görünüyor.ses çıksında yeter.iş olsun torba dolsun.bizler 10-15 bin tl lik tesisatla düğünlere gidip senede 60-70 iş yaparken bu tarz çakma ,çalmadan geçinenler 3-5 bin tl lik sistemlerşer 90-100 iş yapıyor...
Gerçekten emek vererek bu işi yapan kişiler olarak birlik olup bu şekilde cd den kopya,çalma çırpma ile iş yapanlara engel olmamız gerekiyor.Bunun en iyi yolu bulunduğunuz bölgede bir dernek kurmak ve oraya üye olan gerçek müzisyenlerle o piyasayı yönetmek bence.

konuyu açan arkadaş teşekkürler bu arada.

bizim burda bitane adam var düğünlere gidiyor i4s kullanıyor ve adam akorun asından haberi yok tesisatı çok kötü ama yinede nerde bir dostumun düğününe gitsem o gelir özellikle köy düğünlerine insanlar anlamıyor ben çıldırıyorum orda neden akor basmıyo ses kötü geliyor diye ama oynayanlara sorduğumda güzel çalıyo muhteşem çalıyo gibi laflar duyuyorum iş tamamıyla insanlarla konuşma esnasında biraz ağzın laf yapcak sonra insanları coşturcan iş bundan ibaraet kimse anlamıyor adam o kötü tesisatla düğün düğün gezerken biz burda yırtınalım yok pa 500 alcaz yok 800 alcaz bilmemne boşu boşuna uğraşıyoz adam 3 kuruşluk malzameyle götürüyo işi yazık günah bize

valla kardeşim biz burda yok tesisatımız iyi olsun pa500 pa800 olsun yok sesler ritimler iyi olsun diyoruz adam üç kuruşluk malzemeyle iş yapıyorlar nasıl iş anlamadım gitti :mad:

geçenlerde bir köy düğünün gittim 4 tane hoperlör 2 de sapbass kurdum sesler adamın içini oynatıyor ben kopuyorum ses diyorum süper kendi kendime yaşlı bi teyzenin biri gldi '' be olum sen ne biçim çalıyon, güm güm içimi oynadı dün buraya biri geldi çocuk şıkır şıkır çaldı gitti ne güzel oldu'' dedi. kim olduğunu sorduğumda ne org çalmasını bilen nede söylemesini dediğiniz gibi korsan bi müzüsyen var burada o gitmiş gittiği tesisat da servo pmr 400 iki tane 30 çaplı toplama kolan.????
e tab şıkır şıkır olacak ne kadar ses ve bass verir ki o hoperlör ama gelde anlat yurdum insanına...
bende çok sıkılmaya başladım bu işten 15 yıllık müzisyenim böyle giderse bırakıcam. sağlam bir fabrika işi bulursam yaa eleman bulum onları göndericem yada kompile bırakıcam. bu işlerin suyu çıktı artık...
eskiden düğünlerde bir sigara yakardım ikinci nefesi çekmeye yaltendiğimde sigara çalmaktan kendi kendine bitmiş oluyodu şimdi nerde 1 paket sigara bitiyo ve 3 tane de bira. :)
leptop çıktı müzisyenlik bozuldu.

Ustalardan yorumları bekliyorum

sevgili dostlarım hepinizin bildiği gibi pa80 den sonra bateri davul , gitar , bass , darbuka , kanun , keman hepsi öldü (diye biliriz) ama ölmedi ben ne kadar gerçeğe yakın sesler üretsemde moss programcılığı yapsamda tyros a birebir sample editlesemde bi gerçek ensturmanın verdiği hazı vermez laptop orgun verdiği hazı vermez
sizinde bahsettiğiniz çakma piyanistleri bilirim genellikle 55 le yada or700 a300 gibi klavyeleri alırlar patlak hoparlörlerle çalarlar ve tutulurlar sebebi ucuza gitmeleri bu köy düğünüdür itiraf edeyim bi gün başıma geldi kalite olsun diye triton studio88 moss bordlu sintim vardı + ketron vega ex2 maxima kullandığım dönemler solistimin cihazları patlaktı ve canımdan bezmiştim bide gittik diğer düğün yerine bateri davul bas elektro gitar bağlama 2 adet org 8 adet pavır 16 kule o gün düğün işlerine son vermiştim :)
ama size şunu diyim ben bi gazinoda müzisyenlik yapıyorum bizde laptop davası olmaz ben laptopu repertuar niyetine kullanıyorum

herkese merhaba.muğla ortacada 24 yıllık müzisyenim.bizim buralarda laptopu sadece gelin ve damatın ilk dans parçasında kullanıyoruz veya düğün sonuna doğru bir ik tane disko parça çalmada kullanıyoruz.bunu dışında düğün boyu canlı çalıyoruz işin garibi bizim burda düğünler orkestra ile oluyor.piyanistler sadece kınalarda çalıyor veya yazın düğün sayısı çok olduğunda müzisyen sıkıntısı olursa çalıyorlar.şu an 4 tane orkestra var.benim grubum 5 kişi.ben org çalıyor ve solistlik yapıyorum.bateri bas gitar elektro gitar ve bir tanede asma davulcumuz var.bazen dışardan gelenlerin düğününde çaldığımızda insanların hoşuna gidiyor adamlar bakıyor 5 kişi çalıyor.burda öyle laptopla düğün yaptırmazlar adama .ama malesef teknoloji ilerledikçe yapacak birşey yok.ama şu bir gerçekki iyide çalsan kötüde çalsan canlı çalmak en güzeli.